Skocz do zawartości

"Biały Płot" Karwia


iskra

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może był, jest obecnie albo wybiera się do Białego Płotu w Karwii? Ktoś tu pisał trzy lata temu, że obok było wesołe miasteczko i nie należał do najspokojniejszych. Na innym forum znalazłem informację, że sanitariaty są w strasznym stanie. A jak jest teraz? Warto tam jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jako, że czas szybko płynie i końca świata nie było czas zacząć szukać miejsca na przyszłe wakacje dlatego odświeżę pytanie w tym temacie. Na tą chwilę wiem, że chcemy jechać nad morze ale gdzie....:niewiem:. O to jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo mocno zastanawiam się nad Karwią ze względu na szeroką plaże. Ostatnie wakacje spędziłem w Ustroniu Morskim na polu "Pod Brzozami" - było super ale drażniła mnie wąska plaża i poranny bieg aby zająć miejsce ze względu na dzieci. W Karwi czytałem trochę o polu "Zefir" ale komentarze były zróżnicowane.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i Zefir, ale nie jestem pewien...Jest kilka kempingów w karwii. Ceny umiarkowane. Idąc kawałek plażą w kierunku Władysławowa znajdujesz bez problemu miejsca nad wodą w słoneczny dzień. Bardzo mi się to podobało

 

W mojej galerii" II wakacje z ogonem" są właśnie z Karwieńskiej plaży fotki...aaa i ujście tej rzeczki też fajne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Pierzasty". Szerokość plaży co najmniej 3 x szersza a to już coś. Teraz tylko ten kemping. Boję się, że budki będą stały metr od siebie i nawet pochrapać nie bardzo można aby innym nie przeszkadzać. Na szczęście wyjazd w ostatni tydzień czerwca i można znaleźć odpowiednie miejsce na postawienie budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Tak to chyba o "Zefirze" chciałem powiedzieć....fajnie, bo blisko plaży....nie fajnie bo przy drodze...ale ogółem spoko.. W odległości od "Zefira" około 200 metrów są jeszcze dwa kempingi. Jeden trochę w oddali schowany od drogi-bardzo duży, więc na pewno miejsce znajdziesz. A jeszcze jeden przy pensjonacie "Zefir" (przez nazwę pensjonatu wjechałem, a chciałem jechać na kemping "Zefir" i tak już zostałem...Ten kemping trochę mało urokliwy, bo między budynkami pensjonatów, przez co czujesz się jak na widelcu, czy patelni, ale schludny czysty i tani. Za 2+2 chyba 54zł czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w 2012r na tym polu kempingowym Zefir,jest to pierwsze pole kempingowe w Karwi wjeżdżając od strony Jastrzębiej Góry.Faktycznie jest przy samej głównej drodze (ul.Wojska Polskiego) kwestia ustawienia przyczepy im dalej od drogi tym ciszej.

Teren trawiasty z małym placem zabaw dla dzieci,toalety,prysznice- płatne osobno 6zł/15min,jest to może wada ale myślę że jak by były za darmo to kolejka byłaby po parę godzin,toalety czyste,zlewnia ścieków,zmywalnia naczyń.

Na polu możliwość podłączenia do pądu i punkty z zimną wodą,teren oświetlony i ogrodzony.

Na pole warto przyjechać przed weekendem, bo może być problem z miejscem (dużo gości weekendowych) lub wcześniejsza rezerwacja.

Do plaży jest naprawdę blisko max 300m,do centrum Karwi z 800m.

Współrzędne gps 54.83034,18.225716

post-9852-0-00199900-1358682889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś sobie ceni cisze i spokój to moim skromnym zdaniem warto zastanowić się nad kempingami tuż za kanałem ale to już nie Karwia a Karwieńskie Błoto II

Co prawda wiele osób uważa że to jeszcze karwia bo leżą one na skraju Karwi a do wsi Karwieńskie Błoto II jest kilka kilometrów to faktycznie kempingi te leżą już w granicach administracyjnych Karwieńskich Błot

Plaża jakieś 100 m od kempingu

Niestety nie pamiętam nazwy ani adresu ale żeby dojechać to trzeba jadąc od Jastrzębiej Góry jechać cały czas prosto nigdzie nie skręcając. Podkreślam prosto a nie tak jak droga z pierwszeństwem.trzeba przecisnąć się przez uliczkę ze straganami potem przejechać mostkiem przez kanał (tu kończy się Karwia a zaczyna Karwieńskie Błoto II) jeszcze z 200-300m drogi gruntowej i na miejscu tuż pod lasem

od strony Łeby, Krokowej w Karwi kiedy droga z pierwszeństwem na Jastrzębią Górę skręca w prawo trzeba odbić w lewo i dalej jak pisałem wcześniej.

