Skocz do zawartości

Pranie przedsionków


Marek1967

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam firmy która trudni się praniem przedsionków, najlepiej na terenie woj. Mazowieckiego. Raz już próbowałem uprać przedsionek, ale zajmuje to bardzo dużo czasu a efekty są mizerne :/ gdyż przedsionki są bardzo duże i nie mam jak go rozłożyć :/ Szukałem w internecie lecz nic nie znalazłem :( Bardzo proszę o pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj firmy która myje / pierze plandeki samochodowe, przeważnie te od tirów. Jedyny problem będzie taki że po takim praniu przydałoby się taki przedsionek potraktować impregnatem żeby nie przepuszczał wody, bo porządne chemiczne mycie usunie z niego całą warstwę ochronną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Dowiadywałem się trochę, ale większość firm która pierze namioty itp pierze to po prostu w dużych pralkach. I rzeczywiście impregnat może zejść ale to nie jest największym problemem, tylko możliwość rozejścia się szwów oraz oderwania się fartuchów, które mam lekko naderwane :/ a firmy która pierze plandeki samochodowe coś nie mogę znaleźć na terenie woj. Mazowieckiego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Dowiadywałem się trochę, ale większość firm która pierze namioty itp pierze to po prostu w dużych pralkach. I rzeczywiście impregnat może zejść ale to nie jest największym problemem, tylko możliwość rozejścia się szwów oraz oderwania się fartuchów, które mam lekko naderwane :/ a firmy która pierze plandeki samochodowe coś nie mogę znaleźć na terenie woj. Mazowieckiego :/

 

Poszukaj myjnie tirów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odnośnie prania przedsionków.

 

Sam widziałem, rodzinę myjąca przedsionek po kilkuletnim pobycie na campingu w Holandii. Pierwotnie był z zielonym nalotem, a po spryskaniu preparatem w Spray'u, i wytarciu szmatką (bez użycia wody lub wysokiego ciśnienia czy innych detergentów) - kolor porównywalny z nowym. Gdybym był w sytuacji konieczności wyczyszczenia przedsionka - poszukałbym specjalistycznej chemii do tego celu - aby uniknąć uszkodzenia impregnatu drzemiącego w tkaninie w przedsionku.

 

Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, mogę zapytać znajomych dealerów w Holandii o preparaty do mycia przedsionków.

 

Pozdrawiam,

Adam Bilan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś praliśmy z kumplem przedsionki a naszych cepkach sami, z użyciem myjki ciśnieniowej i chemii samochodowej z myjni ręcznej. Efekt był super (nie schodzą plamy z pleśni!!!) ale impregnat szlag trafił całkowicie i przedsionek ciekł jak sito. Impregnowałem go później sprajami ale idzie tego b. duża ilość i efekt nie jest już taki jak po fabrycznym impregnacie. Najlepiej czyścic po każdym użyciu i nie brudzićhehe(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kiedyś praliśmy z kumplem przedsionki a naszych cepkach sami, z użyciem myjki ciśnieniowej i chemii samochodowej z myjni ręcznej. Efekt był super (nie schodzą plamy z pleśni!!!) ale impregnat szlag trafił całkowicie i przedsionek ciekł jak sito. Impregnowałem go później sprajami ale idzie tego b. duża ilość i efekt nie jest już taki jak po fabrycznym impregnacie. Najlepiej czyścic po każdym użyciu i nie brudzićhehe(1).gif

 

witam to już troche stary temat ale jakiego używał impregnatu bo 2 tygodnie temu odebrałem przedsionek od czyszczenia i nie chciałbym takiej sytuacji że mi leci na głowe.

pozdrawiam

 

Odnośnie prania przedsionków.

 

Sam widziałem, rodzinę myjąca przedsionek po kilkuletnim pobycie na campingu w Holandii. Pierwotnie był z zielonym nalotem, a po spryskaniu preparatem w Spray'u, i wytarciu szmatką (bez użycia wody lub wysokiego ciśnienia czy innych detergentów) - kolor porównywalny z nowym. Gdybym był w sytuacji konieczności wyczyszczenia przedsionka - poszukałbym specjalistycznej chemii do tego celu - aby uniknąć uszkodzenia impregnatu drzemiącego w tkaninie w przedsionku.

 

Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, mogę zapytać znajomych dealerów w Holandii o preparaty do mycia przedsionków.

 

Pozdrawiam,

Adam Bilan

 

witam potrzebowałbym info o takim preparacie bo odebrałem przedsionek od prania i nie wiem co będzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. To było jakieś 6 lat temu...wybacz moją starczą demencję ale nie pamiętam. niewiem.gif

 

Jeżeli oddałeś przedsionek do czyszczenia profesjonalistom, to nie powinieneś mieć problemów. Najlepiej rozłóż go na wiosnę i zostaw na deszcz albo lej z węża...

A impregnat kupisz w każdym sklepie turystycznym....może warto tylko zaznaczyć, że nie do butów ale do materiału namiotowego :)

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to już troche stary temat ale jakiego używał impregnatu bo 2 tygodnie temu odebrałem przedsionek od czyszczenia i nie chciałbym takiej sytuacji że mi leci na głowe.

pozdrawiam

 

 

witam potrzebowałbym info o takim preparacie bo odebrałem przedsionek od prania i nie wiem co będzie.

pozdrawiam

 

 

Tu masz do wyboru : http://www.sklep.elc...ia-konserwujaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kilka lat temu kupiliśmy naszego KIP-a w pięknym stanie, ale niestety ze strasznie brudnym przedsionkiem.

W ostatnią niedzielę postanowiłem się z tym brudem rozprawić osobiście na trawniku za domem.

Na pierwszy ogień poszedł tak zwany Karcher do prania dywanów i tapicerki. Używając oryginalny proszek karchera do prania efekt był beznadziejny, więc dodałem silnego preparatu zasadowego i brud pomału zaczynał puszczać ale strasznie nie równomiernie. Szybko więc zaniechałem dalszego czyszczenia tym sposobem bo efekt był by fatalny. Postanowiłem użyć myjki wysokociśnieniowej z podgrzewaniem wody. Przedsionek całkowicie rozłożyłem na trawniku i równomiernie raz przy razie zmyłem pod ciśnieniem większość brudu ciepłą wodą, następnie poszła w ruch zwykła szczotka, wiadro z wodą i preparatem zasadowym PH 13.

Po wyszorowaniu spłukałem dokładnie ciepłą wodą pod ciśnieniem.

Po wyschnięciu przedsionek wyszedł jak NOWY!

Mam tylko nadzieję że nie będzie mi przeciekał bo po tym zabiegu wszelkie powłoki impregnujące pewnie znikły. Aczkolwiek cały dach jest jakby powleczony gumą.

I cała niedziela mi zleciała, ale przynajmniej wstydu nie będzie jak się go rozstawi. 

post-9013-0-70181600-1367963412_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym być złym prorokiem, ale poszukał bym jakiegoś preparatu do impregnacji. W ten sposób na pewno utrzymasz przedsionek w czystości przez dłuższy czas. W to że nie będzie przeciekał po tym preparacie zasadowym, raczej bym nie wierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym być złym prorokiem, ale poszukał bym jakiegoś preparatu do impregnacji. W ten sposób na pewno utrzymasz przedsionek w czystości przez dłuższy czas. W to że nie będzie przeciekał po tym preparacie zasadowym, raczej bym nie wierzył.

Pewnie masz rację. Coś muszę pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.