Skocz do zawartości

Moja relacja z Norwegii


Rekomendowane odpowiedzi

No Adi :niewiem: mamy wieczor a ja tu tkwie i czekam na szczegoly wydatkow bo nie wiem czy juz mam zaczac odkladac :hehe:

 

Bez względu na koszty, byłem tam widziałem - musisz odkładać !!!!!! - od powrotu namawiam WSZYSTKICH do pojechania tam i zobaczenia tego wszystkiego - dla mnie bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hehehehe nie no powaznie...ile mniej wiecej cie to wynioslo :hehe: tak pi razy drzwi :lol: bo ja to 3 kredyty na glowie to nie wiem za ile lat uzbieram ehehhe :niewiem: a cos czuje ze czwarty kredyt dojdzie na przyczepe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe nie no powaznie...ile mniej wiecej cie to wynioslo :lol: tak pi razy drzwi :> bo ja to 3 kredyty na glowie to nie wiem za ile lat uzbieram ehehhe :hehe: a cos czuje ze czwarty kredyt dojdzie na przyczepe :-]

 

Udało mi sie zmieśći, ale ledwo zmieścić w kwocie 10 000 zł :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi, no nam tyle nie wyszlo, ba powiedzialabym dużo/duzo mniej :-]

 

Te prezenty musiały was kosztowac krocie :niewiem::hehe::lol::>:-]:-]

 

 

Adi napisał :

 

- Bez względu na koszty, byłem tam widziałem - musisz odkładać !!!!!! - od powrotu namawiam WSZYSTKICH do pojechania tam i zobaczenia tego wszystkiego - dla mnie bajka -

 

-to nie ulega żadnej kwestii - jestem dokładnie tego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem i liczyłem - ponad 70% to było auto, reszta to: muzea, prezenty i jakieś drobne jedzenie (Nutella skonczyla sie po tygodniu ... :-) ), poza tym zrobiłem nieco więcej kilometrów, niż Wy.

Ale powiem jeszzcze jedno, nie załuje ani jedej złotówki wydanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja się właśnie wybieram z rodzinką w tamte strony i ciekawi mnie ogromnie ten kraj :) a najbardziej to tamtejsze drogi właśnie bo planujemy trasę (a jedziemy z przyczepą) a czytając te posty to coraz bardziej mnie tam ciągnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Nie bede tworzyl nowego watku tylko sie podlacze do tematu eeik'a. Przy okazji pozdrawiam! Moja relacja moze nie jest tak obszerna zdjeciowo za to mam 13h materialu filmowego z Norwegii. Bylismy z zona w Norwegii w 2. pol. lipca 2007. Prom z Newcastle w Anglii do Bergen (28h na statku). Nasza trasa to z tego co pamietam: Bergen-Voss-Aurland-Hol-Eidfiord (bardzo klimatyczna miescinka) -Voss- Aurland (sniezna droga) -Kaupanger-Tungestolen (wycieczka na lodowiec) -Luster-Lom (chyba najbardziej klimatyczna miejscowosc jaka widzielismy) -Grotti-Geiranger (nocowanie na dziko przy Zlotej drodze ponad 1000 m n.p.m.) - Dalsnibba-Lom-Gjendesheim-Laerdal (24km tunel) -Aurland-Voss-Eidfiord-Odda-Etne-Mortavika-Stavanger-Sandnes-Stavanger.

Dalej ze Stavanger powrot do Newcastle promem Queen of Scandinavia (ten sam co do Norwegii).

 

http://www.fordtaurus.yoyo.pl/viewtopic.php?t=411

 

i link do wiekszej ilosci zdjec:

http://www.photobox.co.uk/album/6307025

 

Jezeli ktos chcialby czegos sie dowiedziec to chetnie sluze wiedza i doswiadczeniem zdobytym w Norwegii. Kraj tak mocno nas urzekl ze wracamy w tym roku z powrotem na norweskie drogi w czerwcu. Tym razem plyniemy z Gdynii. Bedziemy tam 2 tygodnie z hakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko samochod i namiot wiec koszty troszke inne. Mysle jednak ze wrazenia i doswiadczenie podobne wiec jak ktos jedzie i czegos nie wie to chetnie pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z campingow moge polecic kilka naprawde fajnych.

Polecam camping Bratland camping

http://www.bratlandcamping.no/

Polozony niedaleko Bergen przy drodze nr 580.Nad jeziorem. Duzy. Z kuchnia i pralnia.

W miejscosci Eidfiord nocowalismy na malutkim polu tylko dla namiotow ale polecam sama miejscowosc. Sa tam tez pola dla przyczep i camperow. Sama miejscowosc jest sliczna.

Polecam pole namiotowe w Nes przy drodze 55 nad Lusterfiordem.Blisko na lodowiec. pole duze, bardzo czyste,spokojne. Dla camperow,przyczep i namiotow-niedrogie.

Nie polecam pola namiotowego niedaleko Voss na trasie E16 w kierunku PN (nie pamietam nazwy-pole nad rzeka). Brudne toalety.

Ostatnie fajne pole namiotowe niedaleko Stavanger w miejscowosci Algard. Duze, czyste pole, z bilardem :hop1: Niedaleko park rozrywki dla dzieci.

 

Pola ktore oposalem to pola ze srednia cena w kierunku nizszej. unikalismy drogich pol. Zawsze mozna nocowac na dziko co dopuszcza prawo norweskie. Zwracam jeszcze uwage ze pole namiotowe w Aurland jest dosc drogie - 180NOK za namiot i auto...za przyczepy tez pewnie jest wiecej niz standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ceny, bo tak około ile za jedną noc najtaniej płaciłeś? my to raczej jakiś luksusów nie potrzebujemy, tylko wiadomo - żeby toalety były czyste. ale za reszte to wielkie dzięki, może skorzystamy z tych campingów, muszę przyglądnąć się trasie. a poza Norwegią campingi? bo jaką trasą Ty jechałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej za noc placilem 50 NOK ale to bylo na polu namiotowym niedaleko Stavanger i nocleg zalatwil nam po tej cenie Polak ktory tam pracowal.

Srednia cena to 140NOK. 120NOK za noc to tanio, nietrudno znalezc.

Do Norwegii wplynelismy bezposrednio - prom z Necastle do Bergen a wyplywalismy ze Stavanger wiec nie znam sytuacji na campingach w Szwecji naprzyklad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aham, no my o wiele dłuższą trasę planujemy właśnie. bo litwa, łotwa, estonia, szwecja, finlandia i norwegia, a potem przez Danie i niemcy. ale dobrze wiedzieć jakie są mniej więcej ceny bo wiadomo, trzeba się liczyć ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.