Skocz do zawartości

CARVER CASCADE 2 - nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc przy zdjagnozowaniu usterki. Boiler w urządzeniu był rozszczelniony i wyciekała woda, myślę że również po czarnej obudowie sterownika. Zbiornik udało mi się naprawić. Problem mam teraz innego rodzaju. Przy odpalaniu urządzenia na gaz zapala się palnik i nie przestaje działać iskra. Po ok 10s. gaśnie płomień i iskra. Oczywiście na panelu zapala się czerwona dioda. Bardzo proszę, czy ktoś może mi coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proszę o pomoc przy zdjagnozowaniu usterki. Boiler w urządzeniu był rozszczelniony i wyciekała woda, myślę że również po czarnej obudowie sterownika. Zbiornik udało mi się naprawić. Problem mam teraz innego rodzaju. Przy odpalaniu urządzenia na gaz zapala się palnik i nie przestaje działać iskra. Po ok 10s. gaśnie płomień i iskra. Oczywiście na panelu zapala się czerwona dioda. Bardzo proszę, czy ktoś może mi coś doradzić.

 

 

 

Miałem ten sam problem.Prawdopodobnie nie wyłącza termo para.Może pomoże wysuszenie ,lub poprawienie lutowań (zimny lód) Musisz wyjąć ta czarną skrzyneczkę.A można ją wyjąć bez wykręcania całego bojlera.Wykręca się od zewnątrz po zdjęciu osłony palnika. Teraz jak będziesz widział cewkę elektromagnesu (czerwone pokrętło) .to na dole i i góry są śrubki na śrubokręt krzyżowy.Jak je odkręcisz i odepniesz kabel od skrzyneczki to powinno wszystko całe dać się wyjąć.Tylko musisz po wyjęciu uważać by nie zgubić gumowego oringa uszczelniający dopływ gazu.

 

Ale wcześniej nim się za to zabierzesz spróbuj poruszać pręcikiem od termopary może tam w tej porcelance coś nie kontaktuje.To będzie jeden pręt z tych co są nad palnikiem z tym ,że jeden jest do iskry a drugi od termopary.Musisz to ustalić włączają na moment centralkę.

Jak to nie [pomoże - to po wyjęciu w skrzyneczce postaraj się sprawdzić stan lutowań na tym kablu (pręcik-lut) U mnie pomogło.A może wystarczy dobrze suszarką podmuchać.

 

To jest ten prawy,,,,, http://forum.karawaning.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=16288

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,banan.gif

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za podpowiedz. W przyszłym tygodniu sprawdzę termoparę i napiszę co ustaliłem. Jeśli nic nie pomoże to czy będzie potrzeba wymiany termopary?

Pozdrawiam.

 

Tego nie trzeba wymieniać ,wystarczy dobrze wysuszyć (w tej skrzyneczce-tam jest elektronika)jak było zalane ,poruszać,podczyścić ,lub jak to nie pomoże sprawdzić lutowanie na tym kablu i tyle.

Może jak będziesz sprawdzał - to już będzie wszystko OK tak tez bywa - trzeba czasu by samo się naprawiło.Czasami trzeba kilka razy włączać i wyłączać i może dojdzie do sam naprawy.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,,banan.gifpifo.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie trzeba wymieniać ,wystarczy dobrze wysuszyć (w tej skrzyneczce-tam jest elektronika)jak było zalane ,poruszać,podczyścić ,lub jak to nie pomoże sprawdzić lutowanie na tym kablu i tyle.

Może jak będziesz sprawdzał - to już będzie wszystko OK tak tez bywa - trzeba czasu by samo się naprawiło.Czasami trzeba kilka razy włączać i wyłączać i może dojdzie do sam naprawy.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,,banan.gifpifo.gifyay.gif

 

Dzisiaj ponawnie sprawdziłem i ku mojemu zaskoczeniu wszystko działa. Widocznie podeschło i zaskoczyło.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to i ja zadam pytanko bo mam od niedawna.

 

Zamontowałem bojler i kołnierz komory spalania przylega mi ładnie do blachy poszycia ściany lecz po założeniu białego klosza mam 1-2mm dystansu klosza od ściany. Czy Macie komorę spalania wpuszczoną w ścianę na te 1-2mm , które mi brakują czy też odstaje ?

Co prawda załatwiłem problem uszczelką po obwodzie kołnierza klosza ale pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to i ja zadam pytanko bo mam od niedawna.

 

Zamontowałem bojler i kołnierz komory spalania przylega mi ładnie do blachy poszycia ściany lecz po założeniu białego klosza mam 1-2mm dystansu klosza od ściany. Czy Macie komorę spalania wpuszczoną w ścianę na te 1-2mm , które mi brakują czy też odstaje ?

