Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

jezioro Białe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#31 LukaszKarawaning

LukaszKarawaning

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów
  • Model:Nie mam własnej
  • Holownik:Toyota Land Cruiser J9

Napisano 21 lipiec 2015 - 19:30

Cześć,

Jestem tu nowy więc z góry proszę o wyrozumiałość. Jeśli są jakieś formalności których należy dokonać po rejestracji, uprzejmie proszę o wskazanie. A tym czasem przechodzę do rzeczy.

W drodze na Mazury chciałbym zawitać nad Białe. Byłem tam w zeszły weekend aby się trochę popluskać i miejsce jest super! Przypadkowo trafiłem na plaże Pod Brzozami. Fajnie, ale ciasno (jak tu obrócić ponad 10m zestawem?) i tłoczno (namiot na namiocie i ludź na ludziu). Na sanitariaty nie zwróciłem uwagi :(

Przeczytałem powyższy wątek i nie wyłonił mi się żaden lider spośród opisanych miejscówek. Zależy mi na tym, aby w nocy był spokój (jestem z dziećmi), czyste toalety, blisko do wody i przyjemnej dla dzieci plaży, oraz podłączenie do prądu. Gdyby jeszcze to było ładne miejsce a nie na przykład płaskie, puste pole, byłoby idealnie!

Na które miejsce stawiacie? AgroWiesiek, Pod Lipami, Pod Brzozami, Białe Źródła czy może inne?

Lukasz

#32 ryba78

ryba78

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 809 postów
  • Skądpływam blisko Łodzi
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:10,5m2
  • Holownik:kombi na tylne łapy

Napisano 21 lipiec 2015 - 19:38

Daleko nie masz żeby wszystkie objechać i dopasować coś pod siebie. Stawiam na Lipy, ale pole płaskie ze spadem ku wodzie jak każde nad Białym. :ok:

każdy bezsens ma swój sens, bo bez sensu nie ma sensu

pierwsza owłosiona ryba

#33 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3132 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 21 lipiec 2015 - 21:00

U Wieska strasznie mala plaza ( poplynalem rowerkiem), pod Lipami nie mam pojecia jak jest, pod Brzozami byles ale z pradem ciezko a sanitariat jest "umowny" ale znosny.

Swija droga, duzo cos widze ludzi bylo a tylko z ryba gawedzilismy ;). Flag i naklejek widac nie bylo czy co?

#34 LukaszKarawaning

LukaszKarawaning

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 21:36

Daleko nie masz żeby wszystkie objechać i dopasować coś pod siebie. Stawiam na Lipy

Sęk w tym że dotrę na miejsce w piątek wieczorem tj. około 20:00. Pierwszy strzał musi być celny :)

Swija droga, duzo cos widze ludzi bylo a tylko z ryba gawedzilismy ;). Flag i naklejek widac nie bylo czy co?

Ludzi było full! Ciężko było się samym autem przecisnąć! Co do naklejek to nie wiem, bo zbyt świeży w tym temacie jestem. Teraz będę zwracał uwagę :)

U Wieśka powiadacie że pilnują porządku i sanitariaty OK. To już coś! Plaża mała da radę, chyba że znowy będą dzikie tłumy. Jeśli tak to się zapakujemy dalej na Mazury.

A Lipy to gdzie to na mapie? Na ich stronie nie ma tej informacji albo mam problem z oczami :)

Lukasz

#35 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3132 postów
  • SkądŁódzki Wschodni

Napisano 21 lipiec 2015 - 21:47

Wiesiek to tak jakbys pod Brzozami stal na plazy i spojrzal na godzine 13:00. Teraz pod Brzozami w porowaniu z Wieskiem (niedziela) to bylo pusto. U niego nie bylo miejsca w wodzie. W jakim wieku masz dzieciaka? Pytam bo u Wieska kompielisko jest wyznaczone przez niewielkie dwa pomosty. O ile w ich "wnetrzu" jest plytko o tyle zaraz za nimi jest uskok na 4m glebokosci. Dla tego ma taki scisk bo malo miejsca jest a sama plaza to tak z 1/2 tej pod Brzozami. Wczesniej niz Brzozy jest "Jedrusiowa Polana". Osoby ktore poznalismy w ten week juz nas przestrzegly aby tam nie stawac. Podobno kradna co popadnie i ktos musi byc w cepce a i ktos pilnowac recznikow i tego co na nich bo ginie wszystko w calosci. Cos w tym musi byc bo pusciutko tam bylo ze mozna by F16 ladowac bez przeskadzania innym. O Zlotych Piaskach kolega wyzej tez napisal nie najciekawiej (glosna muzyka itd). Szkoda bo jeziorko fajne tylko widac wlasciciele pol namiotowych cos slabo dbaja. Widac popyt przewyzsza podaz. A i jeszcze jedno co do Brzoz. Jezdzisz z cepka czy namiotem? Pytam bo z pradem krocho i w cepkach co chwila wywala (jedno gniazdko 16A na cale pole i prad idzie przedluzaczami od cepki do cepki poprzez roznego rodzaju rozgalezniki itd) to do namiotow pradu w ogole nie da sie podlaczyc (taka zasada na tym polu).

