Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa NIEWIADÓW N 520 B Sport


Cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a no tak

najtańszy sposób to poprostu grzałkę do zbiornika z woda, jak sobie nagrzeje taka woda będzie leciała :hehe:

 

Najtaniej to wlać ciepłą wodę np. z czajnika lub przyniesioną z toalety do zbiornika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując temat niewiadów :smirk:

sprzedający oda ja za 34 tys + cena za klime jakieś 3,5 tys

w cenie przedsionek dokupił ale okazało się nie kompletny,

w przyczepie brakuje tej listwy na dole od strony przedsionka, tej co się zasłania przyczepę na dole - po nogach będzie ciągnąć :smirk:

niewiadów nie przewidział że taka listwa będzie potrzebna więc i brak listwy i materiału do niej, brak zabezpieczeń piętrowego łóżka,

o innych brakach lub zaletach tej przyczepy już pisaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

brakuje tej listwy na dole od strony przedsionka, tej co się zasłania przyczepę na dole - po nogach będzie ciągnąć :smirk:

(...)

 

To akurat można sobie darować, ja nigdy tego fartucha nie zakładałem, nie był niezbędny i nic po nogach nie ciągnęło. Latem wspomaga wietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat można sobie darować, ja nigdy tego fartucha nie zakładałem, nie był niezbędny i nic po nogach nie ciągnęło. Latem wspomaga wietrzenie.

 

zawsze można też domontować listę alu i dokupić fartuch, jak ostatnio w Woliborzu wieczorem na dworze było +6C to fartuch idealnie osłaniał plecy i nie wpuszczał chłodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, po roku juz za 32 + 2,5 :)

czy 30 z ta klima to rozsadna cena? jak myslicie?

za 43 jest teraz taka nowka na 24 mies gwarze:)

sprzedajacy za duzo kreci : pisze ze tyral w niemcowni i potem pojechal na 3 mies urlop na Sycylie i po to ja kupil - troche dziwne ze kupil PL cycepe tam majac nieograniczony dostep do swiata cycep, poza tym po to tam pojechal tyrac zeby potem balowac 3 miechy na wyspie:( i targac tam nowo kupona cycepe jeszcze promem:(

dla mnie to wszystko nie spojne- ale moze jestem za bardzo logiczny i zbyt podejrzliwy?

reasumujac wg mnie cos kreci - tylko po co? bo taki jest (jak polowa w tym kraju) bo probuje wcisnac jakis szrot (druga polowa)

to w nawiasach bez urazy - bo sa wyjatki :)

pzdr

p.s. na nowke szkoda kasy (tym bardziej ze tyle wad wynalezliscie), jest jeszcze niewiadowski freedom - ale to malenstwo w cenie tej 520 nowej - wiec pewnie wroce do ogladania uzywek z zachodu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że o jakość przyczepy nie musicie się obawiać. Stosowane materiały i rozwiązania są standardowe, takie jak w większości przyczep produkowanych przez inne firmy. Jeżeli chodzi o wygląd, to przyczepa była produkowana na rynek szwedzki, a oni mają nieco inne wymagania niż zachodnia Europa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że o jakość przyczepy nie musicie się obawiać. Stosowane materiały i rozwiązania są standardowe, takie jak w większości przyczep produkowanych przez inne firmy. Jeżeli chodzi o wygląd, to przyczepa była produkowana na rynek szwedzki, a oni mają nieco inne wymagania niż zachodnia Europa.

 

Napiszesz coś więcej o tych innych wymaganiach? Bo mnie to strasznie zaintrygowało? Jakaś lepsza izolacja / dodatkowe ogrzewanie np podłogowe?

 

Imho jakby niewiadów poważnie wziął się do roboty i zaczął produkować trochę więcej modeli przyczep to taka nowa cepka za 50-60k byłaby sporą konkurencją do produktów zachodnich. Oczywiście przy zachowaniu porównywalnej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tu nie chodzi o ilosc modeli a wielkoseryjnosc produkcji a nie taka manufakture :(

Seryjna produkcja + polska tania sila robocza = konkurencyjna cena w stosunku do producentow z za zach i poludniowej granicy.

Plus jakies dealerskie (jak w samochodowce) oferty kredytowe typu np. 50/50 , gdzie to drugie 50% platne np. w 36 - 0% ratach i rynek mozna by probowac zwojowac, ale jakoze w UE jestesmy to zachod sobie na to nie moze pozwolic bo gdzie bedzie "utylizowal" swoje "staruszki" :(

i kolko sie zamyka - kasy na automatyzacje produkcji nie dadza, banki super oferty nie podpisza i taki niewiadow jak kolejna polska firma jest w stanie upadlosci:(

My jestesmy w UE po to zeby konsumowac a nie pordukowac - zeby tamci mieli zbyt na swoje wyroby, wystarczy spojrzec na plody rolne, trzode itp. dokladnie taka sma zaleznosc:(

Idac dalej tym tokiem po co dali nam zrobic EURO? zeby dac na wybudowanie drog - zeby latwiej bylo wszystko tu wozic i zeby mogli sobie przyjezdzac wygodniej na wakacje (na m.in. juz kupione polskie kawalki gruntow)

Ale sie rozgadalem nad dola/niedola demoludow:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jednak zabrakło w Niewiadowie kogoś z pomysłem, kto by wszedł w rynek przyczep kempingowych na poważnie i zaatakował Europę, bo zrobienie jednego czy dwóch modeli to moim zdaniem trochę za mało. Przecież ta firma nigdy (przynajmniej za mojego życia, czyli przez jakieś ostatnie 30 lat) nie liczyła się na rynku przyczep kempingowych. Zawsze koncentrowali się na produkcji wszystkiego innego. Trochę tego nie rozumiem, bo uważam, że jesteśmy narodem przedsiębiorczym i potrafimy świetnie kombinować.

 

Druga sprawa to to, że my, jako społeczeństwo jesteśmy ciągle sporo w tyle za zachodem. Przeżywamy ciągle zachwyt wycieczkami typu all inclusive. Jak powiesz komuś, że jedziesz do Tunezji to pokiwa głową z aprobatą a jak powiesz, że na kemping to popatrzy na ciebie jak na osobę, której się w życiu za bardzo nie udało. Mało, kto pomyśli, że żeby na ten kemping z przyczepą pojechać to trzeba najpierw mieć, czym i z czym pojechać. I jak wiemy nie są to kwoty małe.

 

Trzecia sprawa to, że rynek na przyczepy u nas jest mały, a na pewno kilka, jeżeli nie kilkanaście razy mniejszy niż np w Niemczech czy UK czy nawet w Holandii

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz coś więcej o tych innych wymaganiach? Bo mnie to strasznie zaintrygowało? Jakaś lepsza izolacja / dodatkowe ogrzewanie np podłogowe?

 

Imho jakby niewiadów poważnie wziął się do roboty i zaczął produkować trochę więcej modeli przyczep to taka nowa cepka za 50-60k byłaby sporą konkurencją do produktów zachodnich. Oczywiście przy zachowaniu porównywalnej jakości

Pisałam o tej konkretnej przyczepie 520 B. A Niewiadów chyba już nic nowego nie zrobi, bo właściwie nie ma biura konstrukcyjnego. Może Romer przejmie pałeczkę, bo plany ma ambitne. Tylko czy im się uda? W Polsce rynku nie ma a na zachodzie konkurencja duża, znane marki. Niewiadowskie przyczepy z laminatu wypełniały na tym rynku niszę: małe i tanie.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.