Skocz do zawartości

Wintehoff WS 3000 - skrzypi przy każdym bujnięciu


Sylwek3108

Rekomendowane odpowiedzi

... przecież podałem Ci, które do Twojego zaczepu pasują ;)

Jedynie cena mnie niepokoi, ponieważ uważam, że powinna dotyczyć dwóch sztuk, a nie jednej.

Kristofer wiem że podałeś ale muszę wyjaśnić czy to za 1 czy 2 szt na aukcjach oglądałem i też ta sama cena z 1 szt i to mnie zastanawia co z drugą okładziną a muszę dwie wymienić bo wymiana jednej nie ma sensu

http://allegro.pl/wkladka-element-cierny-zaczepu-winterhoff-i5562594920.html

następny zestaw z 1 sztuką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to jak w końcu. Ma wg Ciebie dzwonić czy nie...  :]  :]  :]

 

 Bo wg mnie lepiej tak, w razie czego będzie na nich a nie na Ciebie  :hmm:  :-]

 

No nie wiem :jump:

Może to ja zmęczony już jestem, ale przeczytałem coś takiego  ;)  :

Oki dziękuję jutro telefon i dzwonie i się dowiem które pasują

 

O dowiadywaniu się o cenę, raczej nic w tym zdaniu nie było :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawało mi to spokoju i trochę poszperałem.
Wygląda na to, że miałem rację - okładzina jest wkręcana. Mam nadzieję, że jej nie wybijałeś :hmm:
Faktycznie, wszędzie sprzedawana jest jedna sztuka.

http://www.campingshop-24.de/campingartikel-ersatzteile/deichselraeder-ersatzteile/22891/winterhoff-kappe-ersatzteil-fuer-ws-3000

Jeśli sprzedawany jest oryginał, to w zestawie są pasujące zaślepki i klucze imbusowe, oraz instrukcja montażu.

Zastanawia mnie teraz to, że w zestawieniu części zamiennych dla Twojego zaczepu nie ma dwóch różnych okładzin, tylko ta jedna.

 

post-8228-0-53630400-1438051102_thumb.jpg

 

Twoje zdjęcie pokazuje, że okładziny są dwie, więc z tego wszystkiego wynika, że powinny być identyczne, o czym wcześniej wspominałem, ale ...
Rysunek montażowy pokazuje różny kształt okładzin, więc jednak nie były by identyczne, chyba że na coś źle patrzę, bo pora bardzo wczesna  :look:

 

post-8228-0-80970900-1438051100_thumb.jpg

 

A może ta druga okładzina nie jest wymienna, co by było trochę dziwne lub występuje łącznie z elementem, w którym jest osadzona, tylko że nie ma tego w częściach zamiennych.
Nie wiem, co o tym myśleć, :hmm: zwłaszcza że nie mam tego zaczepu przed sobą. Osobiście ich unikałem, więc nigdy żadnego Winterhoff'a nie miałem i nie rozbierałem. Gdyby udało Ci się wymontować tą drugą okładzinę i obydwie porównać ...

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skrzypi tylko w upałach. Temperatura powyżej 35 stopni i skrzypi. Jak jest chłodniej to nic nie słychać.

 

Ale to samo mam ze składanymi lusterkami w aucie. Jak jest gorąco to skrzypią kiedy się składają automatycznie przy zamknięciu auta.

 

Tak więc przestałem się już przejmować tym skrzypieniem. Widać tak musi być :-D

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawało mi to spokoju i trochę poszperałem.

Wygląda na to, że miałem rację - okładzina jest wkręcana. Mam nadzieję, że jej nie wybijałeś :hmm:

Faktycznie, wszędzie sprzedawana jest jedna sztuka.

http://www.campingshop-24.de/campingartikel-ersatzteile/deichselraeder-ersatzteile/22891/winterhoff-kappe-ersatzteil-fuer-ws-3000

Jeśli sprzedawany jest oryginał, to w zestawie są pasujące zaślepki i klucze imbusowe, oraz instrukcja montażu.

Zastanawia mnie teraz to, że w zestawieniu części zamiennych dla Twojego zaczepu nie ma dwóch różnych okładzin, tylko ta jedna.

 

attachicon.gifZestaw części do zacz Winterhoff W3000 przed 07_2002.jpg

 

Twoje zdjęcie pokazuje, że okładziny są dwie, więc z tego wszystkiego wynika, że powinny być identyczne, o czym wcześniej wspominałem, ale ...

