Skocz do zawartości

Tani kemping z dobrym węzłem sanitarnym


airo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowym forumowiczem i szukam w miarę taniego kempingu z dobrym węzłem sanitarnym.

Od lat jeździliśmy ze znajomymi do Niechorza na pole namiotowe Wjazd. Najładniejsza miejscowość nad morzem. Ciągle coś się dzieje. Nie jest tak przeludniona jak Mielno, Kołobrzeg, Łeba, Miedzyzdroje czy Władysławowo.Kto nie był polecam. Było nieźle ale postanowiliśmy coś zmienić.

Dwa lata temu pojechaliśmy do Chłapowa na pole namiotowe Alexa i tam dopiero zobaczyliśmy co znaczy dobrze wyposażone pole. Nie będę się zbyt bardzo rozpisywał (na życzenie mogę opisać) o tym kampingu ale teraz szukamy czegoś podobnego.Mimo super-pola to sama plaża fatalna. Wąska z dużą ilością głazów we wodzie i drobnych kamieni na plaży. Za to cudowne widoki. Jeżeli ktoś lubi spacery i piękne okolice a nie bardzo odpowiada mu plażowanie i kąpiele w morzu to polecam.

W tamtym roku pojechaliśmy di Ustronia Morskiego na kemping Pod Brzozami ale to co tam zobaczyliśmy (koniec lipca po opadach deszczu) spowodowało, że wylądowaliśmy w Gąskach u Arka.

Piękne pole z bezpośrednim zejściem na plaże, trawa dzięki której nie ma błota, blisko sklep ale... No, właśnie ale. Sanitariaty to nie to co u Alexa. Na moją uwagę o brak papieru w ubikacjach i mydła właściciel odpowiedział, że Polacy nie dorośli do tego bo kradną papier i mydło. Takie podejście do klienta to całkowity brak profesjonalizmu. I największa porażka. Opłata za ciepłą wodę na czas.Płacisz, dostajesz klucz i idziesz się kąpać. Jeśli masz jeszcze małe dzieci, które też chciałyby się wykąpać to już całkowita porażka. Właściciel liczy czas od wydania klucza. Nie interesuje go, że pod prysznicem siedziałeś 3 minuty a reszta czasu to musiałeś się rozebrać, wytrzeć, ubrać. I wtedy ma do ciebie pretensję. Zauważyłem, że na tym polu większość ludzi myje się koło swoich przyczep i namiotów. prysznice rzadko są używane i prawie cały czas dostępne. A wystarczyłoby wprowadzić ciepłą wodę na żetony i byłoby git. I nie można napisać o jeszcze jednej rzeczy. Tym razem bardzo na plus. Za prąd płaci się od zużycia. Za 8 dni pobytu zapłaciłem 10 zł.

Ogólnie Gąski to dziura gdzie psy szczekają dupami. Miejscowość z kilkoma sklepami i barami, bez chodników. Jak kto lubi ale pasowałoby chociaż minimum atrakcji i jakieś miejsce na spacery (drogą nie polecam ze względu na ruch samochodów i brak chodników). Tylko latarnia. Ogólnie nie polecam.

I przechodzę do sedna.

Szukam pola namiotowego, gdzie są czyste toalety, ciepła woda w cenie no i umiarkowane ceny. Czasami warto jednak trochę dopłacić za odpowiedni standard. Do morza może być trochę dalej :skromny:, przeżyje :].

Pod uwagę biorę Wagabundę w Rowach. To najpoważniejszy kandydat. Ale jestem ciekawy jeszcze pól namiotowych w Darłówku, Karwii (i okolice tylko boję się ,że to będzie kolejna dziura) a przede wszystkim w Jarosławcu.

Prosił bym o trochę opinii o tych miejscach. Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich zwolenników kempingów i pól namiotowych :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani, czyli dostępny dla budżetu przeciętnego Polaka.

3 osoby + samochód + namiot + prąd do 60 zł/dobę.

Np. Wagabunda w Rowach.

15 zł od osoby x3

10 zł prąd

0 zł namiot

0 zł samochód

Razem daje 55 zł.

To jest dla mnie przykład taniego kempingu.

Kempingi w Dziwnowku ,które są opisane na forum czyli Viking i Biała Mewa oraz jakiś tam (niepamietam) kemping w Swietousciu mają ceny z kosmosu. Takie chciałbym omijać.

Przepraszam za brak polskich znaków w niektórych miejscach ale piszę z telefonu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani, czyli dostępny dla budżetu przeciętnego Polaka.

3 osoby + samochód + namiot + prąd do 60 zł/dobę.

Np. Wagabunda w Rowach.

15 zł od osoby x3

10 zł prąd

0 zł namiot

0 zł samochód

Razem daje 55 zł.

To jest dla mnie przykład taniego kempingu.

Kempingi w Dziwnowku ,które są opisane na forum czyli Viking i Biała Mewa oraz jakiś tam (niepamietam) kemping w Swietousciu mają ceny z kosmosu. Takie chciałbym omijać.

Przepraszam za brak polskich znaków w niektórych miejscach ale piszę z telefonu :) .

