Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy kempingowej


tomek_1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy dokonałem zakupu przyczepy kempingowej z Anglii, zrobiłem przegląd, tłumaczenie nie było potrzebne bo miałem umowę po polsku i angielsku, uradowany udałem się do wydziału komunikacji celem rejestracji przyczepki, i tu zaczęły się schody;/. Pani z WK zażyczyła sobie zaświadczenie "VAT-25" w tym celu udałem się do urzędu Skarbowego w celu nabycia owego zaświadczenia. W US Pani uświadomiła mi ze iż takiego zaświadczenia nie uzyskam tzn mogę złożyć wniosek "VAT-24" o wydanie wniosku "VAT-25" ale na 100% nie uzyskam tego wniosku gdyż przyczepa nie jest pojazdem mechanicznym i nie podlega żadnej opłacie i będzie odpowiedź negatywna. Z tą wiadomością udałem się do WK gdzie z kolei inna Pani ( tamta była zajęta) poinformowała mnie ze mi żaden wniosek VAT-24 czy VAT-25 nie jest potrzebny tylko potrzebują zwykłego zaświadczenia. Kolejny raz udałem się do US powiedziano mi ze oni takiego zaświadczenia nie mają i nie wydadzą. I znowu do WK i tak w koło Macieju. i ze tak powiem jestem w przysłowiowej czarnej d*pie gdyż chce zarejestrować przyczepę ale jest to mi uniemożliwiane. Miał może ktoś z kolegów albo koleżanek taki przypadek i wie jak się z nim uporać albo gdzie mogę zdobyć owe zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pracownik US powiedział mi ze mogę złożyć VAT-24 zapłacę ~160 zł i powinienem uzyskać wniosek Vat-25 ale od razu Pani z góry mi powiedziała ze odpowiedź będzie negatywna i nie uzyskam go, bo? bo według US przyczepka nie jest pojazdem mechanicznym (czyt. nie posiada silnika, a VAT-25 dotyczy środków transportu) i koło się zamyka;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś grzecznie ale stanowczo o pisemne uzasadnienie odmowy .... tu nagle wielu niedouczonych urzędników zaczyna lekko myśleć i pytać kolegów jak to napisać ... dochodzą do jedynego słusznego wniosku , że takiej odmowy nie da się prawnie uzasadnić i.... BINGO !!!!!!!! Nagle się da to załatwić a jedynym wytłumaczeniem jest potem to , że "tyle spraw i wszystko się miesza"..... słowa "przepraszam " nie usłyszysz :przytul: ale może tej pani już nigdy nie będziesz musiał oglądac co dla Ciebie będzie największym szczęściem ....

Nie daj się i pie..... pięścia w stół , zobaczysz jak zaczynają chodzić ....jak w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie złożyłem (wysłałem poczta wniosek o rejestrację, bo przy okienku by ode mnie nie przyjęła wołając o zaświadczenie. powołałem sie na:

Art.2 pkt.50 ustawy o ruchu drogowym:

 

50) przyczepa – pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem”, nie jest pojazdem mechanicznym- nie posada silnika w związku z czym nie podlega uiszczeniu podatku od towarów i usług z tytułu przewozu z innego państwa członkowskiego środa transportu.

 

 

 

Art.2 pkt.2 10 lit. a „Ilekroć w dalszych przepisach jest mowa o:

 

10) nowych środkach transportu -rozumie się przez to przeznaczone do transportu osób lub towarów:

 

a)pojazdy lądowe napędzane silnikiem o pojemności skokowej więcej niż 48 centymetrów sześciennych lub o mocy większej niż 7.2 kilowata, jeżeli przejechały nie więcej niż 6000 kilometrów lub od momentu dopuszczenia ich do użytku upłynęło nie więcej niż 6 miesięcy; za moment dopuszczenia do użytku pojazdu lądowego uznaje się dzień, w którym został on pierwszy raz zarejestrowany w celu dopuszczenia do ruchu drogowego lub w którym po raz pierwszy podlegał on obowiązkowi rejestracji w celu dopuszczenia do ruchu drogowego w zależności od tego, która z tych dat jest wcześniejsza; jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji pojazdu lądowego lub dnia, w którym podlegał on pierwszej rejestracji, za moment dopuszczenia do użytku tego pojazdu uznaje się dzień, w którym został on wydany przez producenta pierwszemu nabywcy, lub dzień, w którym został po raz pierwszy użyty dla celów demonstracyjnych przez producenta, [ÔÇŽ]- ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku towarów i usług . )