Użytkownik strus251 edytował ten post 21 lipiec 2015 - 21:48

#36 LukaszKarawaning

LukaszKarawaning

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 17:12

Wiesiek to tak jakbys pod Brzozami stal na plazy i spojrzal na godzine 13:00. Teraz pod Brzozami w porowaniu z Wieskiem (niedziela) to bylo pusto. U niego nie bylo miejsca w wodzie. W jakim wieku masz dzieciaka?

Tak, kojarzę to miejsce bo właśnie patrząc z Brzóz widziałem że tam sporo miejsca. Właściwie po drugiej stronie od Brzóz było na 12:00 i nawet na 11:00 sporo wolnej łąki, pomosty i dość puste plaże w porównaniu z Brzozami. Dzieciaki mam w wieku 7 i 2,5. Nie będziemy tam stali tydzień tylko raczej do sobotniego popołudnia (dowództwo wyprawy tak zawyrokowało :D ) więc priorytet się przesunął w stronę prądu i ciszy :)

Jeżdżę z przyczepą bez przedsionka. Prąd jest o tyle istotny że mam grzanie wody do prysznica. Z zeszłorocznych doświadczeń wiem, że z sanitariatami bywa średnio a prysznice zwykle ekstra płatne albo z ciepłą wodą tylko w godzinach gdzie normalny człowiek już albo jeszcze śpi :). A tak już mamy, że po upalnym dniu choćby "w łyżce wody" ale mycie kompleksowe być musi :)

Jadę więc do Wieśka. Przy okazji zwiedzę drugą stronę jeziora.

Dzięki za ostrzeżenie o Jędrusiowej Polanie. Podjrzewam że tam sam Jędruś macza palce w zaistniałej sytuacji bo inaczej by pilnował :(

Dzięki!

Lukasz

#37 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3132 postów
  • SkądŁódzki Wschodni

Napisano 22 lipiec 2015 - 18:42

No i fajnie ze decyzje zapadly :).

#38 POLO

POLO

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów
  • Telefon:784426292
  • SkądKielce
  • Model:HOBBY 460 T
  • Holownik:Rav 4

Napisano 29 lipiec 2015 - 15:04

Ktoś odwiedził w ostatnich dniach któryś z opisywanych obiektów ?? Jakie wrażenia i jak z zaludnieniem ??

Dołączona grafika

#39 radziukuzyn

radziukuzyn

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów
  • SkądGeometryczny środek Polski
  • Model:Chateau Confort 42
  • Holownik:Honda CR-V

Napisano 10 sierpień 2015 - 10:22

Znów zawitałem "pod lipami" Widać drobne inwestycje w kamping co cieszy, ale jest druga strona medalu tym razem za noc 2+1 zapłaciłem 62 zł.  doliczono mi opłatę za prąd 7 zł.

Podtrzymuje opinie o tym że jest to dobrze usytuowane pole kempingowe oraz, że spokojnie można wybrać się z dzieckiem.

Byłem w ostatni weekend pomimo dużej ilości osób przebywających było bezpiecznie i cicho.

#40 verbel

verbel

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 6 postów
  • SkądŁódź
  • Model:Sterckeman Evolution Confort 470 Cp
  • Holownik:Audi A4 B6 Avant 1.8T Quattro

Napisano 17 sierpień 2015 - 13:06

Fajnie że ktoś pisze o tym jeziorku. Jak jest pod katem wiatru? Chodzi mi o windsurfing.

W tym roku byłem i w Czaplinku na tydzien i na weekend nad jeziorem powidzkim (w Przybrodzinie) ale Białe jest jeszcze bliżej bo 90km od Łodzi.

Również jaka klasa czystości jeziorka? Czyste tak samo jak powidzkie?

Pozdrawiam

#41 Gitner

Gitner

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 439 postów
  • SkądPłock
  • Model:Knaus Azur 330 / 4103
  • Holownik:Mondziak MK3 kombi

Napisano 17 sierpień 2015 - 13:14

Powidzkiego nie znam, na Białym nie widziałem surfingowców, w lipcu nie wiało :) 

#42 verbel

verbel

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 sierpień 2015 - 14:07

Ale widze ze na winduguru ktos miejscówke oznaczył :D

http://www.windguru....0961&sty=m_spot

tylko pytanie czy się sprawdza :>

#43 Gitner

Gitner

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 439 postów
  • SkądPłock

Napisano 17 sierpień 2015 - 14:20

Pisałem co wiedziałem. Ja bywam tam w ciepłe dni, w których mogę popływać wpław :) Ciekawie czasami wieje na j. Zdworskim. W zeszłym roku w sierpniu to uciekałem łódką, takie były fale, że czułem się w niej niczym w kutrze na morzu, jak przywieje to tam widuję jachty czy deski.

#44 verbel

verbel

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 sierpień 2015 - 09:56

ja i tak patrze pod wzgledem czystosci wody bo z malym dzieckiem to jest priorytetem

#45 Gitner

Gitner

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 439 postów
  • SkądPłock

Napisano 18 sierpień 2015 - 10:46

Zdworskie tez jest czyste, poza tym na plażach z 30m od brzegu (przynajmniej tam gdzie są kempingi i ja bywam) masz wodę do kolan.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych