Skocz do zawartości

Co oznacza taki mały, suchy zaciek przy szybie....


Rekomendowane odpowiedzi

Suchy jest, znaczy, ze już nie cieknie, ale na ścianie widać, ze podpruchniała jest. Robić coś z tym, czy jak suche (lało i nic nie cieknie) i nie śmierdzi to zostawić?? Przy oknie przednim to w rogu jest. Widze oczyma wyobrażnie pleśn która się rozlazła po całej izolacjiiiiiiii. Okropny obrazek. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy jest, znaczy, ze już nie cieknie, ale na ścianie widać, ze podpruchniała jest. Robić coś z tym, czy jak suche (lało i nic nie cieknie) i nie śmierdzi to zostawić?? Przy oknie przednim to w rogu jest. Widze oczyma wyobrażnie pleśn która się rozlazła po całej izolacjiiiiiiii. Okropny obrazek. ;)

 

Też mam takie. Nie jest dobrze. Hobby tak mają i ja sobie zdaję sprawę, że prędzej czy później trzeba będzie zrobić remont. Póki co należało by uszczelnić od zewnątrz połączenia poszycia uszczelniaczem butylowym ale np. ja nie mogę się na to zdobyć. Może któryś z kolegów zachęci i powie jak to zrobić co by się nie narobić :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robic cos z tym, czy jak suche (lalo i nic nie cieknie) i nie smierdzi to zostawic??

Ja bym otworzyl, nieszczelnosc niekiedy jest wogole niezauwazalna a woda zbiera swoje zniwo miedzy blacha a wewnetrznym obiciem. Masz przyczepe, walcz o jej zdrowie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak sie do tego otwierania zabrac??

Od zewnątrz? Od wenątrz?

Jakoś mam wrazenie ze bedzie gorzej jak się babrac zacznę:/. A jakby tak na złączeniach elem zewn popaćkać jakimś uszczelniaczem??? No wiecie, przy rączce, przy oknach etc...

A w tylnej tez przy oknie odkryłam ze płyta miękawa jest... Moze ja jednak "niuchać "przestanę?? Się mi jeszcze humor w sezonie sponurzy :hop1: .

 

Nadmienie jeszcze cichutko, ze pryz dwójce relatywnie małych dzieci coś takiego jak " w wolnym czasie" u nas nie istnieje :] . Wiec jakby takie zapaćkanie miało senssssss.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapaćkanie to może jedynie uchronić przed dostawaniem się do środka nowej wody. W twoim przypadku niestety woda która juz się dostała narobiła szkód i jeśli się tego nie naprawi będą się one powiększać.

 

Powodzenia :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jak u mnie była podobna sytuacja, to od wenątrz wyciąłem kawałek wykleiny i w ten sposób dobrnąłem do fragmentu uszkodzenia. Wycinając kolejne fragmenty zdjąłem narożnik na całej swojej długości. Robota niestety nie jest do zrobienia na szybko. Remont u mnie trwał około 2 miesięcy. Robiłem całą przednią ścianę, oraz fragment tylnego narożnika.

Zajrzyj do albumu, tam umieściłem zdjęcia z remontu.

 

http://www.forum.karawaning.pl/album_personal.php?user_id=22

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Po wymianie elementów drewnianych i styropianowych, nakleiłem spasowaną płytę pilśniową i większy fragment okleiłem tapetą. Nie jest to może szczyt profesjonalizmu, ale wygląda nieźle.

Więcej n/t remontu :

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=85

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=64

 

Pozdrawiam

post-24255-imported-b10068db-38e1-43a9-aa31-21fc08a31732_thumb.jpg

post-24255-imported-0edc404c-8567-4965-8fc3-4d1b243f6324_thumb.jpg

post-24255-imported-5149ee0e-22a6-40ed-a1db-c7a61756145b_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.