Skocz do zawartości

Jeziorka w lubuskim


Jarek /////+Nka

Rekomendowane odpowiedzi

Na Pojezierzu Lubuskim jest mnóstwo jezior, ale czystych jest niestety jak na lekarstwo.

My jeździmy najczęściej do Łagowa, Lubrzy, Pszczewa i okolic- Borowy Młyn, Lubikowo. Poleciłbym też Niesulice i okolice (Krzeczkowo np.), małe jeziorko Dąbie na trasie między Zieloną Górą a Gubinem. Nieco dalej na południe Sława (tu woda jest może nie I klasy czystości, ale jak cię mogę), najbliższe jezioro z Wałbrzycha . Koło Leszna miejscowość Boszkowo- czyste jeziorko. Liny koło Babimostu- tu woda na 3+.

Jeśli komuś nie zależy na czystej wodzie i pływaniu to jezior są dziesiątki, jak nie setki. To tak tytułem wstępu.

Ostatnimi czasy jeździmy na kemping „Zacisze”, jest położony nad samym jeziorem, w lesie, 2 km od centrum Łagowa, więc cisza i spokój (chyba że przyjadą „bębniarze” z wiosek pod Z.G.  ), ciepła woda. Duża część turystów to Niemcy i Holendrzy oraz przedstawiciele innych narodowości (GB, Szwajcaria). Ceny dosyć przystępne, na wszelki wypadek podaję linka WWW.zacisze-centre.com strona ta ostatnio nie działa więc podam ceny: 22zł za przyczepę+samochód itd. Do tego po 2 zl za kazdą osobę i aż 12 zl za podł. do prądu. Sporo miejsca na polu, nie ma potrzeby rezerwacji. Dużo ścieżek rowerowych, Lubuskie Lato Filmowe, zamek…przyroda. Wracając do kempingu- jak jest dużo ludzi, to z ciepłą wodą kłopot niestety… ale ogólnie czysto. Poza tym w samym centrum też są kempingi dla tych, co wolą więcej rozrywki. Jezioro przy kempingu czyste, ale następne, w którym woda jest przezroczysta, dosłownie lazurowa w słoneczne dni, cudownie wręcz wchodzić do środka…

Teraz o Pszczewie: tam są praktycznie 3 jeziora, miejskie jest brudne, można pospacerować, łatwo zejść z centrum i już się jest nad jeziorem. Kempingi są nad jeziorem Chłop i Szarcz. My akurat mamy ulubione miejsce w ośrodku „Wodnik”, obok jest jeszcze „Jeziorak”, i nieco dalej i dość drogo „Karina” (ceny niemal jak nad morzem, najtańsza opcja to 37 zł na 2 osoby), kibelki myte raz kiedyś, prysznice nie bardzo no i obiecana „ciepła” woda to po prostu …hmm dało się odróżnić od zimnej. Miejsce bardzo fajne, jak ktoś chce, może sprawdzić, ale nam ośrodek nie odpowiadał i po 1 dniu pobytu przenieśliśmy się do Wodnika. Pole jest małe i ma 1 mankament, miejsca zacienione są już zajęte, a ceny jak na WWW.piasecki-turystyka.pl Z tym, że nie trzeba płacić za samochód, można go zostawić 100 m dalej na parkingu przy portierni, tak robią niemal wszyscy. Ładna plaża, ścieżką można dojść do Jezioraka i następnego ośrodka, gdzie też można postawić przyczepę. W „Wodniku” kibelki są czyste, myte codziennie no i ciepła woda non stop w prysznicach  .

 

b5cc1e9b49377d98m.jpg

9f574a961a23d52dm.jpg

 

Dla zatwardziałych możemy polecić pole biwakowe w Borowym Młynie, totalny brak cywilizacji, ale amatorów spotkaliśmy wielu, pole dla lubiących mocne wrażenia i życie koczownicze .

To są oczywiście nasze spostrzeżenia, ale jak ktoś tam był i chciałby podzielić się swoimi, to czekamy. Służymy też pomocą, jeśli ktoś miałby pytania lub chciał się dowiedzieć czegoś więcej o wspomnianych miejscach lub innych nie wymienionych, znajdujących się w lubuskim.A może ktoś zna jeszcze inne ciekawe miejscowości?

 

pozdrawiamy

Eliza i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Więc tak: Boszkowo - nieduże, ale ładne i czyste jeziorko. Byłem tam dość dawno, jeszcze niezapomnianym "dużym" fiatem, ale kempingów było kilka i na tamte czasy dość dobre warunki - zatem polecam.

