Skocz do zawartości

SŁAWA - sierpień 2012


tusia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jako, że nowy to się przywitam :)

 

A więc, ja się teoretycznie wybieram do Sławy w sobotę tj. 25.08.2012. Teoretycznie bo mam mieszane uczucia co do czystości wody. Byłem w tym roku w Skorzęcinie, Niesulicach i Boszkowie i wszędzie jest czyściutko. Czy według Was można się kąpać czy lepiej nie ryzykować?

 

Pozdrawiam

Marcin

to zostancie do soboty, bo my wtedy przyjezdzamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostancie do soboty, bo my wtedy przyjezdzamy :)

 

no nie możemy bo w sobotę na ślub znajomych do Bolesławca jedziemy...:niewiem:

 

teraz na eko w dziwnowie jestem - spotkałem ludzi z tychże okolic sławy i tych co tam byli parę dni temu i mówią, ze w Sławie zakaz kąpieli na całym zbiorniku

jak jechać mówią boszków lub niesulice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu opinii na temat czystości wody poszperałem trochę i znalazłem na stronie sanepidu w Nowej Soli aktualne badania.

 

http://www.wsse.gorzow.pl/pssenowasol/download.php?what=news/Komunikat_nr_4_sierpien_2012.pdf

 

Zadzwoniłem i poinformowano mnie, że woda według aktualnych badań jest ok i że jest dopuszczona do kąpieli.

no nie możemy bo w sobotę na ślub znajomych do Bolesławca jedziemy...:niewiem:

 

teraz na eko w dziwnowie jestem - spotkałem ludzi z tychże okolic sławy i tych co tam byli parę dni temu i mówią, ze w Sławie zakaz kąpieli na całym zbiorniku

jak jechać mówią boszków lub niesulice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda może i nie jest pierwszej czystosci ale kąpać się można. My będziemy już w piątek około 15

 

Witam ,woda jest być może dopuszczona do kąpieli i wg sanepidu do tego sie nadaje. Nigdy tego nie negowałem. Dla mnie jest ,że tak powiem "nie apetyczna". Przy 40 stu stopniach jednak pewnie zamknał bym oczy i siup .Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w Sławie teoretycznie jest zdatna do kapieli. Ale ja , będąc zanurzonym do pasa , lubię widzieć palce u swoich stóp , w Sławie to zjawisko jest nieosiągalne. Zupełnie inaczej sprawa się ma po drugiej stronie jeziora - w Lubiatowie. Jest tam jedno pole namiotowe, ale całkowicie bez jakichkolwiek wygod. Jest też drugie, podobne, kawałek za Lubiatowem w kierunku Slawy . Dlatego odwiedzam O.W. Karina w Pszczewie , w google znajdziecie namiary. Jak dla mnie to lepiej, i taniej, i czysciej niż na rozsławionym kempingu w Sławie.

Maciej

Edytowane przez maciej68 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wody - jak byliśmy przy kąpielisku jest tablica informacyjna - przez 3 dni brzmiała mniej więcej tak:

użyteczność wody w kąpielisku - przydatna

stopień jakości wody - III umiarkowany

 

cokolwiek to znaczy...

w Sławie byliśmy przelotem z morza, aby zobaczyć jak ten sławny kemping wygląda

tam poznaliśmy załogę Tusia i PjMłody wraz z mamą i młodym szkrabem - pozdrawiamy ciepło

kemping ok - co do wody - można mieć mieszane uczucia

po wypożyczeniu rowerów objechaliśmy jezioro do około (ok. 25 km)

i rzeczywiście są kempingi przy wodzie na innych brzegach jeziora - widać o mniejszym standardzie - ale fajny klimat i woda jakaś bardziej przejrzysta.

ceny kajaków, rowerów wodnych - drożej niż na Mazurach

 

mimo wszystko odczucia całkiem pozytywne

 

no i minus 5% na karawaning.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy wrześniowy wekend odwiedziliśmy sławę. Woda z rana nie nadaje się do kąpieli, potem fale rozganiają zielony nalot.

Jako tako na odpoczynek to ujdzie.

Był zlot motocykli, więc zabawa trwała do rana.

 

Ja tam lubię Sławę i tak czy tak w jej okolicy zawsze znajdę jakieś zajęcie.

 

cd.

post-957-0-25665200-1346997178_thumb.jpg

post-957-0-15475600-1346997189_thumb.jpg

post-957-0-42396600-1346997314_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przejeżdżamy przez Sławę kilka razy w roku, natomiast w sezonie wakacyjnym 2 razy. Jeśli kemping, o którym piszecie to ten w "centrum" Sławy - w życiu bym tam nie zacumował. Oczywiście to moja subiektywna opinia. Żeby nie wiem jak pachnące kibelki były i ile % zniżki dawali po prostu nie lubię "wypoczywać" z sąsiadem rozbitym 2 metry za ścianą. Określenie jakie mi się nasuwa za każdym razem jak mijam ten kemping to "KOŁCHOZ", ale jak ktoś lubi tłoczno i gwarno - ma do tego oczywiście prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

... no i byłem w tej sławnej Sławie... napisze tak,- na takie klimaty jestem już za stary... moje priorytety to czysta woda w jeziorze... i czysta plaża ... i tu niestety dwa duże minusy... woda brudna i zaśmiecona - przed plażowiczami brzeg o 7 00 rano odlegiwały dzikie kaczki - piękny widok - ale zostawiały kacze kupy w pokaźnej ilości , które uporczywie pan z grabkami rozmazywał w piachu, przed nadejściem plażowiczów ze swoimi pociechami . Jeśli komus nie przeszkadza brak cieplej wody pod prysznicem i ograniczenia czasowe... choc ceny ogólne za pobyt nie powinny na to wskazywać --to proszę bardzo - mnie po pewnym czasie przeszkadzaly---. Ale największy HIT to zlewnia chemicznego WC- Czegoś takiego jeszcze nie widziałem ... nieświadomy poszedłem opróżnić swoje WC nikomu takiego widoku i zapachu czytaj smrodu -nie życzę,- ów przybytek silnych doznań położony w odleglości 20 od recepcji - doznania były natyle silne że postanowiłem zrobić fotkę - i po raz pierwszy w w życiu było to ponad moje siły... Poza tym zgadzam się z moimi przedmówcami... Zresztą staram się szukać osrodków takich gdzie istnieje szansa postawienia budki z widokiem na wodę ... a ten ośrodek nie daje takiej szansy nie ma takiego miejsca . Aha pierogi ruskie na handlowym deptaku pierwsza klasa !!!:dzieki:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Szukam najnowszych informacji na temat kempingu w Sławie. Planuję na kilka dni się tam zatrzymać, jednak informacje zawarte w tym temacie zniechęcają.

Planujemy kilkudniowy pobyt w tej okolicy, żeby odpocząć nad wodą i zwiedzić Zieloną Górę. Może ma ktoś jakieś inne sprawdzone miejsce w tej okolicy. Za wszelkie informacje wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.