Skocz do zawartości

Przyczepy namiotowe - The Australian Way of Camping


rybaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników forum.

Jestem nowicjuszem na tym forum więc proszę o wyrozumiałość jeżeli popełnię jakiś "nietakt" w tym lub innym dziale.

 

Chciałem zaprosić Was do zapoznania się z naszą ofertą i wyrażenia swoich opinii o naszych produktach.

Wydaje się, że jesteśmy pierwszą firmą oferującą na polskim rynku przyczepy namiotowe w stylu australijskim.

 

W wielkim skrócie nasze produkty to po prostu namioty montowane na przyczepie.

Ubiegając uwagi - rzeczywiście cena jest wysoka, ale koszty produkcji w oparciu o namioty australijskiej firmy OZtrail niestety robią swoje.

 

527722_173352176128372_1280425642_n.jpg

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.ecamping.pl

 

Pozdrawiam

Radek Rebicki

Edytowane przez rybaa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiam w tym roku, dostaję w przyszłym i mam 3 % rabatu:)

dość drogo mi się wydaje - nie dla mnie.

ale chętnie posłucham opinii innych osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki jest target ... bo w teren to lepiej namiot dachowy, na kemping lepiej zwykla przyczepa (w tej cenie) lub namiot (tez trzeba rozkladac).

 

słuszna uwaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki jest target ... bo w teren to lepiej namiot dachowy, na kemping lepiej zwykla przyczepa (w tej cenie) lub namiot (tez trzeba rozkladac).

 

target pewnie jest, jak na wszystko ;)

 

widziałem takie przyczepki np w Cro ...

plusem takiej przyczepki jest małe opory powietrza, jedziesz jak z bagażówką, a jednak domek na kółkach jest

trochę lepiej niż w namiocie, ale gorzej jak w tradycyjnej budce

 

kiedyś reklamowali je że można parkować pionowo w garażu obok auta :-]

 

oglądałem taką cepke kiedyś na targach w krk, w sumie dość ciekawe rozwiązanie

można mieć kuchnie, ze zlewem, jest trochę schowków, stolik i wygodne spanie

 

niestety IMO rozwiązane dla południowców, u nas sezon jest za krótki na takie wynalazki

w maju przymrozki, tak samo w październiku ... w tradycyjnej budce to nie problem a tu ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

CENA

Ceny kalkulowane są bardzo ciasno, koszty sprowadzenia namiotów z Australii oraz ich cena dyktują taki poziom cen.

Na obronę mogę dodać, że konkurencja z Europy zachodniej oferująca podobne rozwiązania, a można powiedzieć identyczne jest droższa przy podobnych kosztach sprowadzenia namiotów.

My ceny próbowaliśmy jak najbardziej zbić żeby w ogóle mieć szansę wystartowania na polskim rynku, ale zdajemy sobie sprawę z tego że nie jest to produkt dla Kowalskiego.

 

RABATY

W związku z powyższym określiliśmy rabaty na takim poziomie. Proszę zwrócić uwagę, że 6% rabat przy najtańszej przyczepie oznacza cenę niższą o 830zł a w przypadku najdroższej przyczepy o 1800zł.

Normalny termin oczekiwania jest krótszy, proponowane przez nas rabaty mają zachęcić do składania zamówień na kolejny sezon.

Pozwala to zaplanować przewidywalną na kolejny rok produkcję z czym związane są procedury importu do Polski.

Nietakt? Nie wiem... Mogę tylko dodać, że wszystkie znane mi firmy z Europy oferujące przyczepy namiotowe stosują identyczny system. Być może na polski rynek potrzebne jest inne podejście - dlatego właśnie postanowiłem zacząć dyskusję na tym 4rum. Proszę tylko o wyrozumiałość, każdy rynek rządzi się własnymi prawami, ale prawa te regulują Klienci. Mam nadzieję, że z czasem uda nam się dopasować do ich oczekiwać.

 

OFF-ROAD

Sam jestem fanem off-road'u i z własnego doświadczenia wiem, że namiot dachowy ma pewne wady.

Ja do takich zaliczam:

1. mało miejsca,

2. wdrapywanie się powoduje, że jak już muszę wejść to dobrze to przemyślę żebym nie musiał zaraz schodzić :)

3. jeżeli dodatkowo nie mam zadaszenia to nie ma gdzie posiedzieć żeby się schować przed słońcem lub deszczem,

4. kiedy rozkładam się na campie lub szlaku i chcę podjechać np. tylko do spożywczaka to zmuszony jestem zwinąć namiot, ogarnąć bagażnik itd.

