Skocz do zawartości

SŁAWA - sierpień 2012


tusia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam szanownych forumowiczów. Jako, że wróciłem z nadpolskiego morza /jak zwykle pogoda dopisała/postanowiłem że w sierpniu pojadęgdzieś jeszcze na tydzień . Nad Bałtykiem miałem zaszczyt osobiście poznaćPTAKA oraz JACKA oraz ich przecudowne małżonki nie omieszkaliśmy też odrobinęsię zintegrować ale dokończymy integrację na zlocie w Wiśle. Wracając jednak domojego pomysłu postanowiłem udać się do zachwalanego wszem i wobec kempingu nr261 w Sławie. Mam bliziutko raptem 85 km ,obiekt wielokrotnie polecany więc myślęspróbuję. Jestem człowiekiem przewidującym ,więc w ubiegły piątek żona miaławolne udaliśmy się na mały rekonesans co by potem z budką nie kręcić.Pogodapiękna myślimy sobie przy okazji pokąpiemy sie troszkę. Na miejscu byłem około10.00 tu niespodzianka nie było ciecia od parkingu więc zaoszczędziłem na dwapiwa/ w sklepie oczywiście/ Pierwsze wrażenie kemping po prawej stroniepoukładany z działeczkami prawie obłożony jakieś 80 % . Warunki bytowe wporządku bez jakiś większych zastrzeżeń. kroki swoje skierowaliśmy do recepcjioznajmiłem o zamiarze przyjazdu w dniu 8 sierpnia. Miła Pani w recepcjiwręczyła mi mały folderek z cennikiem na 2012 r. Ceny znałem z ich strony /niemałe/ ale w zamian myślałem że dostane coś więcej.Za 4 osoby plus budka autoprąd i dwa yorki 85 zł za dobę. Cena powalająca szczególnie prąd 10 zł oraz popiątaku za psy. Myślę sobie 10 % zniżki dla forumowiczów to prawie będę miałpsy za friko. Znowu niespodzianka, nie mniej uprzejma druga Pani w recepcji wyprowadziłamnie z błędu nie przysługuje nam już 10 procentowa zniżka lecz zaledwie marne5%. 10 tylko dla oficjalnych członków zrzeszenia karawaningu. Dobra myślę sobiepójdziemy się przejść. Podeszliśmy do tzw promenady/ tak bym ją nazwał /barierki z kwasiaka, chodniczki super. Spojrzenie na wodę porażka .W 60-80 cmwodzie przy brzegu jest tyle butelek i puszek po różnorakich napojach, że zauzyskane pieniądze na skupie starczyło by mi na paliwo na dwa sezony. Miejscepierwsze z brzegu takie gdzie pewnie wszyscy najpierw sie kierują. Po za tymwoda syficzna kożuchy, bąble resztki flaków rybich. Musiałbym być strasznymdesperatem aby zanurzyć się w tej cieczy. Zresztą na nasypanej z byle jakiegopiachu plaży pomimo lejącej się ciepłoty z nieba chętnych po za moczącymi nogido pływania nie było.Teraz podsumowanie:

 

Obiekt generalnie pod względem sanitarno higienicznym fajny. Drogi jak na te warunki. Taniekarnety na miesiąc 900 zł przyczepa z prądem i 4 osoby. Strasznie dużo ludziobiekt w bezpłatnym dostępem do plaży i innych obiektów po za ściśle komercyjnymi.Generalnie nie moje klimaty . Osoby chcące przyjechać z czworonogamiobowiązkowe smycze i kagańce bez względu na wielkość pieska.Generalny zakazprowadzania psów/i piwa/ na tereny plażowe pomostowe ,dziecięce i parasolowe /wdomyśle knajpki/.Tak więc na dobrą sprawę nie wiadomo co ze zwierzakiem zrobićna plażę czy promenadę nie, a przecież w budce nie zamkniesz. Ceny na terenie powalające /piwo w puszcze 6zł/.Wyjechałem z niesmakiem . Po prostu nie dla mnie . Napisałem ten tekst głównieze względu na osoby posiadające zwierzaki .Nie ma tych wiadomości na stronie imożna się niemiło rozczarować. Wracając wdepnąłem do Lginia i za 50 zł za dobę u Panirolnik na fajnym poletku mam wypas na tydzień. To tyle pozdrawiam wszystkich.Maciej i Lila .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając wdepnąłem do Lginia i za 50 zł za dobę u Panirolnik na fajnym poletku mam wypas na tydzień.

