Skocz do zawartości

Optymalizacja kosztowa trasy


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy ktoś ma doświadczenie, który z odcinków w tej trasie

http://goo.gl/maps/CrkBi

 

można bezstresowo pojechać inaczej niż autostradą ?

 

Kurcze w sumie wyszło by mnie 160 Eur. za same opłaty na autostradach :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie podpowiem ale we Włoszech zawsze jakaś alternatywa dla autostrady jest .Często nawet po dwa pasy w każdą stronę, jakość gorsza ale do ok. 100km/godz.

spokojnie da się jechać(wklep w nawigacji opcję "omijaj autostrady, lub drogi płatne ). W Austrii zawsze korzystałem z autostrad (płaci się za sam samochód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczezdność 160ÔéČ może przełożyć sie na dwa dodatkowe dni w trasie.Wystrczy,ze utkniesz w korku pomędzy Wenecja a Padaw lub w okolicach Boloni i juz masz kilka godzin.Wszystko zależy od pory dnia, jechałem kiedyś od Cassino w okolice Florecji , tylko landówkam (bez przyczepy) i w godzinach południowych było pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Piszę zapewne już po Twojej wyprawie, ale może moja informacja przyda się komuś. Bywam we Włoszech od 10 lat przynajmniej raz w roku /wzgledy rodzinne/, a w 2012 przejechałem od jziora Garda przez Turyn, Toskanię, Pompeje, Sycylie do Bindisi i promem do Albanii.- Poniżej Neapolu autostrady prawie bezpłatne.- Natomiast co do dróg - nazywam je równoległymi do autostrat - to oczywiście są i to niezłe, ale Włosi dla spowolnienia na nich ruchu budują nagminnie najczęściej przed i za każdą miejscowością ronda, co daje średnio co 1 km. rondo. A więc ciągle 2 i 3 bieg i znów redukcja. A na autostradzie - piąteczka i spoko, należy porównać zużycie paliwa. Próbowałem zaoszczędzić na trasie J.Garda - Turyn ale gdy w połowie drogi już mnie coś trafiało od mieszania biegami - wjechałem na autostradę i odżyłem. - Dodam, że ronda są budowane tak szybko, że nie miałem wielu w najaktualniejszej mapie GPS.- Można się zastanowić czy tanie nie jest przypadkiem drogie.- Zaznaczam - to co napisałem to moje subiektywne poglądy i odczucia i nie podejmuję dyskusji. - Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę zapewne już po Twojej wyprawie, ale może moja informacja przyda się komuś. Bywam we Włoszech od 10 lat przynajmniej raz w roku /wzgledy rodzinne/, a w 2012 przejechałem od jziora Garda przez Turyn, Toskanię, Pompeje, Sycylie do Bindisi i promem do Albanii.- Poniżej Neapolu autostrady prawie bezpłatne.- Natomiast co do dróg - nazywam je równoległymi do autostrat - to oczywiście są i to niezłe, ale Włosi dla spowolnienia na nich ruchu budują nagminnie najczęściej przed i za każdą miejscowością ronda, co daje średnio co 1 km. rondo. A więc ciągle 2 i 3 bieg i znów redukcja. A na autostradzie - piąteczka i spoko, należy porównać zużycie paliwa. Próbowałem zaoszczędzić na trasie J.Garda - Turyn ale gdy w połowie drogi już mnie coś trafiało od mieszania biegami - wjechałem na autostradę i odżyłem. - Dodam, że ronda są budowane tak szybko, że nie miałem wielu w najaktualniejszej mapie GPS.- Można się zastanowić czy tanie nie jest przypadkiem drogie.- Zaznaczam - to co napisałem to moje subiektywne poglądy i odczucia i nie podejmuję dyskusji. - Pozdrawiam.

 

W italii nie jest tak źle z omijaniem autostrad. Praktycznie w każde miejsce da się dojechać drogą alternatywną. Jednak ronda są na wjeździe i wyjeździe z miejscowości. Ale nie jest tak źle,da się jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wszystkie opłaty na włoskich autostradach sprawdzisz sobie na tej stronie.

Wbijasz punkt startowy, docelowy i musisz określić klasę pojazdu, którą sprawdzisz na tej stronie.

Wychodzi, że masz do pokonania 123 km a z przyczepą za auto osobowe zapłacisz 13,80 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.