Skocz do zawartości

Pranie pokrowców i zasłonek


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... prał już ktoś kiedyś? ;) Mam ochote u siebie podprać. Ładnie i prosto z pokrowca gąbkę można wyjąć więc problemu tu nie ma. Zamki są aluminiowe, jak narazie działają jak trzeba. Tylko zastanawiam się czy prać ręcznie czy w pralce automatycznej. Druga opcja napewno wygodniejsza, ale czy nie zniszczy zamków?

 

Z zasłonkami problem inny bo żabki są plastikowe, na stałe wszyte w materiał. I też - lepiej ręcznie czy w "automacie".

 

 

Proszę o porady ;);):-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z powodu że mam też Awento to wiem jak wyglądają te żabki i zamki, ja nie piore ale spytałem żone i powiedziała że firanki i zasłonki prała razem z żabkami w automacie w temp 40stpC i nic się nie stało. Natomiast pokrowców jeszcze nie praliśmy ale wydaje mi się że jak zamki będą odsunięte to nic się nie powinno z nimi stac złego.Powodzenia :-] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko w automacie nic nie powinno się dziać, a zamki przesmarować świecią po praniu

 

ja tez wszystko (zasłonki, pokrowce ) prałem w automacie na 40*c, było ;) , tylko ile zabawy ze włorzeniem gąbki :-] :zlo

 

Powodzenia szary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysuszyłam. Firanki włożyłam w powłoczkę i do automatu. Nie wiem czy mam takie same żabki, ale tych moich musiałam pilnować żeby nie zgubić bo kilka wypadło ;) i trzeba było zbierać.. ale to nie problem.Będzie problem jak włożysz bez powłoczki i powłażą w pralkę. Pokrowiec też włożyłam do automatu i jest okej. Pogoda w tym tygodniu ma być piękna, więc szybko przeschnie :-] a jak będzie schło to hmmm. czas na ;) i ;) grilla

pozdrawiam

anneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że mam odkurzacz piorący Karcher chciałem swoje pokrowce nim wyprać, ale szczerze powiem, że nic nie zastąpi normalnej pralki, o ile to możliwe ze względu na gabaryty :-] . nie mówiąc o tym, że szybciej wyschną pokrowce jak się nie będzie zamaczać gąbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam:)

 

w kwestii prania generalnie wszystko jest jasne, ale ja mam inne problem: pokrowce od siedzisk są w kilku miejscach - w dwóch lub trzech - w zależności od długości przeszyte na wylot i mają takie ozdobne "guziczki" ( coś jakby tzw. pikowanie - hmm kobiety będą wiedziały o co mi chodzi ), w przypadku chęci ich zdjęcia należałoby te "guziczki" odpruć a co z ponownym przeszyciem po praniu? :hop1: jak to wy rozwiazaliście? czy bawiliście sie w przyszywanie tych ozdóbek po praniu? czy daliście sobie spokój z nimi? co radzicie w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guziczki" odpruć a co z ponownym przeszyciem po praniu? jak to wy rozwiazaliście? czy bawiliście sie w przyszywanie tych ozdóbek po praniu? czy daliście sobie spokój z nimi? co radzicie w tej materii?

Odprułam te guziki i nie bawiłam się w ponowne przyszywanie-bo i po co.

 

Gorzej było z zakładaniem pokrowców po wypraniu. Gąbka jest szorstka a pokrowce uszyte z materiału też szorstkiego.Nakładaliśmy we dwoje i była to nie łatwa praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z żonką rozpinaliśmy guziki (w naszej przyczepce jest tak że guzik jest połączony z drugim takim sznureczkiem a same guziki od wewnątrz mają nie oczka tylko haczyki) po wypraniu za pomocą szydełka pospinaliśmy guziki na stare ślady. Co prawda trzeba było powymieniać sznurki bo się teraz niektóre pozrywały. Parę wieczorów i daliśmy radę :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.