Co prawda załatwiłem problem uszczelką po obwodzie kołnierza klosza ale pytam z ciekawości.

 

Ale Ty masz chyba inny bojler w Knausie nie wiem jaki.Jeżeli jest wkładany od zewnątrz to podobnie jak cascade II u m,nie jest mocowany do ściany a uszczelniaczem jest auto kit .Następnie osłona komory spalania jest przykręcana i jej dystans od ściany nie ma znaczenia ponieważ on ma zadanie osłonę przed deszczem i wiatrem-jeżeli o to Ci chodzi??

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ma Cascade II, mimo że to Knaus, ponieważ montował go sobie samodzielnie, stąd to pytanie :skromny:

 

To dobrze - wobec tego tak jak pisałem najważniejsze jest przyleganie kołnierza bojlera do ściany (np.na auto kicie) by woda nie dostawała się do wnętrza a osłona palnika to tylko przykrycie - i nie ma znaczenia odległość - tylko by dolegała do kołnierza,,,,,,,,

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz chyba inny bojler w Knausie nie wiem jaki.Jeżeli jest wkładany od zewnątrz to podobnie jak cascade II u m,nie jest mocowany do ściany a uszczelniaczem jest auto kit .Następnie osłona komory spalania jest przykręcana i jej dystans od ściany nie ma znaczenia ponieważ on ma zadanie osłonę przed deszczem i wiatrem-jeżeli o to Ci chodzi??

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,banan.gif

 

 

Ale masz ten dystans czy nie? Bo może mam klosz z innego egzemplarza i nie jest w pełni spasowany z resztą.

Mam knausa ale zamontowałem sobie carvera cascade II w ubiegłym tygodniu.

 

Właśnie w instrukcji montażu jest tak jak Oboje mamy , Na ścianę kołnierzem z uszczelniaczem , no ale ten dystans mnie właśnie dziwi bo aby go zniwelować by przylegał klosz to trzeba było by wpuścić w ścianę kołnierz komory spalania o te mm.

 

Tak to wygląda (brązowa obwoluta pomiędzy ścianą a kołnierzem klosza to uszczelka jaką dałem.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze - wobec tego tak jak pisałem najważniejsze jest przyleganie kołnierza bojlera do ściany (np.na auto kicie) by woda nie dostawała się do wnętrza a osłona palnika to tylko przykrycie - i nie ma znaczenia odległość - tylko by dolegała do kołnierza,,,,,,,,

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,:banan:

 

Cyryl, jeśli chodzi o Roberta, to z niego tak zwana "złota rączka". Wszystkie sprawy robi sam i z bardzo dobrym skutkiem, a przy tym fachowo. ma sporą wiedzę, a to jego pytanie, to takie chyba bardziej kosmetyczne. Myślę, że gdyby udało Ci się zrobić jakąś dobrą fotkę, aby uchwycić, jak to wygląda u Ciebie, to byłoby to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście, jeśli nie sprawi Ci to kłopotu.

Ja też chętnie zobaczę, jak wygląda ta sprawa w oryginale.

W imieniu Roberta i swoim :dzieki:

 

:banan:

 

Tak to wygląda (brązowa obwoluta pomiędzy ścianą a kołnierzem klosza to uszczelka jaką dałem.

 

 

Jesteś - witaj !

Jak patrzę na Twoje wykonanie tego zamocowania komina, to mam jakieś dziwne przekonanie, że wygląda ono lepiej, niż fabryczne :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przylega tak jak na tej fotce post-8248-0-63091700-1340726942_thumb.jpgto jest OK ja mam tak samo nie ma innej możliwości przykręcenia tej osłony komina palnika.Ten dystans,który jest widoczny na fotce wynika z odstępu kołnierza bojlera + uszczelniacz.od ściany. Osłona tylko przylega do kołnierza i to wystarczy i powinno być OK .Ja na razie nie mogę zrobić własnej fotki ponieważ przyczepa jeszcze stoi w zimowisku ok.25 km od domu.Ale jak patrze na fotkę to jest wszystko tak samo jak u mnie - tylko,że wygląda jak nowewaytogo.gif

 

Pozdro,,,,,,,,,banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i pierwsza negatywna przygoda z w/w podgrzewaczem. Chcąc spuścić wodę z bojlera za nic nie mogłem odkręcić plastikowego korka odpływu. No i ukręciłem :) Gwint został w piecyku .

Już usunąłem ale teraz trzeba coś wymyślić bo w sierpniu ponowny wyjazd. Jutro może coś dopasuje z mosiądzu w castoramce bo nie chce kupować plastikowego oryginału.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.