Skocz do zawartości

SMARTFON


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę troszkę temat i podłącze się z pytaniem aby nie zakładać nowego tematu :]

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z poniższymi telefonami i mógłby powiedzieć coś na ich temat

a w szczególności który z tych modeli spisuje się najlepiej.

Dzięki za odpowiedź

 

1.Samsung Solid B2710

2.Samsung Solid B2100

3.Samsung Solid E2370

4.Samsung Solid C3350

Mała przydatność w karawaningu. Kup smartfona i zapakuj w obudowę lifeproof ;) będziesz miał kamerę, nawigację dobry aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.Samsung Solid B2710

 

Mam. Używam. Działa. Wkurza. Jest ileś niedoróbek w systemie. Wcale nie jest taki superSolid jak reklamują. Ale jak się zbrudzi, to go myję pod prysznicem i się nie martwię.

Nie mam porównania do innych modeli wymienionych przez Ciebie. Napisz czego dokładnie potrzebujesz, to Ci napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała przydatność w karawaningu. Kup smartfona i zapakuj w obudowę lifeproof ;) będziesz miał kamerę, nawigację dobry aparat.

Do smartfona jeszcze nie dorosłem :P

 

Mam. Używam. Działa. Wkurza. Jest ileś niedoróbek w systemie. Wcale nie jest taki superSolid jak reklamują. Ale jak się zbrudzi, to go myję pod prysznicem i się nie martwię.

Nie mam porównania do innych modeli wymienionych przez Ciebie. Napisz czego dokładnie potrzebujesz, to Ci napiszę.

Potrzebuje prostego telefonu aby bateria działała jak najdłużej i aby był wytrzymały, bo telefonów raczej nie szanuje

dlatego wszystkie z ekranami dotykowymi odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć ... Bez smartfona. Teraz jest problem z tymi co pokazałeś bo słabo się rozwijają :( ludzie chcą komputer w kieszeni.

No właśnie, mnie smartfon jest nie potrzebny za to telefon którego nie muszę co chwile ładować i jest w miarę wytrzymały.

Oczywiście w rozsądnych pieniądzach bez udziwnień, typu że pojawi się na telefonie napis jakieś firmy i cena wzrasta 10x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używan lenovo a850. Chinol to fakt. Wykończony przyzwoicie wsparcia po polsku brak, menu spolszczone,sloty na dwie karty sim 4 rdzenie, 1000 ramu, 5,5", Puki co jestem zadowolony. Cena 600 i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat i podłącze się z pytaniem aby nie zakładać nowego tematu :]

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z poniższymi telefonami i mógłby powiedzieć coś na ich temat

a w szczególności który z tych modeli spisuje się najlepiej.

Dzięki za odpowiedź

 

1.Samsung Solid B2710

2.Samsung Solid B2100

3.Samsung Solid E2370

4.Samsung Solid C3350

 Miałem B2100, obecnie mam  B2710.  tak jeden jak i drugi ,to telefony dla ludzi którzy nie specjalnie szanują telefony. Zniszczyc można każdy ,ale te naprawdę trudno. Sprawdzałem nawet w wodzie,sygnał był pod wodą i nadal dziala bez zarzutu. Ile razy mi upadł nie zliczę. Bateria bardzo wydajna, nie ładuję co dwa dni. Jako telefon sprawdza się na 5. Internet to raczej na laptopie ,a do zdjęć mam dobrego Olympusa.  Bateria wytrzymuje około tygodnia,a mało nie rozmawiam.

Edytowane przez Jurek SO (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smartfona jeszcze nie dorosłem :P

 

Potrzebuje prostego telefonu aby bateria działała jak najdłużej i aby był wytrzymały, bo telefonów raczej nie szanuje

dlatego wszystkie z ekranami dotykowymi odpadają.

 

To może będziesz zadowolony ;)

Wady - jakie ja znalazłem:

nie można nagrać na dyktafon nic w czasie rozmowy telefonicznej.

2. błąd oprogramowania - po wyłączeniu telefonu dyktafon próbuje nagrać znów w pamięci telefonu (pomimo ustawieniu poprzednio, że ma nagrać na kartę sd)

3. ze zdjęciami chyba to samo co z dyktafonem.

4. czasem pieprzy się wyświetlanie dni tygodnia w kalendarzu (ale w starszym sofcie było gorzej - zaplanowane zdarzenia potrafiły się pojawiać jako cykliczne, teraz jest lepiej)

5. nie można w czasie rozmowy telefonicznej odczytać sms albo zajrzeć do kalendarza

6. zdarzają się czasem jakieś zwisy, zwiechy - to ponoć zależy od wielkości karty sd

 

więcej pierdół nie pamiętam. Te pierdoły wkurzają mnie trochę, ale nie znalazłem (choć też nie szukałem) nic innego w tej klasie.

Mój telefon siedzi w kieszeni spodni roboczych, czasem upaprzę go porządnie olejem albo smarem przy robocie, jest porysowany papierem ściernym (też był akurat w kieszeni), był zasypany gładzią gipsową, potem był myty pod prysznicem i do tej pory chodzi.

 

Z mankamentów mechanicznych: zdarł się znacznik dla niewidomych na klawiaturze na cyfrze 5, lekko ułamała się obudowa przy klapce baterii (nie mam pojęcia jak). Ale telefon cały czas jest szczelny, więc olałem.

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz warto kupować taki używany (z racji jego wytrzymałości) czy lepiej nowy :hmm:

 

Naczytałem się, że te telefony miewają problemy.

Bywały problemy z echem w telefonie w czasie rozmowy; samodzielna wymiana softu nic nie dawała. Serwisy wymieniały płyty główne na nową. Z używką bez gwarancji tego nie zrobisz.

Dodatkowo zapis w gwarancji jest taki, że pomimo, że telefon jest szczelny, to zalanie płyty głównej jest równoznaczne z utratą gwarancji. A zalać elektronikę można poprzez niezamknięte gniazdo ładowania (można zapomnieć), albo poprzez niedomkniętą klapkę baterii (no to już trzeba się starać - ale można i tak zrobić).

W związku z tym - jeśli trafisz na kogoś nieuczciwego, któremu trafił się przypadek zalania, to pomimo gwarancji nie uda Ci sie z niej być może skorzystać.

 

Telefony intensywnie używane w pyle niestety mają tendencję do rozszczelniania się klapki od ładowania (wtedy cała szczelność idzie się paść).

Żeby uniknąć rozszczelnienia trzeba niestety trochę delikatności przy otwieraniu i zamykaniu klapki (lekko przetrzeć uszczelkę, ew. zwilżyć). Ale kupując używkę nie masz pewności jak poprzedni użytkownik obchodził się z tą newralgiczną klapką...

 

Dlatego ja wybrałem opcję polowania na nieużywany, nowy, świeżo kupiony z wszelkimi foliami i odsprzedany. Tu ważna rzecz: paragon musi być, z tego samego źródła co karta gwarancyjna (trafił mi się przypadek, że karta była wypełniona przez salon, a paragon z komisu!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom, nie mam pojęcia.

Jakiegoś MyPhona teść kupił jako telefon dla seniora... no... udało się to dziadostwo oddać. Menu tylko częściowo spolszczone, fatalne jeśli chodzi o obsługę (ergonomia). Po tym doświadczeniu omijałbym z daleka tę firmę.

Co do reszty - nie mam pojęcia.

Może warto poszukać po jakiś outdorowych forach..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.