Skocz do zawartości

Wintehoff WS 3000 - skrzypi przy każdym bujnięciu


Sylwek3108

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim,

pozwolę sobie odświeżyć temat.

Mam pytanko do tych szczęściarzy, którym udało się wymienić okładziny cierne w zaczepie Winterhoff WS3000. U Was poszło normalnie, bez większych problemów?

Ja też muszę to zrobić ale mam spory problem z odkręceniem ich.

Normalny klucz ukręciłem i nic - nie dało rady, a pneumat rozwalił gniazdo na imbusa i jestem w czarnej du...

Dodam, że oczywiście zapuściłem WD w miejscu wykręcenia małej śrubki z boku i tak samo od czoła - zapsikałem do syta, później czynność powtarzałem co kilka godzin i po dwóch dniach zabrałem się za odkręcanie...  Ale niestety, ani drgnie.

Zrobiłem dokładnie tak, jak napisano w instrukcji i jak zrobił to pan z poniższego filmu.

Proszę o pomysł, co dalej... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już po krzyku, najpierw podgrzane, później troszkę ostukane, na koniec wbity torx i odkręcone, ale był bardzo zapieczony.

Po 25 latach przyzwyczaił się do swojego miejsca i nie chciał ustąpić ;)

Tak na marginesie, dla innych - nie ma sensu używać pneumata (to był mój błąd), bo tylko obrobi otwór. Obstukać, podgrzać i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wojtek N napisał:

nie ma sensu używać pneumata (to był mój błąd), bo tylko obrobi otwór. Obstukać, podgrzać i po temacie.

cierpliwość najlepszym doradcą , polać , postukać, wypić piwko, polać , postukać, spróbować w te i we w tamte , na spokojnie i powoli

jak zaczyna isc to nie podniecać się za bardzo tylko polewać o kęcić powoli w obie strony i kiedyś pódzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 :pad:  to się nadaje aby umyty wodą  szpadel prysnąć po robocie aby nie zardzewiał ,przetestowane   albo do ściągania naklejek , też działa.

Do zapieczonych/ zardzewiałych  śrub są inne skuteczne środki.

Torxy jak są nowe albo przy montażu nasmarowane to mamy szansę je odkręcić a jak  są stare i zardzewiałe to ze względu na ich płytkie gniazdo pod klucz  możemy polegnąć na samym początku. Klucz udarowy rozbije gniazdo śruby i mamy kłopot. 

Czyścimy z rdzy łeb śruby przykładamy klucz  następnie dwa lub trzy strzały  czyli krótkie spawy  z migomatu  odpowiednim amperem  aby rozgrzać do czerwoności śrubę  o ile nie mamy żadnych łożysk, uszczelniaczy czy też wrażliwych elementów na temp. aby ich nie uszkodzić/ roztopić i tym sposobem odkręcamy praktycznie każdą śrubę.

Śruby jak i klucze po takim zabiegu lecą na złom :)  

torx.thumb.jpg.219d445851b6961d029cbde42aa27186.jpg

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie okładzin. Mimo tego, ze wskaźnik pokazywał lekko poniżej max jest gigantyczna różnica w samym zapinaniu na hak. Zaczep siedzi bardzo sztywno. Same okładziny są absurdalnie drogie, wymiana trochę upierdliwa bo plastikowe obwódki okładzin siedzą mega ciasno w gniazdach. 
Przed pierwszym zapięciem dokładnie oczyściłem kulę z farby i odtłuściłem. Jeszcze przed wymianą potrafił skrzypiec na dziurach. Teraz tez zaskrzypi czasami. Pierwsze metry na nowych okładzinach przebiegały w trzeszczeniu- zakładam, że nowe okładziny z wypolerowaną kulą dały taki efekt.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.