 

a swoją drogą to może warto zmienić tytuł tematu na Kempingi w Karwi i okolicy abo coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak..., to jadąc od Jastrzębiej dosłownie za płotem kempingu Zefir skręcamy w lewo i w głębi ze 200-300 m też jest pole...byłem na mały rekonesans- jest bardzo duże, ale dzięki temu było tam bardzo luźno...Co rzuciło się w oczy to spokój na tym kempingu. Jest niby do plaży nie daleko, ale jakby na uboczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W żadnym wypadku nie polecam kampingu Biały płot , jest mały i ciasny a w dodatku położony na przeciw wesołego miasteczka z głośną muzyką i przez płot z dużym parkingiem, obleśna baba kazała nam się ustawić pomiędzy dwoma przyczepami w błocie po kostki, nawet przedsionka byśmy nie rozłożyli.

Polecam za to kamping na wylocie z Karwi w stronę Władysławowa , skręca się w prawo w piaszczystą uliczkę ok 100 mchyba nazywa się Relax . Kamping duży i przestronny miła obsługa , prysznic płatny, ogólnie zadbany i z dala ruchliwej ulicy.

Generalnie to Karwi nie polecam chodzenie po miasteczku przypomina chodzenie po odpuście .Jedzenie okropne i bardzo drogo jak za taki syf. Szkoda bo plaża rzeczywiście szeroka i piękna. No chyba , że jest pogoda to wtedy plaża non stop.

Wytrzymalismy tydzień i pojechaliśmy na mazury , ale to jest moje prywatne zdanie a każdy lubi coś innego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kilka lat temu byłem w karwi na kempingu zefir jest fajnie czysto i spokoj wlasciciel w porządku sanitariaty ok.oplata za prysznic....można przezyc poza tym widziałem wiele kempingow bez opłaty dodatkowej i naprawdę....czasem lepiej zaplacic ew skorzystać ze swojego w przyczepie polecam rodzinom z małymi dziecmi ps w tym roku tam tez jedziemy z przyjaciolmi w lipcu

post-13199-0-57059600-1361174596_thumb.jpg

post-13199-0-83148400-1361174684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W żadnym wypadku nie polecam kampingu Biały płot , jest mały i ciasny a w dodatku położony na przeciw wesołego miasteczka z głośną muzyką i przez płot z dużym parkingiem, obleśna baba kazała nam się ustawić pomiędzy dwoma przyczepami w błocie po kostki, nawet przedsionka byśmy nie rozłożyli.

Polecam za to kamping na wylocie z Karwi w stronę Władysławowa , skręca się w prawo w piaszczystą uliczkę ok 100 mchyba nazywa się Relax . Kamping duży i przestronny miła obsługa , prysznic płatny, ogólnie zadbany i z dala ruchliwej ulicy.

Generalnie to Karwi nie polecam chodzenie po miasteczku przypomina chodzenie po odpuście .Jedzenie okropne i bardzo drogo jak za taki syf. Szkoda bo plaża rzeczywiście szeroka i piękna. No chyba , że jest pogoda to wtedy plaża non stop.

Wytrzymalismy tydzień i pojechaliśmy na mazury , ale to jest moje prywatne zdanie a każdy lubi coś innego.

 

pozdrawiam

Właśnie ten spory kemping obok Zefira co pisałem wcześniej to Relax, ale nie mogłem sobie przypomnieć....

Natomiast Biały płot :no:  byłem na nim, by oblookać

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jak byłem w Karwii docelowo miłaem wylądowac w "Białym Płocie" ale po oglądnięciu tego miejsca szybko uciekłem, a mianowicie tak jak już pisaki poprzednicy pole na przeciwko wesołego miasteczka, ciasno mało miejsce i te jak to można nazwac......... sanitariaty . W tamtym roku był Dziwnów pole zacisze a w tym roku będzie Ustronie Morskie pod brzozami Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Byłam z mężem w tym roku w białym płocie. Było super, gorąco polecam. Sanitariaty nowe, w sumie 4 kabiny, 2 prysznice, Pani Zosia (Właścicielka) myje je co około 4 godziny, więc jest czyściutko i pachnąco. Do dyspozycji turystów duża wspólna lodówka i kuchnia. Na polu atmosfera rodzinna :) Nie ma młodzieży, raczej rodziny z dziećmi i spokojne pary. Pani Zosia, to serce, nie człowiek. We wszystkim pomoże, doradzi, cały dzień spędza na polu służąc wszystkim swoją pomocą, wszystko załatwi. Pożyczyła nam grilla i parawan na plażę na cały czas pobytu, więc nie musieliśmy kupować. Zdradziła nam także gdzie są fajne, świeże i niedrogie rybki i gdzie warto zjeść, gdzie pójść, co zwiedzić. Cudowna Kobieta. Na polu namiotowym wszyscy wzajemnie sobie pomagają, nie ma złodziejstwa. Za płotem kampingu jest duży parking, ale raczej pusty, parkują tam na czas przerwy pks tylko, a wspominane przez niektórych wesołe miasteczko jest dopiero za tym  parkingiem i za drogą, czyli w praktyce jeśli się wsłuchać, to słychać maszyny, ale raczej nie ma ono dużo klientów, także spoko. My byliśmy pod namiotem, koszt osoby 10 zł doba, śmieszne pieniądze, a w tym są już zawarte opłata klimatyczna, prysznice z ciepłą wodą, dostęp do lodówki i kuchni. Bardzo serdecznie polecam wszystkim. Ania i Sławek z Katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.