 

 

zobaczymy. ale między czasie cały czas z US walczę, jutro idę niech mi na piśmie napiszą ze mi czegoś takiego nie wydadzą a wtedy jak WK odrzuci rejestracje to do Kolegium odwoławcze-go uderzam;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna droga.Wykonaj telefon do wydziałów komunikacji w ościennych powiatach z pytaniem jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji przyczepy z UK - gwarantuję że nie trzeba będzie przedstawiać żadnych zaświadczeń z US - podparty tą wiedzą i nr telefonów do innych WK twardo zażądaj rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co maja problemy z rejestracją, idziecie do Urzędu Skarbowego bierzecie pismo iz przyczepa kempingowa nie podlega podatkowi VAT znaczek za 17zł i z powrotem do WK i po kłopocie :thank:

WK to są gno... zamiast pomóc i pokierować to tylko utrudniają, jestem ciekaw ile potrzeba czasu by w końcu Urzędy były dla Nas a nie my dla nich !!!! :czerwona:

 

W razie jakich wątpliowości pisac na pw.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i podzwoniłem po sąsiednich urzędów skarbowych ( Lipno i Aleksandrów kuj.) i o dziwo w alexie muszę 17 zł zapłacić tak jak kolega wspomniał wyżej a w Lipnie uwaga!!!! 0 złociszy słownie (zero) muszę tylko z dokumentami podjechać i w ciągu 7 dni będę miał zaświadczenie, i gdzie tu rozum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz.

Nie raz było już tutaj na forum, że co WK to obyczaj i co US to również inne prawa.

Niby prawo to samo tylko, że inna interpretacja.

 

Grunt to załatwić sprawę i cieszyć się cepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i podzwoniłem po sąsiednich urzędów skarbowych ( Lipno i Aleksandrów kuj.) i o dziwo w alexie muszę 17 zł zapłacić tak jak kolega wspomniał wyżej a w Lipnie uwaga!!!! 0 złociszy słownie (zero) muszę tylko z dokumentami podjechać i w ciągu 7 dni będę miał zaświadczenie, i gdzie tu rozum??

 

witam

bo tu sa inni ludzie i wrecz pomoga ,doradza co Ci potrzebne - pisze o US i WK w Lipnie :) nie mylic z ZUS bo to dawny beton :(

znam to z autopsji bo sam tam rejestrowalem ciepke ,

 

pozdrawiam

 

P.S. jakbys te zaswiadczenie w Lipnie bral to zostaw im swoj nr.telefonu - zadzwonia jakby bylo szybciej zrobione :)

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i podzwoniłem po sąsiednich urzędów skarbowych ( Lipno i Aleksandrów kuj.) i o dziwo w alexie muszę 17 zł zapłacić tak jak kolega wspomniał wyżej a w Lipnie uwaga!!!! 0 złociszy słownie (zero) muszę tylko z dokumentami podjechać i w ciągu 7 dni będę miał zaświadczenie, i gdzie tu rozum??

 

Dla poprawienia humoru ( twojego nie urzędasów ) powiem Ci, że ja nie mogłem zarejestrować dwukrotnie nowych samochodów kupionych w polskim salonie - to jest dopiero kuriozum !!! raz nie potrafili znaleźć kraju pochodzenia w homologacji, innym razem brakowało mi jakiegoś zaświadczenia o zaświadczeniu, które oczywiście było w WK złożone zbiorczo przez dilera. Ale ja musiałem biegać, wyjaśniać pisać zobowiązania pod karą grzywny etc. Często pomaga już poproszenie o kierownika wydziału, Powodzenia :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernikam....myślałem, że już się urzędasy nauczyły, a jednak historia cały czas się powtarza :sciana:

 

Do rejestracji angielki wystarcza:

1) umowa kupna-sprzedaży lub faktura

2) jeśli umowa (faktura) jest tylko po angielsku tłumaczenie od przysięgłego tłumacza

3) przegląd.

 

Nic więcej. I o dziwo w naszym WK tyle sobie pani zażądała , a nawet sama z siebie wiedziała, że dowodu rejestracyjnego nie dostanie, bo ich w Anglii nie ma.

 

Czasem kałasz to chyba najlepsze rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.