Skocz do zawartości

Rejon miejscowości Okunika nad jeziorem Białym


lukpyr

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje miejsca na wypoczynek w miejscowości Okunika. Jade z dzieciakami i może małżonką hheheh. Czy moze ktoś z Was był w tych rejonach, kemping sprawdzony i moze coś wiecej powiedziec . Rozchodzi sie o najwiecej o ciepła wode i jakis standart ubikacji. http://www.okuninka.pl/index-2.html

icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jeżdżą tam forumowicze, może się odezwą

 

ja byłem, ale po kempingach nie patrzyłem, wiem że jest co najmniej kilka pól, ale jaki standard :niewiem:

byliśmy jak lało więc tylko przejazdem i krótki spacer

 

miejsce ciekawe, taka namiastka kurortu ;)

jeśli lubisz spokój to możesz być zawiedziony, bo tu sporo knajp, barów, sklepów itd

piękne jezioro, tzn piaskowe plaże i brzegi, plus czysta woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam tydzień, ale to w 2006roku.

Czysta i ciepła woda,plaża łagodny brzeg, w tygodniu było :ok:.

Dysko od 19g w knajpach.też :ok:.

Ale w łyked jest dużo młodzieży, i jest :pub:.

Powstawały campy.

Syn był w tym sezonie ,są campy, chodniki z kostki,powstał mały kurorćik.

Obok jest jeziorko były rybki,ale i zarybione stawy [opłata], przy drodze na Chełm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nad j. Białym trochę syfu się zrobiło i nie chodzi o jezioro jak o to bydło przyjeżdżające. Ja osobiście jak jeździłem to na drugą stronę na ośrodek chyba się to nazywało niepełnosprawnych ale fajnie wyremontowany i przyczepami można było stawać. W centrum masz honoris, a na nim w kij młodzieży. Jak miałem lat 16 to było dla mnie fajnie jak mam 32 i własne dzieci to już nie. Jest jeszcze Świtezianka, ale to namiastka pola jak dla mnie, a ceny większe jak w Ustroniu Pod-brzozami.

Edytowane przez stico80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopuję stary temat.

Jeżdzę nad Białe już od 3 lat. Krótkie kilkudniowe wypady z dzieciakami. Zatrzymujemy się naprzeciw Okuninki, w ośrodku Astur. To chyba ten sam na którym zatrzymuje się Stico80. W centrum zgiełk i całonocne imprezy, z tej strony spokojnie. Ośrodek mi się podoba, czysto, spokojnie, nowe sanitariaty, ciepła woda (ponoć jedno z najcieplejszych jezior), sporo cienia na polu, plaża i piaskowa i obok trawnik, woda w jeziorze bardzo czysta, widać jak pływają rybki pomiędzy kąpiącymi się. Na kąpielisku ratownicy, co ważne jak sie ma małe dzieciaki. Boisko do piłki i do siatki. Właściciele (siostry :-)) są na miejscu i dbają o ośrodek. Na miejscu bar, można zjeść i wypić piwko.

Z podkarpackiego mam 3 godzinki jazdy. Byłem w Kołobrzegu i jeśli chodzi o mnie to niemal porażka (oczywiście bardzo subiektywnie, bo lubię spokój i pasywny wypoczynek), bardzo zimna woda, tłok na plaży, drożyzna, daleko od domu, daleko na plażę. Oczywiście są też plusy, jednak i my i dzieciaki nie zastanawiamy się nawet chwileczkę i jedziemy nad Okuninkę.

Tegoroczne ceny: przyczepa z prądem 40, osoba 10, samochód 10, klimatyczna 2, drożeje corocznie, ale daje się nieco utargować. Spodziewam się że w okolicy można znaleźć sporo taniej, ale dopóki nie przegną to wracamy to tego samego ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ja też witam ponownie w temacie ;)a my w tym roku byliśmy w Okunince w ośrodku PKS mało on sie reklamuje jako pole dla przyczep ale jest tam naprawdę ok jest ciepła woda w kranach, przystępne ceny (za nas 3 w sumie wyszło 48 zł doba) i bliziutko 50 m od przyczepy do wody. Jakby co polecam

Edytowane przez jakobus1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Czołem

Właśnie jestem w Asturze.   Na kempingu nie ma imprezowiczów i jest bardzo spokojnie. Wg mnie z dwóch powodów - Przyczepa+2 osoby+auto= 90/nocleg, a poza tym jest to kemping dla osób niepełnosprawnych, dla których prowadzone są turnusy więc imprezowicze nie są tolerowani.