 

 

A możesz napisać coś więcej? To nad jakimś jeziorem? Nazwę chyba trochę skróciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kocer ,pozwilisz ,że troche pójde na skróty i zacytuje położenie jeziora z wikipedii:Miejscowość oddalona jest o 9 km w kierunku północno-zachodnim od Wschowy i położona nad dwoma jeziorami lgińskimi (Dużym i Małym). Jeziora te otoczone są lasami i pagórkami morenowymi, mają urozmaiconą linię brzegową oraz czystą wodę. We wsi, nad jeziorem Lgińsko Duże znajdują się rozległe tereny do plażowania, strzeżone kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kioski i sklepy spożywczo-przemysłowe oraz punkty gastronomiczne. Po przeciwnej stronie jeziora jest stanica harcerska Komendy Hufca ZHP Wschowa wyposażona w pole namiotowe, domki kempingowe, stołówkę, boiska sportowe, zaplecze dla przyczep kempingowych oraz kąpielisko strzeżone z plażą. Okolice Lginia są w dużej mierze pagórkowate i obficie porośnięte lasami.

 

Generalnie są to dwa bliźniacze jeziora mniejsze i większe /nad to drugie jadę/ położone prawie w linii prostej pomiędzy Sławą a Boszkowem. Zarówno Lgiń jak i Boszkowo to jeziora bardzo czyste i cieplutkie.Lgiń niewielka wioska położona na uboczu z dala od hałaśliwych miast i młodzieży. Chodź zauważyłem ,że przez kilka lat mojej tam nieobecności młodzieży przybyło. Najprościej zatrzymać się u chłopa lub chłopiny mają naprawdę dobrze utrzymane sanitariaty i prysznice i niewielkie około 30 arowe poletka kempingowe /oprócz kwater/ .Jeziorko piękne ,szczególnie dla wędkarzy. Kiedyś okupowane prze harcerzy,dziś jak wszystko trochę ta formacja podupadła .Nie mniej jednak jest ok ok. 3 km od Lginia prze las rybki z chodowli karpie węgorze ,pstrągi w akceptowalnych cenach.Główna plaża wysypana piaskiem jak w Sławie sklepik,i bary kino ileś razy w miesiacu. Wszystko zależy kto czego szuka jeśli dyskotek szału i zabawy to niestety nie to miejsce, jeśli troche spokoju ryb, grzybów i spacerów to owszem polecam i pozdrawiam. Maciej i Lila . Jak by co będe na miejscu 8 sierpnia. :gitara:zdrówka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szyszki Czerwieńsk też fajna miejscowośc , czasem na grzyby tam przyjeżdzam , a mój syn Patryk jest w Waszej jednostce żołnieżem zawodowym, mieszka jednak od jakiegoś czasu w Zielonej. Pozdrawiam Maciej i Lila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szyszki Czerwieńsk też fajna miejscowośc , czasem na grzyby tam przyjeżdzam , a mój syn Patryk jest w Waszej jednostce żołnieżem zawodowym, mieszka jednak od jakiegoś czasu w Zielonej. Pozdrawiam Maciej i Lila

 

 

O widzisz, w takim razie nie wykluczone, że się spotkamy przy jakimś prawdziwku :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makac powinienieś bloga założyć i książki pisać :)

chciałam tylko spytac czy jakieś ziomale będą w sławie a zamiast tego mam opis jak dla mnie niestworzonych rzeczy na temat ośrodka w Sławie.

my tam jeździmy kilka razy w roku i oprócz, zgodze sie brudnej wody to nie spotkałam sie z żadnymi zakazami odnośnie psów. My za naszego psa nawet złotówki tam nie zapłaciliśmy a biega bez smyczy po całym kempingu, bo to taka powsinoga, na tą promenadę na smyczy normalnie z nami wszędzie chodzi. Po prostu trzeba umieć zakombinować i podejść do wielu spraw na luzie :)

Ceny są jakie są, kwestia przyzwyczajenia, nam wychodzi 45zł za dobę wiec nie narzekam.

życzę na przyszłość wiecej luzu i czekam na twoojego bloga :)

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusia

 

Marta witaj. A kiedy wybieracie się do Sławy?

Mam darmowy pobyt na kampingu i :niewiem: kiedy go zrealizować.

 

Witam Was serdecznie!!!

 

Bedziemy w Sławie w każdy weekend, a ostatni tydzień sierpnia Paweł bedzie z Kacperkiem.

 

Jak coś to przyjeżdzajcie. Do milusiego zobaczyska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Sławie dwa tygodnie na przełomie czerwca i lipca. Woda była ok; może nie super przejrzysta ale bez tragedii. Odnośnie psów to rzeczywiście są tabliczki o zakazie wprowadzania na teren plaży i mola ale trudno się dziwić. Są ludzie którzy nie rozumieją, że nie wszyscy tolerują psy obok na plaży czy w wodzie . Ja ze swoją sunią chodziłem tam wieczorem i ani razu nie spotkałem się z problemami z tego tytułu. Jeśli chodzi o sam teren kempingu to wiadomo do dużego psa sąsiedzi muszą się przyzwyczaić i zobaczyć, że wielkość wcale nie idzie w parze z agresją. Tak więc moja sunia już na drugi dzień biegała po wszystkich sąsiadach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.