Skocz do zawartości

Chłodzenie lodówki podczas jazdy-podpięcie


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zacząłem testować zasilanie lodówki na 12 v podczas jazdy.

 

Instalacja zgodnie z forumowym schematem, prosto od akumulatora, przez przekaźnik, przewody 4 mm na całej długości aż do lodówki.

 

Ale.....przy haku mam gniazda zapalniczkowe zewnętrze, przy dyszlu na przewodzie do przyczepy mam (w zasadzie powinienem napisać "miałem")wtyczkę zapalniczkową i........po 3 minutach wtyczka ulega stopieniu ! Rozumiem ze wtyczki zapalniczkowe nie są przystosowane do takiego natężenia. Lodówka 80W czyli ok 7 A ciągnie....i co teraz.......czy jedynym sposobem jest montaż osobnego gniazda 7-pinowego i wtyczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem jako dodatkowe złacze hermetycznego gniazda i wtyczki do normalnej sieci 230V :-] Bolce i styki są na tyle grube że nie ma spadków i grzania Pozatym zwykła wtyczka 7 pinowa Ogólnie ten patent u mnie sprawdza się świetnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też przymierzam się do założenia instalacji na 12V ale nie będę zakładał dodatkowego gniazda 7 pinowego tylko hermetyczne na 230 V też mocowane przy haku , choć jeszcze nie wiem w jaki sposób :niewiem:

Takie gniazda z wtykami można kupić w sklepach lub hurtowniach elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeszcze będę kokładał dodatkowy wyłącznik napięcia gdzieś w kabinie auta na wypadek dłuższego postoju ( co by akumulator nie padł) i zwarcia ( w momencie nie używania po sezonie)

 

 

 

 

Jak będziesz miał instalacje zgodnie ze schematem z forum to aku nie padnie bo po wyłączeniu stacyjki nie będzie szedł prąd na lodówkę. Ja mam dodatkowy podświetlany przełącznik do jazdy bez przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi załóż przekaźnik np z postojówek i będzie ci on automatycznie załanczał/rozłanczał zasilanie :ok: gdzieś na forum opisałem własnie taki sposób jak u mnie robiłem instalacje Zaraz znajde to wkleje linka

 

A u mnie wtyczka i gniazdo wygląda tak jak poniżej :-] gniazdo wisi na kablu i jak jest nie potrzebne to chowam pod zderzak i wogóle go nie widać :-]

post-1137-0-11028700-1345051170_thumb.jpg

post-1137-0-07173700-1345051251_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo, od postu #41 http://forum.karawaning.pl/topic/6026-ladowanie-akumulatora-w-przyczepie-podczas-jazdy/page__st__30 :ok: Moja instalacja ładowania aku w budce i zasilania lodówki podczas jazdy :-] Przekażnik wysterowany z postojówki a więc odpalam i po właczeniu świateł idzie prąd na budke i odwrotnie gasze a zapomne świateł to piszczy auto wiec nie ma ryzyka że zostawie na zasilaniu :] proste i skuteczne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie solarów było wszystko dokładnie opisane :ok:

 

 

Moim zdaniem na postoju to lodówka tylko gaz :-] jest bardziej wydajna :ok: i bez kombinowania i zbednych kosztów ...

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.