 

Przyczepa namiotowa:

1. miejsca dużo więcej, do tego można się poruszać w środku wyprostowanym

2. nie muszę się wdrapywać, chyba że na łóżko po 3 stopniowej drabince lub po prostu wskoczyć

3. zadaszenie jest na wyposażeniu standardowym, okna w namiocie mają moskitiery więc wieczorami można także siedzieć w środku przy otwartych oknach chroniąc się przed komarami

4. przyczepę stawiam na campie i jak chce mogę zwiedzać okolicę samochodem, rzeczy pozostawić mogę w przyczepie zamykając ją na kłódkę,

Żeby nie było tak miodowo to wiadomo, że w terenie przyczepa jest zawsze utrudnieniem.

 

TARGET

Ze względu na ceny nie jest nim każdy. Wydaje się, że jest to produkt dla wąskiego grona. Osobiście podróżuje przyczepą namiotową jakiś czas i jestem mega zadowolony. Osobiście jestem pod wrażeniem tego rozwiązania i uważam je za naprawdę dobrą alternatywę pomiędzy namiotami dachowymi a tradycyjnymi przyczepami campingowymi.

 

Pozdrawiam

Radek Rebicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku jakoś mnie zaletami tej przyczepy nie przekonałeś.

Podałeś zalety zwykłej przyczepy kempingowej, bo założyłeś nocleg na kempingu. Według mnie nikt rozsądny nie pojedzie w teren z taką przyczepą, tylko jak sam stwierdziłeś będzie ją trzymał na kempingu. Za tą cenę to masz namiotów na parę sezonów i nigdy nie musisz ich składać tylko możesz je porzucać po jednym noclegu.

Dalej nie bardzo widzę grupy Waszych potencjalnych klientów.

 

Były już na naszym forum linki do prawdziwych przyczep off-roadowych z Australii ale ten wynalazek nawet ich nie przypomina.

 

Tym niemniej jednak życzę sukcesów w sprzedaży i propagowania tej formy turystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzę jak firma- firmie

 

zamiast sprowadzać namioty poszukaj u nas w kraju rodzimych producentów bedzie taniej

 

po drugie rodzime materiały są porównywalne z zagranicznymi nie widzę problemu aby szyć takie namioty w POLSCE

 

wystarczy tylko chcieć coś na ten temat mogę powiedzieć

 

""""My ceny próbowaliśmy jak najbardziej zbić żeby w ogóle mieć szansę wystartowania na polskim rynku, ale zdajemy sobie sprawę z tego że nie jest to produkt dla Kowalskiego."""""

 

no ztakim podejściem strasznie zaweżacie sobie odbiorców

 

może jednak trzeba pomyśleć o Kowalskim

 

zapraszam do siebie do Częstochowy

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku jakoś mnie zaletami tej przyczepy nie przekonałeś.

Podałeś zalety zwykłej przyczepy kempingowej, bo założyłeś nocleg na kempingu. Według mnie nikt rozsądny nie pojedzie w teren z taką przyczepą, tylko jak sam stwierdziłeś będzie ją trzymał na kempingu. Za tą cenę to masz namiotów na parę sezonów i nigdy nie musisz ich składać tylko możesz je porzucać po jednym noclegu.

Dalej nie bardzo widzę grupy Waszych potencjalnych klientów.

 

Były już na naszym forum linki do prawdziwych przyczep off-roadowych z Australii ale ten wynalazek nawet ich nie przypomina.

 

Tym niemniej jednak życzę sukcesów w sprzedaży i propagowania tej formy turystyki.

 

Witam.

Chyba zaszło pewne nieporozumienie.

Przyczepy które oferujemy to nie sa przyczepy ekspedycyjne z przeznaczeniem do off-road'u. Oferujemy wersję off-road którą można poruszać się po drogach nieutwardzonych i w lekkim terenie, mogę także zagwarantować że nie zaleje jej przy przejeździe przez bród - chyba że ktoś zakłada moczenie samochodu po klamki. W założeniu są to przyczepy na wyprawy, dalsze podróże.

Przyczepy ekspedycyjne z Australii, bo zakładam że o takie chodzi to zupełnie inna bajka. Prawda jest taka, że ich cena jest kosmiczna i nie można ich porównywać do przyczep namiotowych.

Dla przykładu dodaje zdjęcie takiej przyczepy - to jest przyczepa off-road. Czy o taką chodziło?

 

IMG_0832.jpg

 

My nie oferujemy Australijskich przyczep, a przyczep wyposażonych w Australijskie namioty.

Cytat "The Australian Way of Camping" w tytule postu nawiązuje do stylu i formy podróżowania, która wywodzi się z Australii.

 

Porównanie z namiotami w moim przekonaniu jest nietrafne. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to takie oto porównanie: dlaczego ktoś kupuje mercedesa skoro może mieć za te pieniądze 20 fiatów i po roku porzucać kolejnego... różnica podstawowa to komfort. Maluch nie zapewni tego komfortu który zapewni samochód wyższej klasy.

 

Jeżeli chodzi o Kawalskiego :)

To nie jest tak, że sami sobie wymyśliliśmy poziom cen i zamożność potencjalnych Klientów.