 

Okoł0 70 kosztuje Morski nr 21 w Łebie, ale w 100% wart swojej ceny. Parcele, woda bieżąca, nieograniczone mycie naczyń w ciepłej wodzie i prysznic 24h. Naprawdę polecam. Zawsze można na czymś przyoszczędzić, żeby tą dychę odrobić dziennie :tuptup: kilka minut alejką do plaży itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować koledze MichalKJ za odpowiedź. Właśnie takich odpowiedzi oczekuje. Krótko i rzeczowo.

Kolega Spablo1 piszę

Jestem ciekaw ile jeszcze tematów o nadmorskich kempingach będzie zakładanych ?

Mam nadzieje, że dużo. Jeżeli ludzie przestaną zakładać tematy o nadmorskich kempingach to dział Polska Północna forum karawaningu umrze. Przecież na forum o to chodzi żeby zakładać tematy i w nich szukać odpowiedzi.

Chciałbym odpowiedzieć również koledze Roobertino. Szukam miejscowości wielkości Niechorza, może Darłówka z ciekawymi miejscami do spacerów, plażą na której o 11 jeszcze można znaleźć miejsce, gdzie jest kilka knajpek z klimatem, gdzie kierowcy nie urządzają sobie "rajdów" wśród spacerowiczów. Nie wiem, może za wiele wymagam i wiem, że nie można mieć wszystkiego :) ale chciałbym, żeby miejscowość spełniała chociaż kilka z tych warunków. Nie interesują mnie miejscowości typu Kołobrzeg, Świnoujście, Międzyzdroje, Ustka czy wszelkie miejscowości nad Zatoką Gdańską. Nie szukam dyskotek, raczej spokoju ale nie chcę się odcinać od cywilizacji, bo równie dobrze mógłbym pojechać w Bieszczady.

Katalog kempingów czytałem, ale niewiele tam informacji :( więcej można wyczytać z postów bieżących. Przeczytałem WSZYSTKIE tematy na Polska Północna. Tylko, że wiele pochodzi z dwóch, trzech lat i są nieaktualne. Przecież dobrze wiecie, że pola namiotowe, kempingi ewoluują, zmieniają się raz na lepsze, raz na gorsze, dlatego chodzi mi o info z tego a maksymalnie z ubiegłego roku. Wyjeżdżam na koniec lipca, dlatego zadałem pytanie odpowiednio wcześnie.

Na forum zarejestrowałem się dopiero teraz ale przeglądam je od trzech lat. Zwłaszcza w miesiącach maj, czerwiec :P. Dzięki wiadomością z tego forum pojechałem na kemping Alexa i dzięki temu forum wybierałem się do Ustronia Morskiego na kemping Pod Brzozami (niestety było to wtedy po deszczach i pole przypominało rajdy samochodów terenowych ale czytam ,że teraz są już drogi i nie będzie błota. O takie zmiany chodzi) i dzięki temu forum wylądowałem ostatecznie w Gąskach U Arka. Pisałem, że nie polecam Gąsek nie tylko dlatego, że to dziura ale również dlatego, że w miejscowości NIE MA CHODNIKÓW a to jest podstawa bezpiecznych spacerów. Podobało mi się tylko bezpośrednie zejście na plaże i mało ludzi na plaży.

Mam nadzieje, ,że wytłumaczyłem już wszystko o co mi chodzi. jeżeli byłyby jakieś pytania do mnie to proszę pisać.

Temat cały czas aktualny dlatego proszę o wpisy.

Pozdrawiam Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w Gąskach, a sąsiednie Sarbinowo odwiedziłeś? Myśleliśmy o wyjeżdzie tam w tym roku, ale nie wiemy czy jest tam co robić? Odpowiadają nam, tak jak Tobie miejscowości typu Niechorze, Darłówko, dlatego pytanie kieruję do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że dużo. Jeżeli ludzie przestaną zakładać tematy o nadmorskich kempingach to dział Polska Północna forum karawaningu umrze. Przecież na forum o to chodzi żeby zakładać tematy i w nich szukać odpowiedzi.

 

Zakładać nowe tematy oczywiście trzeba. Ale nie takie, które się powielają. Na forum jest dość sporo tematów dotyczących kempingów nadmorskich. Przeglądałeś je kolego ? Z pewnością nie. Łatwiej przecież mieć wszystko podane na tacy, prawda ?

 

Proponuję na początek skorzystać z tego http://forum.karawaning.pl/index.php?app=core&module=search&search_in=core :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładać nowe tematy oczywiście trzeba. Ale nie takie, które się powielają. Na forum jest dość sporo tematów dotyczących kempingów nadmorskich. Przeglądałeś je kolego ? Z pewnością nie. Łatwiej przecież mieć wszystko podane na tacy, prawda ?

 

Proponuję na początek skorzystać z tego http://forum.karawan...&search_in=core :ok:

Czytałeś mój post???

