Skocz do zawartości

Do grecji z wyspy Brać.


fangorn

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam dylemat. Chcę zobaczyć Grecję jeszcze raz. Tym razem, jako że jestem dosyć blisko,autem i przyczepą , jakieś tysiąc kilometrów w te czy wewte nie robi mi różnicy. Jak polecacie jechać , przez jakie kraje?

Napiszcie co i jak.

Jestem w chorwacji na wyspie Brać.

Edytowane przez fangorn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało by się że najprościej przez Czarnogóre i Albanię ale z relacji kolegów.......jeśli chodzi o Albanię to nawierzchnia dróg fatalna, czasem wręcz jej brak i trzeba jechać szutrem ileś kilometrów, duże przewyższenia, strome podjazdy. Możesz spojrzec np tu http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=13195.

Ale pamiętam że i z przyczepami ktoś był z naszego forum i dał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało by się że najprościej przez Czarnogóre i Albanię ale z relacji kolegów.......jeśli chodzi o Albanię to nawierzchnia dróg fatalna, czasem wręcz jej brak i trzeba jechać szutrem ileś kilometrów, duże przewyższenia, strome podjazdy.

Ale pamiętam że i z przyczepami ktoś był z naszego forum i dał radę.

 

No właśnie właśnie. Mój dylemat polega na tym że ja to niekoniecznie bo już w Grecji byłem służbowo i widziałem to i owo ale grecja to marzenie mojej piękniejszej połowy i bardzo mi zależy na tym żeby z rodziną tam pojechać. Moje obawy dotyczą dróg w Albanii np. Serbii jako tako, no i to że z przyczepą nie po autostradach to przegwizdane . Muszę Wam koledzy napisać że nie korzystałem z autostrad w Chorwacji. Byliśmy w plitwickich jeziorach Do plitwic pojechaliśmy jak to a jakże autostradą i było dobrze. Nocleg na autokempingu KORANA warunki super polecam ceny przystępne sanitariaty super ciepła woda w zasadzie o każdej porze aczkolwiek był wyjątek ale kolejka duża i jak ktoś nie pomyśli za wczasu to kąpie się w letniej. Natomiast po plitwicach chcieliśmy pojechać drogą alternatywną i tak zrobiliśmy, gorąco polecam, drogi luksus bez problemów z przyczepą. No a potem wyspa Brać i tutaj jestem do soboty potem Grecja albo i nie poradźcie koledzy którędy jechać.

Pozdrawiam fangorn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja promem: najpierw Split-Ancona, potem Ancona-Grecja

http://www.promy-do-grecji.pl/

 

 

może też być przez włoski Bar,

 

pozdr

 

No tylko przypuszczam że ceny za prom przewyższą koszt całych wczasów. W zeszłym roku jak liczyłem z ciekawości opcję Ancona - Spli to wyszło mi coś około 2000 pln w jedną stronę za auto, przyczepę i 2ch dorosłych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja promem: najpierw Split-Ancona, potem Ancona-Grecja

może też być przez włoski Bar

pozdr

 

No prom nie wchodzi w rachubę cena za prom przecieź przewyższy opcję wypalonego tzw. paliwa Auto, przyczepa i piątka ludzi z psem. No po przepłynięciu do grecji to byłyby by chyba najdroższe wakacje życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Nie piszesz w jaka czesc Grecji chcesz wjechac, ale po moich kilkuletnich jazdach po MNE i Albanii // oczywiscie z p-pa // zdecydowanie polecilbym jazde brzegiem morza przez Czarnogore i dalej przez cala Albanie---ale tylko droga

nadmorska----naprawde dobra droga---swiezo wybudowana--dlugie odcinki autostrady----brak oplat drogowych // MNE--rowniez // . Przejscie graniczne w Czarnogorze z Albania to Sukobin //Murigan----nowoczesne .

W zadnym wariancie nie jechac przez Podgorice--koszmar !!! Minusy---w MNE--brak w Albanii---przejazd przez Durres i Vlore--duze miasta, oraz ostre , ale w miare krotkie // od polnocy // podejscie na przelecz LLogara // ok.1000m //

ale za to jakie widoki. Przejscie graniczne to ok. Konispolu--po drodze warto zobaczyc Butrint i dalej przeprawa promem // 3-4 E// przez kanal i dojazd dosc waskimi i b. malo uczesczanymi drogami do granicy // slabe oznak //--blisk

Dalej Igumenitsa i prosto na Lefkade , lub Peloponez.

W ub. roku przejechalem ten szlak i nie bylo problemu. Polecam. Na przejsciu gr.z Grecja sklep nowy wolnoclowy--2l ouzo--10 E. Jezeli masz pytania to smialo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Nie piszesz w jaka czesc Grecji chcesz wjechac,

 

Kolego w okolice Aten dokładnie pisząc do samych Aten. A plan mam mniej więcej taki że; 20 - 30 km od aten postój na kampingu z synami ewentualnie sam siedzę nad morzem i łowię ryby, a żona z córką do Aten na wycieczkę. A ja :winner::biwak::gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam drogi z Lefkady dalej w kierunku Aten---ale do tego miejsca jest o" key. jezeli bedziesz chcial pojechac droga przez Kalampake i Trikale, to proponuje w m.Saranda pojechac w kier. przejscia gr. z Grecja w Kakavii i dalej

na autostr. // juz platna //. W kazdym razie nie radze wjezdzac celem " zaoszczedzenia " w drogi po za wybrzezem --a juz napewno nie po zapadnieciu zmroku // stan drog // Droga z Sarandy do granicy dobra.

Wszystkie moje uwagi przejazdowe sa skierowane glownie do osob jadacych z p-pa lub kamperem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie nie radze wjezdzac celem " zaoszczedzenia " w drogi po za wybrzezem --a juz napewno nie po zapadnieciu zmroku // stan drog //

 

Czy Twoja wypowiedź w kwestii "zaoszczędzenia" dotyczy tylko stanu dróg czy także bezpieczeństwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile razy bylem w Albanii zawsze czulem sie bezpiecznie--ludzie sa b.przyjaznii chetni do pomocy.Mialem na mysli paliwo // oszczednosc // Trasa nadmorska przez Levkade --ok.1200 km i to jest najkrocej, ale mysle --rowniez

najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecydujemy na podróż do grecji. K...a dzisiaj na dibitkę jak siedziałem przy kompie i z Wami tu gadu gadu to mojej żonie koło prawie dopadło i stanęła na drodze a była z dziećmi i znajomymi na "polyspie" BOL jedna ze śrub całkiem urwana a reszta było poluzowanych, koło w zasadzie trzymało się na słowo honoru. Ale sprawa opanowana na czterech śrubach też dojedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.