Skocz do zawartości

Dokumenty na wyjazd do Włoch.


Baltazar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań. Pierwszy raz chcemy wyjechać z p-pą za granicę (Włochy) i tu od razu pod górę Paszporty do odbioru dopiero za ok dwa miesiące, teoretycznie wystarczą dowody osobiste, ale jak to wygląda w praktyce, jakie dodatkowe ubezpieczenia wykupić, jak sprawa z NFZ, przegląd gazowy konieczny czy nie. Może weterani zagranicznych podróży uznają te pytania za "głupie" ale nie chciałbym zepsuć wakacji sobie i innym przez jakieś niedopatrzenie. bardzo proszę o podpowiedzi.

pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO wystarczą, przecież jesteśmy w UE :skromny:,

tak samo OC, nasze wystarcza w UE

z NFZ bierzesz karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) która zapewnia podstawową opiekę zdrowotną

tu warto się zastanowić czy nie wykupić czegoś dodatkowego, mnie rok temu kosztowało 180zł, brałem głównie ze względu na dzieciaki

 

aaa przydało by sie jakieś assistans gdyby cytryna zaniemogła, wiesz jak to jest z autami na eF :-]

popytaj bo może masz w pakiecie - u mnie było :yes:

pozostaje pytanie co z cepką, bo też można wykupić osobny assistans :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z przyczepą .. brat zadał mi to samo pytanie przy piwie w Chorwacji co się stanie jak odmówi posłuszeństwa przyczepa ? Asistance samochodu obejmuje przyczepę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ekspresowy odzew. Asistansa mam w pakiecie bo cytrynka bardzo odmlodniała(muszę zmienić profil) bo auta na eF są poprostu FAJNE :winner:

Dodatkowe to zdrowotne to broszka żony, więc teoretycznie jeszcze tylko NFZ i można jechać.

 

A jeszcze co z tym przeglądem gazowym.

Wszelkie sugestie chętnie przyjmę na klatę, lepiej mieć trzy sprawy załatwione za dużo niż jedną nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ja nie mam przeglądu, kto miałby to sprawdzać, nawet na promie nie pytali. No i zdecydowanie wyrób dowody dla dzieci.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki dowody mają, więc naklejka z przeglądem nie konieczna, no to coś się klaruje, już nie mogę się doczekać romantycznego spaceru po Wenecji (wspomnienia podróży poślubnej) tylko już w większym gronie.

 

Auto kupowałem z fabryczni montowanym hakiem i asistance obejmuje też p-pę (tak mnie poinformowali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltazar mogę tylko potwierdzić słowa kolegów.

Wystarczą dowody osobiste dla wszystkich osób, karty EKUZ wyrabiasz do ręki, dodatkowe ubezpieczenie to koszt między 100 a 200 zł za dwa tygodnie w zależności od stawek i od wariantów.

Naklejki z przeglądu gazowego nikt nigdy od nas nie wymagał, tym bym sobie na Twoim miejscu głowy nie zaprzątał.

 

Na romantyczny spacer w Wenecji w wakacje to za bardzo nie masz co liczyć, chyba, że zostaniecie do późnego wieczora, wtedy tłumy lekko się przerzedzają ;)

Ale pojechać i zobaczyć trzeba, bo nie wiadomo jak długo ta Wenecja jeszcze postoi :)

 

Udanego urlopu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miodzio. To twoja relacja nas zainspirowała do tego wyjazdu, prawdopodobnie powtórzymy waszą trasę tylko zakotwiczyć planujemy w okolicach Comacchilo.

 

Ps. Nasze p-py to sąsiedzi z placu gdzie zimowały.

 

I jeszcze raz NIGDY NIE ZAGAŚNIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miodzio. To twoja relacja nas zainspirowała do tego wyjazdu, prawdopodobnie powtórzymy waszą trasę tylko zakotwiczyć planujemy w okolicach Comacchilo.

 

Ps. Nasze p-py to sąsiedzi z placu gdzie zimowały.

 

I jeszcze raz NIGDY NIE ZAGAŚNIE !!!

 

Przyczepę Twoją znam stała 200 m od mojej, nawet ja oglądałem z kolegą bo się do niej przymierzał :)

Comacchio to piękne miejsce, naprawdę warto.

Jedziecie gdzieś konkretnie czy na miejscu będziecie szukać?

Najtańsze zakupy spożywcze w tej okolicy to Coop w Comacchio a drugi to hipermarket na skrzyżowaniu dróg SP15 i SS309.

Jak potrzebujesz jakieś informacje to wal śmiało, co wiem to ci pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe ubezpieczenie przydaje się , nasza karta wiadomo działa i w razie wypadku jeśli przyjedzie pogotowie to wszystko załatwią "z automatu" .Gorzej wygląda zwykłe zachorowanie , trzeba szukać punktu który honruje nasze karty, zarejestrować się na wizytę itp. Dużo łatwiej jest z z dodatkowym ubezpieczeniem , dzwonisz do Polski na Assistance ,opsiujesz problem a oni załatwiaja pomoc nawet wizyte domową czy "przyczepową".Przerabiałem to i przy wizycie nie musiałem nic tłumaczyć lekarzowi znał problem ze zgłoszenia Assistane, przyjęcie bez kolejki (miałem do wyboru wizytę w przyczepie ale ,ze do gabinetu było 300m więc wybrałem to drugie) , bezpłatne leki.

Proponuje również karte CCI są spore zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peklacz myśmy byli po sąsiedzku w Mare Pineta. Wszystkie kempingi w tej okolicy są bardzo podobne. Toalety i obsługa na wyrównanym poziomie.

Według mnie jednym z kryteriów jest cień, ale na google maps widać, że większość parceli jest pod piniami a to dobrze.

Zauważyłem natomiast, że do plaży jest daleko. Piszą, że 600 m od plaży, (jest darmowy bus) w razie zapomnienia czegoś spacerek całkiem długi. Inne kempingi są bezpośrednio przy plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.