Przeczytałem WSZYSTKIE tematy na Polska Północna. Tylko, że wiele pochodzi z dwóch, trzech lat i są nieaktualne. Przecież dobrze wiecie, że pola namiotowe, kempingi ewoluują, zmieniają się raz na lepsze, raz na gorsze, dlatego chodzi mi o info z tego a maksymalnie z ubiegłego roku. Wyjeżdżam na koniec lipca, dlatego zadałem pytanie odpowiednio wcześnie.

Nawet nie chciało ci się przeczytać mojego postu a insynuujesz, że mi się nie chce. A może tyle co się starałem przedstawić to też z nudów??? Myśl troszeczkę człowieku. Chociaż troszeczkę. I trochę szacunku dla nowych członków forum. Tacy jak ty powodują, że aż się nie chcę prosić, tak właśnie prosić, bo ja kulturalnie prosiłem o świeże informację na podany temat. A ty próbujesz mnie zniechęcić jakimś bzdurnym wpisem "że mi się nie chce" a sam nie przeczytałeś mojego postu ze zrozumieniem. Bo ci się nie chciało???

Do kolegi Kocera. Odwiedziliśmy Sarbinowo. Na pewno ciekawsza miejscowość od Gąsek. Więcej się dzieje i nie ma tłoku na plaży. Niestety nie odwiedziliśmy żadnego kempingu dlatego nie mogę doradzić w tej sprawie. Ale samą miejscowość polecam. Trochę mniejsza miejscowość od Niechorza i mniej zatłoczona. Ja jednak szukam miejscowości w trochę innym regionie. A Sarbinowo? Może za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

Chciałbym odpowiedzieć również koledze Roobertino. Szukam miejscowości wielkości Niechorza, może Darłówka z ciekawymi miejscami do spacerów, plażą na której o 11 jeszcze można znaleźć miejsce, gdzie jest kilka knajpek z klimatem, gdzie kierowcy nie urządzają sobie "rajdów" wśród spacerowiczów. Nie wiem, może za wiele wymagam i wiem, że nie można mieć wszystkiego :) ale chciałbym, żeby miejscowość spełniała chociaż kilka z tych warunków. Nie interesują mnie miejscowości typu Kołobrzeg, Świnoujście, Międzyzdroje, Ustka czy wszelkie miejscowości nad Zatoką Gdańską. Nie szukam dyskotek, raczej spokoju ale nie chcę się odcinać od cywilizacji, bo równie dobrze mógłbym pojechać w Bieszczady.

( ... )

 

 

Zapewne są takie miejsca o których piszesz, ale na pewno nikt tego nie napisze na forum, bo szybko straciłyby walory, które Ciebie interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne są takie miejsca o których piszesz, ale na pewno nikt tego nie napisze na forum, bo szybko straciłyby walory, które Ciebie interesują

 

I to jest właśnie wielki problem, któremu nie dziwię się nic a nic. :(

Ja również szukam podobnego kempingu. Wprawdzie dopiero od dwóch lat spędzam urlopy w przyczepie, ale sporo miejscowości już zaliczyłem. Najgorsze w tym to, że większość odwiedzonych miejsc w tym roku ewidentnie podniosło ceny. Aktualnie już niewiele kempingów mi zostało, abym zmieścił się w cenie niższej niż 100 zł dla 4 dorosłych osób, a jak widać, wiele z kempingów już nie za bardzo chonoruje młodzież szkolną.

Jeśli ktoś by zechciał jednak podzielić się informacją o takim kempingu, jednak nie na forum, to zawsze będę wdzięczny za prywatną wiadomość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy kemping w Darłówku Jeździmy tam od 10 lat. Dużo miejsca dla dzieci do biegania, spokój, pełna kultura. Właściciel widać co roku stara się inwestować w remonty. Woda ciepła bez dodatkowych opłat. Do plaży 5 minut spacerkiem. Przy tych cenach godny polecenia. http://www.camping243.com/cennik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapewne są takie miejsca o których piszesz, ale na pewno nikt tego nie napisze na forum, bo szybko straciłyby walory, które Ciebie interesują

Szkoda, bo myślałem, że na tym forum chcemy sobie pomagać, propagować miejsca godne uwagi i ostrzegać przed byle jakimi kempingami i polami namiotowymi.

Ale może należałoby stworzyć podforum z hasłem dla wtajemniczonych :oslabiony: jak na wielu forach klubów kibica. Wtedy elita :mikolaj: wymieniałaby między sobą wszelkie tajemne uwagi :klotnia:.

A tak na poważnie, wybrałem kilka miejsc.

Wagabunda-Rowy jest zdecydowanym faworytem. Myślę również nad Darłówkiem (Róża Wiatrów i zaproponowanym Camping nr 243), Łebą (Filarówka ale cena przeraża trochę, choć to chyba najtańszy kemping w Łebie) oraz Jarosławcem. Czy są jakieś kempingi godne polecenia w samym Jarosławcu?? Do tej pory znalazłem tylko kemping w Wiciach (trochę zbyt daleko od Jarosławca) a w samym Jarosławcu jakiś kemping Lato. Niestety bez cennika i szczegółowego opisu.

I jeszcze jedno pytanie. Czy w Wagabundzie coś się zmieniło od ubiegłego roku? Czy jest dostęp wi-fi do internetu?

Pozdrawiam Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.