Rysunek montażowy pokazuje różny kształt okładzin, więc jednak nie były by identyczne, chyba że na coś źle patrzę, bo pora bardzo wczesna  :look:

 

attachicon.gifOkladzina dla WS3000.jpg

 

A może ta druga okładzina nie jest wymienna, co by było trochę dziwne lub występuje łącznie z elementem, w którym jest osadzona, tylko że nie ma tego w częściach zamiennych.

Nie wiem, co o tym myśleć, :hmm: zwłaszcza że nie mam tego zaczepu przed sobą. Osobiście ich unikałem, więc nigdy żadnego Winterhoff'a nie miałem i nie rozbierałem. Gdyby udało Ci się wymontować tą drugą okładzinę i obydwie porównać ...

Witajcie dziś parę telefonów do sklepu Klaja i do serwisu niestety oni mają tylko tą przednią okładzinę zaproponowali zadzwonić do firmy w Katowicach która zajmuje się tylko i wyłącznie zaczepami i usłyszałem odpowiedz " druga okładzina na język w tym zaczepie jest nieosiągalna nikt już jej nie produkuje " i tu pojawia się problem co z tym zaczepem zrobić? bo wygląda na to że jest bezużyteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj dalej skrzypi,pomimo dokladnego wyczyszczenia kuli i wkladek ciernych

 

Przypomnę - w normalnych warunkach, prawidłowo działający "sprzęg" nie powinien skrzypieć.

U siebie mam AKS 3004 i jego to dotyczy, ale myślę, że podobnie jest dla pozostałych zaczepów ze stabilizatorem, więc:

W zasadzie, okładziny cierne zaczepu nie hałasują podczas jazdy. Każdy trzask, skrzypiące dźwięki, które skrzypienie

przypominają, mogą być spowodowane następującymi czynnikami:

- Ciała obce, kurz lub cząsteczki spalin między okładzinami ciernymi i kulą haka.

- Wilgoć wewnątrz urządzenia najazdowego.

- Zbyt duże luzy mechanizmu blokującego (przy zdejmowanym haku holowniczym.

Działania naprawcze:

- Trzeba oczyścić okładziny klocków przed każdą podróżą, przez delikatne potarcie powierzchni papierem ściernym (ziarnistość 100-120), a następnie  płynem lub sprayem do czyszczenia okładzin hamulcowych.

-  Nasmarować tuleję "UN" poprzez smarowniczki. Ponadto, należy wcisnąć gumową osłonę do przodu i posmarować pracujące części suwadła, najlepiej smarem zalecanym (DIN 51 825 KTA3K).

- Gdy mamy hak wypinany i wszelkie wcześniejsze metody zawodzą, trzeba odwiedzić warsztat specjalistyczny, mający możliwości sprawdzenia haka holowniczego pod kątem uszkodzeń funkcji mechanizmu ryglowania. W razie konieczności, może być konieczna wymiana głowicy haka holowniczego (element wkładany do gniazda zamontowanego w samochodzie).

 

* Plus wszystko to, co opisałem w poscie #18

 

PS

Nie wiem, jak jest z trwałością okładzin w różnych zaczepach, ale np. w AKS3004 są dosyć trwałe i powinny wytrzymać ok. 45 - 48 tys. km

 

post-8228-0-42356000-1438748016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Żeby nie zakładać nowego wątku podepnę sie pod ten.

Doradźcie proszę czy mam już wymieniać okładziny czy jeszcze poczekać.

Witam ja bym już wymieniał ,ale problem jest taki że do tego zaczepu na rynku jest dostępna tylko jedna sztuka okładziny , ta wkręcana z przodu, drugiej okładziny nie można nigdzie kupić, mam taki sam zaczep i niestety jeszcze nie znalazłem drugiej okładziny nigdzie, jak uda ci się kupić komplet okładzin to proszę o info gdzie można dostać ja, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu jest napisane że wymienia się tylko jeden element

http://www.winterhoff.de/sites/default/files/downloads/Bedieunugsanleitung_WS3000-D%2CWS3000-H.pdf

 

"4.3 Austausch des Reibbelages

Der vordere Reibbelag kann bei Verschleiß gewechselt werden. Wir liefern dafür ein Ersatz-Set, das folgende Teile enthält:

1 Schraube mit eingeklebtem Reibbelag, 1 Gewindestift M8,

je 1 Schlüssel für Innensechskant 4/10 mm

Beachten Sie bitte die ausführlichen Montagehinweise im Ersatz-Set

Der hintere Reibbelag ist so groß dimensioniert, daß er nicht ausgetauscht werden muß."

 

Tak ja to rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.