Sława: tu już woda taka se, jak pisaliśmy wyżej 3+, ale da się jeszcze popływać. O ośrodkach wiele nie powiem, bo byłem tam kilkakrotnie i tylko przejazdem. Chcieliśmy tam pojechać w zeszłym roku we wrześniu, ale na jedynym wówczas czynnym kempingu podczas rozmowy telefonicznej pani z recepcji nam właściwie odradziła . W sezonie myślę że będzie ok.

Wolsztyn: muzeum starych lokomotyw!! ładne miasteczko ale jeziorko do czystych nie należy- delikatnie mówiąc. Ponadto jest położony już niedaleko do Pszczewa , Borowego Młyna itp.

Jezior koło Wolsztyna jest mnóstwo, ale w miarę czyste ze :niewiem: szukać...chociaż i na takie brudniejsze amatorów jest też sporo, zalezy kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak pisałem wcześniej wybrałem sie nad jeziora w lubuskiem. Byłem nad jeziorem w Sławie - moje oceny pokrywają się z wcześniejszymi czyli woda +3 ale kemping 6!. Od 8 do 13 maja 2008 roku ma tam odbyć się europejski zlot karawaningowy.

Natomiast w Boszkowie nad jeziorem Dominickim sytuacja odwrotna: woda 6, a kemping +3. Byłem tez przez "chwilę" w Wolsztynie. Piszę przez "chwilę" bo tak jak wjechałem tak szybko z tego kempingu wyjechałem. Sprawił na mnie wrażenie ponurego i nie bardzo było gdzie postawić przyczepę, bo rosną gęsto drzewa. Za niedługo postaram sie wrzucić parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
... Poleciłbym też Niesulice i okolice (Krzeczkowo np.),

Jezioro nazywa się Niesłysz, nie wiem jak teraz ale dawno dawno temu stojąc na pomoście widziałem dno przy głebokości ok 2,5 m - bardzo czysta woda.

 

Koło Leszna miejscowość Boszkowo- czyste jeziorko.

Bardzo czysta woda, ładne jeziorko ale campingu nie polecam sanitariaty tragedia, ale przede wszystkim odradzam Boszków ze względu na tłumy młodzieży zachowującej się jak spuszczone z łańcucha psiaki. Byłem tam kilka dni temu i po 4 dniach uciekłem.

 

pozdrawiam

i przy okazji witam bo to mój pierwszy post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku odwiedziłem miejscowość Głębokie leżącą przy drodze krajowej nr 3, kilka km. na północ za Międzyrzeczem. Kemping leży w lesie ok. 300m w linii prostej od drogi. Prysznice i kibelki są oddalone ok. 3 min marszu, więc jak ktoś często musi będzie je przeklinał:) Na dodatek pamiętają dobrze poprzedni ustrój, wielokrotnie malowane czym i kim popadnie nie zachwycają wyglądem )delikatnie mówiąc :/ ). Pierwsze wrażenie to "tragedia!!", jednak są w miarę czyste i była cały czas ciepła woda, więc może być.

Mała odległość od drogi powoduje, że szczególnie w nocy słychać wyraźnie wycie tirów. Jednak w porównaniu z większością kempingów, gdzie zawsze znajdzie się jakiś muzykalny #%$&^&^*%*&^$ - tam słychać było tylko las i w oddali drogę. Woda jest nadal czysta, jednak jej poziom wyraźnie się obniżył w ostatnich latach i dziwne wrażenie sprawiają wystające zbyt wysoko ponad wodę pomosty. Atrakcje dla dzieci i sklepiki są na sąsiednim ośrodku, gdzie bez problemu można sobie przejść.Szczególnie kilkunastometrowa zjeżdżalnia coś w stylu Aquaparku przyciągnęła mój wzrok :) , tylko jakoś tak głupio było zjeżdżać z siedmiolatkami ;>, a że byłem niecałe dwa dni (jako postój w drodze nad morze), to jakoś wytrzymałem :) . Oprócz tego ośrodka, gdzie ja byłem (Archimedes), jest jeszcze kilka, ale nie sprawdzone (choć pola namiotowe też widziałem). I z moich obserwacji wynika, że bardziej oblegane przez turystów. Więc jak ktoś woli miejsce bardziej spokojne, to polecam Archimedesa :) .

 

408bb31f1142aa3em.jpg

049dec226e5ba0c9m.jpg

58414a315ee66b6dm.jpg

opłaty j.w. + opł. miejscowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam po raz pierwszy

lubuskie to moje okolice :-)

polecam kamping w Sulęcinie (obrzeża fajnej mieściny) przy gospadrstwie rybnym- ośrodek przygotowany po niemców wysoki standard /ławki , hamaki ,zadaszenia itp. (ceny normalne) na miejscu łowiska (piekne karpie) -kamping przeważnie pusty

bardzo piekna miejscowośc i kilka kampingów to Lubniewice-okolice bajka szczególnie rowerem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.