Skocz do zawartości

mrowisko w przyczepie


AKISSJG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

nasza przyczepa w tym roku stała prawie stacjonarnie i dzisiaj zaobserwowałem problem który się pojawił. Otóż pod sufitem w styropianie mrówki założyły sobie mrowisko i widzę jak powoli wynoszą styropian. Jak się ich skutecznie pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stosuję proszek do pieczenia. obsypuję podpory i koła po ziemi - nie wchodzą. Jak je wykurzyć z przyczepy nie mam pojęcia.

pozdrawiam

 

Widzisz Edziu u nas wejście zrobiły sobie po przedsionku, nawet zdążyły zbudować obudowę swojej ścieżki (swoisty tunel z wykorzystaniem zgryzionego styropianu). Może jutro słoneczko je wysmaży, bo od dzisiaj cepa stoi na "patelni" pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No cóż, dwa lata walczyłem z mrówkami z Chorwacji. Gdzie były moje :

 

- tył lodówki,

- puszki z kablami, szczególnie tam, gdzie kabel wchodzi w ścianę, w styropian,

- w innych miejscach niewidocznych

 

co zrobiłem :

 

- pryskałem we wspomniane miejsca, kilka razy

- kroplę czegoś słodkiego zostawiałem na stole i systematycznie te mrówki ... i znowu zostawiałem kroplę słodyczy

- kilka razy pryskałem w przyczepie sprey na owady latające i biegające.

 

W zimie za bardzo nie mogły przetrwać i same ginęły, a te co pozostały znowu pryskałem i wabiłem. Po wspomnianym okresie ich nie ma.

Za lodówką miałem białą ścieżkę ze styropianu, lub plastiku i też miałem wrażenie, że wprowadziły się na stałe. Niestety musisz całą przyczepę opróżnić i systematycznie je obserwować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zastosować środek na mrówki stosowany w ogrodnictwie. Najlepszy w proszku. Trzeba go umieścić tak ,aby znalazł się na drodze mrówek lub jak najbliżej gniazda. Mrówki go wnoszą do gniazda,tym samym same niszczą siebie i jaja. Stosuję to już od dawna i sprawdza się. W ten sposób pozbyłem się ich nawet z domu. Środek można kupić w każdym ogrodniczym lub markecie.

 

Zapomniałem dodać ,że przyczepa raz w roku jest osypana dookoła i gości w niej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj widziałem w sklepie taki preparat z brosa

BROS bomba na owady - do zamgławiania pomieszczeń Preparat w postaci pojemnika uwalniającego suchą mgłę, przeznaczony do zwalczania owadów biegających (karaluchy, prusaki, pluskwy, mrówki itp.) i owadów latających (muchy, komary, mole itp.) w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych (w tym kuchnie, garaże, strychy, piwnice, legowiska zwierząt itp.). Uwalniana sucha, biała mgła wypełnia całe pomieszczenie i wnika we wszystkie szpary i szczeliny ścian, podłóg oraz mebli, jednocześnie wypłaszając owady z ich kryjówek.

 

 

Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

 

opakowanie jednostkoweopakowanie zbiorczenumer katalogowykod EAN1 szt.10 szt.4065904517044234

 

http://www.bros.pl/?q=pl/bros/bros-na-muchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mrówek pozbyłem się błyskawicznie i skutecznie. Otóż przyczepa stała po powrocie z weekendu dosłownie 24H na trawniku - centralnie na mrowisku, a w środku zostały jakieś słodycze (nauczka na przyszłość), kiedy dotarłem do przyczepy ponownie po 24H - mrówki biegały w zakamarkach, ale tylko w okolicy jedzenia, i kilka sztuk zagubionych po całej przyczepie.

 

szybka wizyta w markecie i za ok 20 zł w sumie, nabyłem 2 różne proszki typowe na mrówki - przyczepa rozpakowana od razu do zera - razem z materacami i proszek znalazł się wszędzie przy podłodze, w szafkach i zakamarkach. Dodatkowo wszystkie narożniki, krawędzie blatu, szafkę od lodówki itd, opryskałem sprayem na mrówki.

 

 

przyczepa dalej stoi na trawniku, na którym w tym roku jest wysyp mrówek, a do tego jest jeszcze pod daszkiem - tu gdzie jest sucho - biega pod nią kilkaset mrówek, chemia dalej działa - w środku ani jednej, profilaktycznie podpory i krawędzie podłogi od spodu też opryskałem.

 

aha - preparaty te w ciągu 10 min od użycia doprowadziły chyba do paraliżu układu nerwowego mrówek - wszystkie padały w pozycji - na plecach :]

 

mija ok 2 miesięcy od użycia chemii, mrówki dalej są na kempingach, i u nas na placu.... oby dalej spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profilaktycznie faktycznie sprawdzają się kratki (lepiej na zimę i okres nie mieszkania bo wiadomo wszystko to chemia)

aby zabić to co żyje można wypryskać wszystko muchozolem i zostawić zamkniętą przyczepę "na głucho" na kilka godzin, potem dokładnie wywietrzyć (z przeciągami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobry i skuteczny jest Bros- ni to proszek ni granulat.

 

Jestem przekonany,że jak go wysypiesz w paru miejscach w pryczepie.

 

problem do tygodnia zniknie. Jak czasem na polu mrówki mi się

 

zadomawiały w przedsionku. Po rozsypaniu Brosa, to dosłownie

 

po dwóch dobach nie było po nich śladu. Tanio, bezzapachowo i bardzo

 

skutecznie.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsypałem proszku i czekam na efekty. Jednak wydaje mi się że w cepie nie ma gniazda, tylko wykorzystywały ją jako inkubator, gdzie wynosiły larwy z mrowiska aby w warunkach cieplarnianych się rozwijały. Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.