Skocz do zawartości

jezioro Białe


Rybki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem tu nowy więc z góry proszę o wyrozumiałość. Jeśli są jakieś formalności których należy dokonać po rejestracji, uprzejmie proszę o wskazanie. A tym czasem przechodzę do rzeczy.

 

W drodze na Mazury chciałbym zawitać nad Białe. Byłem tam w zeszły weekend aby się trochę popluskać i miejsce jest super! Przypadkowo trafiłem na plaże Pod Brzozami. Fajnie, ale ciasno (jak tu obrócić ponad 10m zestawem?) i tłoczno (namiot na namiocie i ludź na ludziu). Na sanitariaty nie zwróciłem uwagi :(

 

Przeczytałem powyższy wątek i nie wyłonił mi się żaden lider spośród opisanych miejscówek. Zależy mi na tym, aby w nocy był spokój (jestem z dziećmi), czyste toalety, blisko do wody i przyjemnej dla dzieci plaży, oraz podłączenie do prądu. Gdyby jeszcze to było ładne miejsce a nie na przykład płaskie, puste pole, byłoby idealnie!

 

Na które miejsce stawiacie? AgroWiesiek, Pod Lipami, Pod Brzozami, Białe Źródła czy może inne?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U Wieska strasznie mala plaza ( poplynalem rowerkiem), pod Lipami nie mam pojecia jak jest, pod Brzozami byles ale z pradem ciezko a sanitariat jest "umowny" ale znosny.

 

Swija droga, duzo cos widze ludzi bylo a tylko z ryba gawedzilismy ;). Flag i naklejek widac nie bylo czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie masz żeby wszystkie objechać i dopasować coś pod siebie. Stawiam na Lipy

Sęk w tym że dotrę na miejsce w piątek wieczorem tj. około 20:00. Pierwszy strzał musi być celny :)

 

Swija droga, duzo cos widze ludzi bylo a tylko z ryba gawedzilismy ;). Flag i naklejek widac nie bylo czy co?

 

Ludzi było full! Ciężko było się samym autem przecisnąć! Co do naklejek to nie wiem, bo zbyt świeży w tym temacie jestem. Teraz będę zwracał uwagę :)

 

U Wieśka powiadacie że pilnują porządku i sanitariaty OK. To już coś! Plaża mała da radę, chyba że znowy będą dzikie tłumy. Jeśli tak to się zapakujemy dalej na Mazury.

A Lipy to gdzie to na mapie? Na ich stronie nie ma tej informacji albo mam problem z oczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek to tak jakbys pod Brzozami stal na plazy i spojrzal na godzine 13:00.

Teraz pod Brzozami w porowaniu z Wieskiem (niedziela) to bylo pusto. U niego nie bylo miejsca w wodzie.

W jakim wieku masz dzieciaka?

Pytam bo u Wieska kompielisko jest wyznaczone przez niewielkie dwa pomosty. O ile w ich "wnetrzu" jest plytko o tyle zaraz za nimi jest uskok na 4m glebokosci. Dla tego ma taki scisk bo malo miejsca jest a sama plaza to tak z 1/2 tej pod Brzozami.

Wczesniej niz Brzozy jest "Jedrusiowa Polana". Osoby ktore poznalismy w ten week juz nas przestrzegly aby tam nie stawac. Podobno kradna co popadnie i ktos musi byc w cepce a i ktos pilnowac recznikow i tego co na nich bo ginie wszystko w calosci. Cos w tym musi byc bo pusciutko tam bylo ze mozna by F16 ladowac bez przeskadzania innym.

O Zlotych Piaskach kolega wyzej tez napisal nie najciekawiej (glosna muzyka itd).

Szkoda bo jeziorko fajne tylko widac wlasciciele pol namiotowych cos slabo dbaja. Widac popyt przewyzsza podaz.

A i jeszcze jedno co do Brzoz. Jezdzisz z cepka czy namiotem?

Pytam bo z pradem krocho i w cepkach co chwila wywala (jedno gniazdko 16A na cale pole i prad idzie przedluzaczami od cepki do cepki poprzez roznego rodzaju rozgalezniki itd) to do namiotow pradu w ogole nie da sie podlaczyc (taka zasada na tym polu).

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek to tak jakbys pod Brzozami stal na plazy i spojrzal na godzine 13:00. Teraz pod Brzozami w porowaniu z Wieskiem (niedziela) to bylo pusto. U niego nie bylo miejsca w wodzie. W jakim wieku masz dzieciaka?

Tak, kojarzę to miejsce bo właśnie patrząc z Brzóz widziałem że tam sporo miejsca. Właściwie po drugiej stronie od Brzóz było na 12:00 i nawet na 11:00 sporo wolnej łąki, pomosty i dość puste plaże w porównaniu z Brzozami. Dzieciaki mam w wieku 7 i 2,5. Nie będziemy tam stali tydzień tylko raczej do sobotniego popołudnia (dowództwo wyprawy tak zawyrokowało :D ) więc priorytet się przesunął w stronę prądu i ciszy :)

 

Jeżdżę z przyczepą bez przedsionka. Prąd jest o tyle istotny że mam grzanie wody do prysznica. Z zeszłorocznych doświadczeń wiem, że z sanitariatami bywa średnio a prysznice zwykle ekstra płatne albo z ciepłą wodą tylko w godzinach gdzie normalny człowiek już albo jeszcze śpi :). A tak już mamy, że po upalnym dniu choćby "w łyżce wody" ale mycie kompleksowe być musi :)

 

Jadę więc do Wieśka. Przy okazji zwiedzę drugą stronę jeziora.

 

Dzięki za ostrzeżenie o Jędrusiowej Polanie. Podjrzewam że tam sam Jędruś macza palce w zaistniałej sytuacji bo inaczej by pilnował :(

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znów zawitałem "pod lipami" Widać drobne inwestycje w kamping co cieszy, ale jest druga strona medalu tym razem za noc 2+1 zapłaciłem 62 zł.  doliczono mi opłatę za prąd 7 zł.

Podtrzymuje opinie o tym że jest to dobrze usytuowane pole kempingowe oraz, że spokojnie można wybrać się z dzieckiem.

Byłem w ostatni weekend pomimo dużej ilości osób przebywających było bezpiecznie i cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ktoś pisze o tym jeziorku. Jak jest pod katem wiatru? Chodzi mi o windsurfing.

W tym roku byłem i w Czaplinku na tydzien i na weekend nad jeziorem powidzkim (w Przybrodzinie) ale Białe jest jeszcze bliżej bo 90km od Łodzi.

 

Również jaka klasa czystości jeziorka? Czyste tak samo jak powidzkie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem co wiedziałem. Ja bywam tam w ciepłe dni, w których mogę popływać wpław :) Ciekawie czasami wieje na j. Zdworskim. W zeszłym roku w sierpniu to uciekałem łódką, takie były fale, że czułem się w niej niczym w kutrze na morzu, jak przywieje to tam widuję jachty czy deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.