Skocz do zawartości

BUŁGARIA - WYJAZD OKOŁO 12 LIPCA


2000707

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH.

SZUKAM CHĘTNYCH NA WYJAZD DO BUŁGARII .

START OKOŁO 10-12 LIPIEC , POWRÓT KONIEC LIPCA.

W GRUPIE ZAWSZE RA┼╣NIEJ I LEPIEJ . ZAPRASZAM WSZYSTKICH .

NA RAZIE JESTEM SAM , CZYLI JA , ŻONA I DWÓCH SYNÓW 16 I 7 LAT , NO I OCZYWIŚCIE PIES .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH.

SZUKAM CHĘTNYCH NA WYJAZD DO BUŁGARII .

START OKOŁO 10-12 LIPIEC , POWRÓT KONIEC LIPCA.

W GRUPIE ZAWSZE RA┼╣NIEJ I LEPIEJ . ZAPRASZAM WSZYSTKICH .

NA RAZIE JESTEM SAM , CZYLI JA , ŻONA I DWÓCH SYNÓW 16 I 7 LAT , NO I OCZYWIŚCIE PIES .

 

po co krzyczysz ???

BUŁGARIA jest dość duża - określ miejsce wyjazdu, trasę dojazdu i miejsce docelowe.

Edytowane przez parapo50 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZECIEŻ NIE KRZYCZĘ.

WYJAZD Z KRAKOWA.

SŁOWACJA- WĘGRY - RUMUNIA ( TRANSYLWANIA ,BUKARESZT , KONSTANTA ) I BUŁGARIA

NIE MAM MIEJSCA DOCELOWEGO BO TAKOWEGO NIE BĘDZIE.

TROSZKĘ TU , TROSZKĘ TAM ABY ZOBACZYĆ JAK NAJWIĘCEJ.

MYŚLAŁEM JESZCZE O WYPADZIE DO ISTAMBUŁU ALE TO SIĘ OKAŻE W PRANIU.

MYŚLAŁEM O PRZEJECHANIU WYBRZEŻA.

JEŚLI MASZ JAKIEŚ POMYSŁY TO JESTEM OTWARTY NA PROPOZYCJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trasy to pokrywa się z Naszymi planami :-] tylko tyle w ostatnich dniach okazało sie że zmuszeni jesteśmy na przełożenie wyjazdu na rok następny beksa.gif ale chętnie poczytamy relacje i wskazówki :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gratuluję pomysłu z Istambułem. Atmosfera, zderzenie dwóch jakże odmiennych kultur, to są wrażenia na całe życie. Warto jednak aby była to wycieczka na 2 dni, samym tylko samochodem. W pobliży Istambułu jest podobno kemping, maleńki namiocik ze sobą aby tylko było jak się przespać. Nie jesteście w stanie w ciągu jednego dnia zobaczyć tych najważniejszych dla tego miasta zabytków + oba bazary ( też warto ).

 

Tu link do ciekawej strony o Bułgarii, być może już czytałeś http://www.bulgaricus.com/.

 

Co do temperatury latem w Bułgarii, to lepsze te upały niż to co mamy za oknem i nasze ostatnie lata...Pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich i pozdrawiam z nad morza czarnego .

Jest pięknie. Do morza mam daleko bo może jakieś 50m .

Kemping jak to w Bułgarii nie można liczyć na coś szczególnego ale jest fajnie.

Ja mam wszystkie wygody w przyczepie ( prysznic i toaletę ) ale dla tych co nie mają to jest natrysk z beczki ( korzystam i jest super i toaleta " na małysza" - jest ciekawie) .

cena za dobę to 18 lweów , to około 45 pln.

Jesteśmy teraz w miejscowości Kranievo a za kilka dni pewnie gdzieś się przeniesiemy .

Droga do Bułgarii nie należy do idealnych ale co tam , dla chcącego nic trudnego.

My pokonaliśmy ją na dwa razy - Kraków - koniec Węgier, nocleg na dużym parkingu a później postanowiłem , że dojadę do końca 18 godz non stop , ale się opłacało .

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jest ok . Kemping ogrodzony a właściciele cały czas są na miejscu więc jest ok.

Jeśli ktoś nie jest wymagający jeśli chodzi o warunki na polu to jest to bardzo dobre miejsce.

Bardzo blisko do sklepów a w jednym za okazaniem specjalnej kartki jest rabat 20% .

