Skocz do zawartości

jezioro Białe


Rybki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja byłem nad białym Pod Lipami z namiotem tydzień temu i pływało kilka osób na deskach ale prawie przy zerowym wietrze. Co do klasy czystości to nad białym przejrzystość wody ok 2-2,3 m. Natomiast w jeziorze Zdworskim jeszcze 13-14 lat temu był czasowy zakaz kąpieli ze względu na zanieczyszczenie wody pamiętam jak pływały po powierzchni jeziorka śnięte węgorze od tej pory już tam nie bywam, ale jeżeli jeziorko się oczyściło to może ponownie wybiorę się do koszelówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdworskie już od kilku lat jest czyste. Też pamiętam te węgorze kilkanaście lat temu. W latach 70-tych też był można nazwać kataklizm wodny na tym zbiorniku. Kłusole zarzucili późną jesienią sieci. Mróz ściął wodę, że nie można było ani płynąć łódką, ani iść po lodzie i zostawili sieci. Węgorze karmiły się padliną z sieci. Wiosną jak lód puścił, na wierzch wypłynęły węgorze z pękniętymi brzuchami. Kilka ciężarówek ryb wywieziono. Kilkanaście lat temu ktoś spuścił jakiś syf do jeziora. Nie pamiętam czy znaleźli sprawcę..

 

Ja od 5 lat bywam na Koszelówce i mogę polecić, byle nie w weekend bo wtedy ludzi jak sardynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat.

W ostatni weekend (Boże Ciało) byliśmy pierwszy raz "Pod brzozami", nad białym byliśmy już w zeszłym roku ale to u jakiejś babki się na podwórzu ustawiliśmy.

Co do pola to jest ok, jest sporo drzew więc cepkę można postawić w cieniu a samemu iść się smażyć (jak kto lubi :] ). Miejsca nie jest aż tak dużo więc lepiej zadzwonić czy coś się znajdzie akurat w tym terminie. Plaża nie za duża, nie za mała, mały pomost i 2 stanowiska dla wędkarzy obok plaży. Siatka na plaży do badmintona czy piłki plażowej, jakieś zabawki dla dzieci, miejsce na ognisko. Właściciele bardzo mili i sympatyczni, młode małżeństwo, mieszkają w domu koło pola. Co do toalet to są 2 szt, bez szału, zrobione ze sklejki kabiny, czysto i schludnie w środku. Jeden natrysk z wodą nagrzewaną słońcem. Można wypożyczyć kajaki czy łódkę. Obok lasek więc można sobie pochodzić na spacer np z psem ;) Ogólnie polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżam temat.

W ostatni weekend (Boże Ciało) byliśmy pierwszy raz "Pod brzozami", nad białym byliśmy już w zeszłym roku ale to u jakiejś babki się na podwórzu ustawiliśmy.

Co do pola to jest ok, jest sporo drzew więc cepkę można postawić w cieniu a samemu iść się smażyć (jak kto lubi :] ). Miejsca nie jest aż tak dużo więc lepiej zadzwonić czy coś się znajdzie akurat w tym terminie. Plaża nie za duża, nie za mała, mały pomost i 2 stanowiska dla wędkarzy obok plaży. Siatka na plaży do badmintona czy piłki plażowej, jakieś zabawki dla dzieci, miejsce na ognisko. Właściciele bardzo mili i sympatyczni, młode małżeństwo, mieszkają w domu koło pola. Co do toalet to są 2 szt, bez szału, zrobione ze sklejki kabiny, czysto i schludnie w środku. Jeden natrysk z wodą nagrzewaną słońcem. Można wypożyczyć kajaki czy łódkę. Obok lasek więc można sobie pochodzić na spacer np z psem ;) Ogólnie polecam 

 mówisz o tym http://plazapodbrzozami.manifo.com/kontakt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ceny przegięte na maksa, a infrastruktura i oferta skromniutkie.

Nad morzem w Białej Mewie 2+2, przyczepa, przedsionek, prad, samochod, klimatyczne w szczycie sezonu wyszło nas 74 zł.

A infrastruktura zdecydowanie lepsza i ciepła woda nie na monetki.

 

A już to rozróżnienie cen za osobe w zależności od tego w czym się mieszka - rozwala system ... zakrawa trochę na dyskryminację.

 

Jeszcze chwila i ceny zaczną się obijać o te które są na południu Europy!

No tyle że to nie ta liga i nie ten standard - właściciele opamiętajcie się.

Każdy taki biznesmen powinien najpierw objechać dziesiątki takich campów w Chorwacji czy Włoszech i na własne oczy zobaczyć co za takie pieniądze powinien oferować na swoim ośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2+2, przyczepa, przedsionek, prąd = 90zł/doba. Sanitariaty nowe, prysznic na monety. Rowerek wodny 30zł 4/osoby godzina, 20/2osoby. 

 

Na jakim polu takie ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ceny idą w górę i to mocno :-) W sumie oni zarabiają tam tylko w weekend jak jest pogoda. To jedyne wytłumaczenie dla nich. Teraz musialem zaplacic 80zł za dobe, bez przedsionka z prądem za 5zł. Bo prąd kosztuje tez i 10zl, jak to mowi pani w recepcji "w zaleznosci co pan posiada w przyczepie". :-) osoba dorosla w przyczepie 20zl, a w namiocie 15, To też dobry hit. Lubie to jezioro, bo czysta woda, przy tych cenach malo roztanczonej mlodziezy, sanitariaty w porzadku. Na innych polach nad bialym nie bylem, ale z tego co tu czytalem to pod lipami jest chyba najlepiej. Z drugiej strony nie wyobrazam sobie w przyszlosci kolejnych podwyżyk, bo to już bedzie gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam jak od dwóch lat jestem nad j. Białym, zaprowadzam przyczepę w maju i zabieram w październiku. post-20267-0-21741400-1505933020_thumb.jpgpost-20267-0-21741400-1505933020_thumb.jpgJak dla mnie jest tam po prostu rew elka w tym roku prawie 1.5 miesiąca odpoczywałem  z synami nad Białym.

post-20267-0-85913000-1505933063_thumb.jpg

post-20267-0-46071700-1505933092_thumb.jpg

post-20267-0-63600500-1505933160_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sołtysa ....wc trzy drewniane budki ale czyściutko pryszniców nie ma ale jest klimat ja prysznic mam w przyczepie więc nie ma problemu,ale często bierzemy prysznic z nagrzanego węża do uzupełniania wody 60 m wiec jak sie nagrzeje to dla dzieciaków frajda. Podobno w tym roku mają zrobić prysznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.