Skocz do zawartości

cofanie przyczepą


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

urządzenie najazdowe z pazurem który podczas cofania należało wsadzić by zablokować suwadło

 

Oooo,właśnie takie coś jak Radek pisze miałem na myśli(też taki pazur mam)

Ja tez mam taki pazur ale niewiele daje bo po założeniu go przy krótkim manewrze do przodu ( co przy cofaniu zdarz się często) to wyskakuje i trzeba by znowu wysiadać i ustawiać na nowo.

Co do skuteczniejszego hamowania przy normalnej jeździe do przodu to wynika to z takiego a nie innego ustawienia szczęk hamulcowych - w jednym kierunku obrotu koła działają jako współbieżne z bębnem i gorzej hamują (do tyłu), a w przeciwnym są przeciwbieżne i bardziej skuteczne (chyba że coś naknociłem ale ogólnie taki jest tego sens)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tez mam taki pazur ale niewiele daje bo po zalozeniu go przy krotkim manewrze do przodu ( co przy cofaniu zdarz sie czesto) to wyskakuje i trzeba by znowu wysiadac i ustawiac na nowo.

A od czego sie ma zaloge? np. zone mozna wykorzystac :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak paluszek przytrzaśnie to czyja będzie wina. Oczywiście tego kto wpadł na pomysł kupienia przyczepki. W domu mam miejsce postojowe z niewielkim krawężnikiem i po kilku męczarniach z cofaniem kupiłem za 40 zł wyciągarką linową i teraz bez wysiłku parkuję tyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taki pazur ale niewiele daje bo po założeniu go przy krótkim manewrze do przodu ( co przy cofaniu zdarz się często) to wyskakuje i trzeba by znowu wysiadać i ustawiać na nowo.

A od czego się ma załogę? np. żonę można wykorzystać ;)

 

Andrzej wystarczy przeczytać : ....co się rusza ,a nie powinno -skleić taśmą... :-]

 

Można spróbować założyć gumke...

 

A wracając to tematu to przy cofaniu z przyczepą pod góre lub wzniesienie i jeszcze jak przyczepa jest ..złamana'' to śmiem twierdzić ,że nasze osobowe samochdy są za słabe do takich manewrów nawet jak nam mechanizm hamulcowy działa sprawnie tzn.kola nie są blokowane.I aby nie ..spalić '' sprzegła należy cofać z wyobrażnią i aby ulżyć należy cofać przyczepą na wprost a na końcu obrócić ją ręcznie na kole wsporczym. Chyba ,że mamy sam. terenowy 4X4 to nie musimy się martwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby cofnąć przyczepą pod górkę należy wpierw umożliwić zahamowanemu mechamnizmowi wyluzowanie się po hamowaniu. Na to potrzeba około 0,25 metra powolnej jazdy do przodu z delikatnym hamowaniem (przecież zestaw został zatrzymany w pozycji "jazda z góry&quot ;) bo chociaż nie naciska się pedału hamulca w samochodzie to przyczepa jest dalej trzymana zahamowanym a może nawet zablokowanym hamulcem najazdowym. Raptowna jazda do tyłu powoduje efekty których wszyscy doświadczyliście. Mnie nie stać na wymianę sprzęgła za cenę 4-ch tygodni pobytu na campingu więc starannie czytam instrukcję obsługi - w tym przypadku najazdowego urządzenia hamującego i potem tę wiedzę stosuję. Przestawienie pazura też wymaga odblokowania szczęk czyli również lekkim ruszeniem do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby cofnąć przyczepą pod górkę należy wpierw umożliwić zahamowanemu mechamnizmowi wyluzowanie się po hamowaniu. Na to potrzeba około 0,25 metra powolnej jazdy do przodu z delikatnym hamowaniem (przecież zestaw został zatrzymany w pozycji "jazda z góry&quot ;) bo chociaż nie naciska się pedału hamulca w samochodzie to przyczepa jest dalej trzymana zahamowanym a może nawet zablokowanym hamulcem najazdowym. Raptowna jazda do tyłu powoduje efekty których wszyscy doświadczyliście. Mnie nie stać na wymianę sprzęgła za cenę 4-ch tygodni pobytu na campingu więc starannie czytam instrukcję obsługi - w tym przypadku najazdowego urządzenia hamującego i potem tę wiedzę stosuję. Przestawienie pazura też wymaga odblokowania szczęk czyli również lekkim ruszeniem do przodu.

Cenne uwagi, rzeczywiście tak to działa, ale tu raczej chodzi o przypadki, gdzie albo górka jest stroma i powoduje działanie mechanizmu najazdowego, albo opory przy cofaniu są duże (krawężnik, piach) i na to rozciągniącie najazdu nie pomoże niestety :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawężniki, korzenie, piach starasz się pokonywac z rozpędu.

Pozostałe uwagi jak pisał Lepciak mozna podjechac delikatnie do przodu lekkie przyhamowanie nie wytworzy siły potrzebnej na zadziałanie pompy w zaczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak świetnie to opisał. Po zatrzymaniu się i chęci cofania trzeba dać chwile na odpuszczenie hamulców lekkim podjazdem do przodu. Później do tyłu jest już ok.

U siebie pod dom musze cofać do tyłu i pod górke więc temat mam przerobiony. Jeśli nie zluzuje to smród ze sprzęgła mam jak nic :-] A tak normalnie daje się jechać. Do tego tylko nie można dynamicznie ruszać do tyłu, żadnego szarpania! Moja avento wtedy zakleszcza szczęki i trzeba znów lekko do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa to urządzenie mechaniczne do przetwarzania energii hydraulicznej ( w naszym przypadku na mechaniczną potrzebną do wytworzenia odpowdniej siły na ciegnie i na szczękach.

w zaczepie (przynalmniej u mnie) to jest prościutka pompa hamulcowa jednoobwodowa, z której siła poprzez dźwignię i cięgna rozpiera szczęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agam, to w końcu cięgła czy przewody hamulcowe???

to jest prościutka pompa hamulcowa jednoobwodowa, z której siła poprzez dźwignię i cięgna rozpiera szczęki.
Może masz na myśli siłownik gazowy do tłumienia naporu przyczepy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mam na mysli to co napisałem czyli pompę. Pompa (dokładnie tłoczysko) połączona dźwignią z cięgnem, które idzie do kół.

W lepszych rozwiązania można pompę łączyć przwodami z cylinderkami w bębnach, ale u mnie jest wersja z cięgnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.