Pisząc o Kowalskim miałem na myśli to, że znając koszty produkcji nie ma szans by był to produkt na który będzie stać każdego - zresztą tak jak i na namiot dachowy czy przyczepę kempingową. Nigdy nie będzie to produkt który będzie można kupić w sklepie z akcesoriami.

Pomysł z produkcją namiotów w Polsce pojawił się już w naszych planach, wykonaliśmy już pierwsze przymiarki do tematu i być może w przyszłości uda się go zrealizować.

 

Pytanie które mi się nasuwa to w świetle krytyki którą tutaj odbieram chciałbym się Was zapytać jaki jest w takim razie oczekiwany poziom cenowy takiego zestawu. Jaką cenę Wy jako potencjalni Klienci bylibyście w stanie zapłacić za taką przyczepę - jakie są oczekiwania? 4000zł, 6000zł... ?

 

Na koniec aby jednak trochę Was przekonać to tego rozwiązania, bo bezwzględnie na wszytko jestem jego zwolennikiem i mam nadzieję, że uda się kogoś zarazić tą formą turystyki... przesyłam link do wirtualnego show konkurencji :)

 

wirtualne show - przyczepy namiotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie które mi się nasuwa to w świetle krytyki którą tutaj odbieram chciałbym się Was zapytać jaki jest w takim razie oczekiwany poziom cenowy takiego zestawu. Jaką cenę Wy jako potencjalni Klienci bylibyście w stanie zapłacić za taką przyczepę - jakie są oczekiwania? 4000zł, 6000zł... ?

 

osobiście nie kupił bym nawet za tysiąc ;) ale nie dlatego że to złe rozwiązanie, ale dlatego że nasz klimat nie sprzyja takim rozwiązaniom :(

taką przyczepką można podróżować po bałkanach, basenie morza śródziemnego ... ale nie w PL

u nas nawet w lipcu włączałem trumę (głównie żeby przesuszyć wnętrze po 3dniach deszczu), a już w maju czy wrześniu to prawie normalka że trzeba podgrzać

dzięki przyczepie z jaką taką izolacją sezon trwa od kwietnia do listopada czy nawet grudnia (w sumie tylko śnieg i duże mrozy są przeszkodą, choć też nie dla wszystkich)

 

za kilka tyś wolał bym jednak niewiadówkę która też nadaje się na szutrowe drogi, a można do niej zamontować piecyk i nawet przy ujemnych temp, spać w ciepełku

ba, nawet w niewiadce da sie zrobić namiastkę łazienki - prysznic+WC ...

 

o ile namiot kosztuje 500-1000zł i można taki wydatek przełknąć jako wakacyjne szaleństwo,

tak taka przyczepka to już sporo kasy, a przynajmniej dla mnie użytkowanie mocno ograniczone :hmm:

 

więc nie krytykuje rozwiązania, bo ma ono wiele zalet - choćby sama jazda z takim ogonem to nieporównywalna sprawa do tradycyjnego kempingu - spalanie

np wyjazd do Grecji - 4tys km, zmniejszając spalanie o 3L/100km mam 400zł w kieszeni :hmm: (pytanie czy warto za te 400zł ?, bo już na stacji się nie prześpię, a na dziko trudniej stanąć - brak WC)

 

offroad wyprawowy w PL prawie nie istnieje, bo trudno tak nazwać jazdę wokół komina ;)

co innego w AU, gdzie można tygodniami przedzierać sie przez busz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu , gdy powstawała koncepcja Ivony, pierwowzorem miał być też produkt z Australii . Blaszaki kampery robione na crafterze przez firmę Trakka ..... ładnie , estetycznie , inaczej niż w Europie . Gdy jednak przyjrzałem się dokładniej okazało się , że tam nie ocieplają aut ... nie ocieplają bo mają zawsze ciepło ale i nie izolują od ciepła ....wewnętrzne wytłoczki boków przylegające do blachy , poszycia bocznego. Nie wiem jak w wypadku takiej cepki , namiot to namiot , szmatka to szmatka . Oczywiście wygląd oryginalny , musicie pewnie trochę przerobić oświetlenie i będzie ok ......pozostaje ta cena ......... obawiam się , że Kowalski tego nie przełknie w takiej ilości byście odgwizdali sukces handlowy ale życzę Wam tego , może traficie na samych indywidualistów z zasobnymi kiesami......

powodzenia :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje pomysłu ani wykonania ale dla mnie narazie też to nie jest idealne rozwiazanie Jak juz mam coś za sobą ciągnąć to niech zapewnia mi to odrobine luksusu (ogrzewanie, lodówke, prysznic) czyli typowy kemping, a jak mam rezygnować z wygód i udogodnień to wolałbym zwykły namiot, kimnąć w samochodzie (mikrokamper) lub zainwestować w namiot dachowy (jesli miały by przystepne dla mnie ceny) :-] Zresztą w Polsce klimat wymusza na Nas posiadanie dobrej izolacji i ogrzewania bo inaczej sezon trwał by z miesiąc czasem dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.