Sama Okuninka przypomina nadmorski kurort typu Łeba, Ustka. Ulica wokół jeziora to ciąg barów, knajpek, wypożyczlni gokartów i sklepików. Wokół jeziora upchane są ośrodki wypoczynkowe (koło setki), które rozdziela tylko siatka ogrodzeniowa. Nie inaczej jest na Asturze i  chociaż jest na samym polu OK - to wokół imprezy tętnią swoim życiem (umc umc ). Poza tym kemping jest przy samej drodze z Włodawy do Chełmu. Jeśli ktoś szuka ciszy w "głuszy" to odradzam. Sama zaś okolica jest fantastyczna, więc jeżeli nie spędzasz całego dnia przy budzie to polecam. Jest gdzie pojeździć na rowerze (Green Velo) i jest co zwiedzać. Jeziorko jest czyste i ciepłe a ośrodek czyli - dom wczasowy, domki i kemping maja swoje wytyczone kąpielisko z piaseczkiem - dla dzieciaków jest super. Nowe łazienki, ciepła woda i Wi-Fi w cenie.

Edytowane przez Czech (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "zlp" czyli w Astorze jest ogólnie spokojnie i bez imprez przez całą noc?

O rany, pytanie sprzed 2 lat. Przepraszam, nie zauważyłem go.

Ośrodek jest zamykany na noc. Aby wejść trzeba wołać ochroniarza.

W tym roku też tam planuję się wybrać.

Ośrodek PKS jest tańszy, ale ja jednak wolę Astur. Ratownik na plaży, porządek, czyste sanitariaty i prysznice bez ograniczeń.

Tak naprawdę jest sporo tańszych miejsc dookoła niż Astur, gdzie można postawić przyczepę. Wystarczy przejść się brzegiem jeziora i pozaglądać na podwórka.

Edytowane przez zlp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie wróciliśmy z żoną i 1,5 rocznym synem. Astur jest najlepszy i chyba dlatego tak się ceni. Za przyczepę + dwie osoby + dwa psy wyszło nam około 80 PLN. Długo szukaliśmy czegoś tańszego niż Astur. Objeździliśmy całą Okuninkę  i nic nie znaleźliśmy. Olbo była miejscówka w centrum = melanż do białego rana, albo nie akceptowali psów.  

PKS to porażka, w kiblu nie da się wytrzymać dłużej niż minutę. Prysznice czynne tylko rano i wieczorem, widać że czas się tam zatrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w tym roku byłem dwa razy w Okunince i raz w tamtym roku i za każdym razem w PKSie.

Byliśmy w czerwcu - na początku nawet łazienki były jeszcze zamknięte, potem pod koniec czerwca przygotowania do sezonu szły pełną parą :)

Odniosłem wrażenie że większość rzeczy które były robione w tym ośrodku przez ekipę remontową nadają się na fanpage "prace zrobione na od.....ol" :D

Łazienki - wprawdzie czasy świetności mają dość dawno za sobą nie są jakieś tragiczne - widywałem gorsze. Prysznice otwarte tylko o określonych godzinach - rzeczywiście nie do końca fajne. Jest za to fajna plaża, kąpielisko, z kempingu bardzo blisko do jeziora a za płotem sklepik z normalnymi cenami.

W tamtym roku byliśmy w upalny sierpniowy weekend pod namiot - rzeczywiście ludzi dużo ale nie było jakiejś uciążliwej balangi.

Byliśmy też na Asturze tak rowerami na rekonesans - ośrodek super, plaża, zejście do wody, kemping (akurat lokalizacja przy dość ruchliwej drodze nie jest w moim mniemaniu jakąś ogromna zaletą) ale tak pospiesznie licząc to za nasz zestaw 2 + 2 + przyczepa (bez przedsionka) + samochód + prąd (którego de facto nie potrzebujemy ale płaci obligatoryjnie każdy) zapłacilibyśmy około 130 zł za dobę - to w moim mniemaniu bardzo dużo, dla porównaniu w PKSie doba dla naszej załogi bez prądu to 52 zł. 

Sprawdzaliśmy też pole Honoris i tam fajnie było i jeszcze taniej jak na PKSie ale dzieciakom nie podobało się zejście do wody.

Jest jeszcze kemping naprzeciwko baru "Pod samolotem" - tam od drogi jest dalej i co za tym idzie ciszej, pole całkiem fajne ale zejście do wody mogłoby być lepsze, cenowo też tanio wychodziło (nie pamiętam dokładnie), zaplecze sanitarne jak najbardziej jest ale tam podobnie jak na pobliskim Asturze daleko do sklepu o centrum nie wspominając.

Sama Okuninka to jak już ktoś wcześniej napisał bardziej przypomina nadmorski kurort niż np. mazury, dla mnie dużym atutem jest jezioro Białe - czyste i ciepłe a do tego długo jest płytko co przy małych dzieciach jest zaletą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.