Skocz do zawartości

lusterka do holowania przyczepy - Opel Vectra


bordo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak określa to prawo o ruchu drogowym ??

 

Przepisy zdaje sie mówia że trzeba mieć dobra widocznośc, czy cos takiego (głowy sobie uciąc nie dam).

 

Bez tego będziesz b. slabo widzial. Rozsadnie jest w ogole nie rozwazac "niemania" lusterek :].

 

Przyjął i jako laik przyswoił z rangą konieczność :hop1:

Czy jest szansa na wypożyczenie razem z przyczepą ??

Nie ukrywam, że na początek średnio bawi mnie wydatek np. 200 zł za lusterka (astra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lusterka Astry napewno nie dadzą Ci dostatecznego widzenia Leny. Więc jak z wypożyczoną nie dostaniesz leć do większego marketu i tam za ok 30zł za sztukę kup. 60zł nie majątek a może nie tylko na jeden wypad się przydadzą :hop1: A ułatwią Ci jazdę ogromnie! Szczególnie przy cofaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka Astry napewno nie dadzą Ci dostatecznego widzenia Leny. Więc jak z wypożyczoną nie dostaniesz leć do większego marketu i tam za ok 30zł za sztukę kup. 60zł nie majątek a może nie tylko na jeden wypad się przydadzą :hop1: A ułatwią Ci jazdę ogromnie! Szczególnie przy cofaniu.

 

Dzięki za info.

Przy takiej cenie faktycznie nie będę się zastanawiał.

Trochę przystopowały mnie posty Uli.

Jeśli jednak uniwersalne marketowe do astry podejdą, to nie ma tematu.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu ciągałem przyczepę Vectrą i faktycznie fabryczne lustra były w chorej cenie. Raz były na Allegro ale też drogie. Kupiłem lusterka montowane na błotniki i spełniły moje oczekiwania. Mam jednak jedna uwagę, w związku z tym , że Vectra ma mała odległość w pionie miedzy zakolem błotnika a maską polecam kupno lusterek po sprawdzeniu jak trzymają się . Niektóre po prostu opadają na oponę i można pozbyć sie i lakieru na błotniku i lusterka zerwanego przez oponę (mi lusterko - poprzednie-zdarło kawałek lakieru). Załączam zdjęcie.

post-24410-imported-4b2e10de-03df-43f4-a5dc-ec8a1ad474c6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt lusterka dodatkowe do Vectry B to porażka, ale mimo to korzystam 3 rok z lusterek montowanych na błotnikach i sprawują sie rewelacyjnie, w moich ramie z błotnika jest ściągane gumą z ramieniem z nakola i niec sie z nimi podczas jazdy nie dzieje - polecam szukać lusterek właśnie tego typu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lustra montowane na błotniki jak Piotras01 - niby OK, ale trzęsą sie mocno podczas jazdy i czasami jak TIR za blisko przejedzie to mi go złoży, co mnie nieco wkurza.

Kiedyś też miałem te na gumach, ale one dla mnie to już całkowita porażka, głową trzeba mocno kręcić, wyginały mi sie pod wpływem pędu wiatru i trzęsły jak osika.

Nie mam już wielkich nadzieji na dobre lustra do przyczepy .... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lustra montowane na błotniki jak Piotras01 - niby OK, ale trzęsą sie mocno podczas jazdy i czasami jak TIR za blisko przejedzie to mi go złoży, co mnie nieco wkurza.

Kiedyś też miałem te na gumach, ale one dla mnie to już całkowita porażka, głową trzeba mocno kręcić, wyginały mi sie pod wpływem pędu wiatru i trzęsły jak osika.

Nie mam już wielkich nadzieji na dobre lustra do przyczepy .... :hop1:

 

Masz rację mi też na początku sie składały ale jest tam pod plastikowym kapturkiem śruba (patrz foto) i trzeba ją mocno dokręcić. Teraz już nie mam problemy jak mijam TIRa. Trzęsienie to też trochę zasługa vectry, ma niestety trochę twarde zawieszenie. chociaż lustra nie są idealne , to da sie jechać i dobrze w nich widać.

post-24481-imported-10b62ee7-4360-4302-82ad-981c2e3f6383_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już wielkich nadzieji na dobre lustra do przyczepy ....

Polecam EXCELLENT VIEW , za te pieniądze (100,-PLN) , naprawdę dobry wyrób. Długie ramię , bardzo stabilne , dają się szybko zdemontować np. na chwilę (wysuwa się samą rurkę z lustrem bez zdejmowania reszty z lusterka samochodu). I coś w nich naprawdę widać. Przetrenowałem różne lusterka ,na swoich różnych samochodach i te są ok :hop1:

LUSTERKA EXCELLENT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wartobyłoby pomyślec o lusterkach montowanych na te lustra przy aucie? ja dosyc długo szukałem lusterek do swojej cytrynki berlingo i wreszcie mi sie udalo, a wygląda to mniej wiecej tak jak na fotkach :jump:

szczególnie, że przy jeżdzie z cycepa tak w dzień jak i w nocy widocznośc za zestawem jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wartobyłoby pomyślec o lusterkach montowanych na te lustra przy aucie? ja dosyc długo szukałem lusterek do swojej cytrynki berlingo i wreszcie mi sie udalo, a wygląda to mniej wiecej tak jak na fotkach :jump:

szczególnie, że przy jeżdzie z cycepa tak w dzień jak i w nocy widocznośc za zestawem jest super :)

 

Mam takie lustra (jako zapasowe, gdyż już przytrafiło mi się 2 x podczas jazdy stracić lustro) - jak dla mnie mają jedną wadę - trzeba się mocno głową nakręcić, a poza tym moje mocno na wietrze pracowały .... Twoje na fotce widzę trzymają się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.