A jeszcze jak widzicie piszę teraz do was na forum więc jest wi-fi z pobliskiej knajpy za darmoche.

Podsumowując: jeśli mieszkacie w 10 gwiazdkowym domu czy mieszkaniu to 3 gwiazdkowy kemping i 5 gwiazdkowa przyczepa nikomu nie powinna być straszna na 2-3 tygodnie.

Serdecznie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jestem już piąty dzień , pogoda jest geńjalna .

ponad 30 stopni i raz na dzień po południu spadnie deszcz przez jakieś 40 minut na odświeżenie atmosfery.

Wieje super wiaterek i jesteśmy wszyscy już spaleni.

Byliśmy dzisiaj na wycieczce w Varnie na targu , ceny takie jak w polsce ale jaka świeżość owoców...

zaliczyliśmy delfinarium 25 lewów za głowę, myśle że warto .

Wczoraj pływaliśmy statkiem po morzu i przywitały nas delfiny .

Co można chcieć więcej .

piwo 1,40

chleb

owoce ( morele , nektarynki, banany , melony ) około 1,50 kg

są rzeczy droższe i tańsze , ale to wszystko zależy kto co i w jaki sposób podane lubi.

Wrócę do tematu " kemping" .

Nie jest to eurocamping taki jak we Włoszech ale za tą cenę 18 lewów ( przyczepa , auto , prąd , woda , 4 osoby ) to nie są wielkie pieniądze .

Jeśli ktoś jest wybredny i szuka wszelkich wygód za rozsądne pieniądze to radze się nie pchać w przyczepę , radzę oll inclusiv w hiszpańji czy gdzie kto woli.

Droga do bułgarii nie należy do najprzyjemniejszych sama bułgaria to jeszcze pozostałości po naszych rosyjskich sąsiadach więc nie ma co tu szukać Lazurowego wybrzeża .

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego pomysłu .

Jeśli ktoś lubi tanie klimaty przyczepa i dalekie podróże to polecam a jeśli nie to myślę że biuro podróży coś wam znajdzie .

Zdjęcia postaram się wysłać po powrocie

Pozdrawiam i zapraszam , my będziemy tu jeszcze około tygodnia a późniiej Turcja.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja już wróciłem do domku.

Byłem , zwiedziłem , zobaczyłem i wiem.

Ten kto lubi zwiedzać, żyć blisko morza za nie wielkie pieniążki to bardzo polecam.

Zwiedziłem Bułgarię

kemping w miejscowości Kranevo to około 10 km nad złotymi piaskami.

Byłem w delfinarium w Varnie- gorąco polecam.

Nasępnie przenieśliśmy się do Rumunii

Konstanta

Kemping w kurorcie MAMAIA , po prostu kosmos cena za przyczepę to około 60 pln

Byłem w Rumunii około 10 lat temu a dziś to już jest całkiem inny kraj . Czysto bezpiecznie i tanio.

Spędziłem tam 3 dni , do plaży około 20 m a plaża przechodzi ludzkie pojęcie , wierzcie mi byłem w wielu miejscach europy zachodniej ale to co zobaczyłem w Rumunii to aż siadłem i zaniemówiłem. Jedyny minus to chłodna woda o wiele bardziej niż w Bułgarii.

Następnie pojechaliśmy do miejscowości Bran w transylwnanii.

miasteczko urocze , czysto pięknie , zamek Drakuli to coś wspaniałego i znowu tanio acz kolwiek kemping za około 90 pln ale BARDZO ładny .

Pojechałem do pobliskiej miejscowości aby wjechać kolejką linową na gorę 2305 m ale niestety spóźniłem się pół godziny ale zaczepił nach chłopaczek i zaproponował , że nas tam zawiezie autem , nie mogłem w to uwierzyć ale skusiliśmy się bo obiecał , że jeżeli nie wjedziemy to nie płacimy ( wszędzie działa język angielski ) i wjechaliśmy terenówką na sam szczyt. off-road nie jest mi obcy ale to co tam przeżyłem to moje , żona chciała wysiąść podczas jazdy a dzieciaki krzyczały ze strach a ja chyba najgłośniej . Wrażenia widokowe nie do opisania bardzo polecam 4 osoby to około 200 pln , kolejka to około 100 pln ale było warto . trwało to około 3 godzin.

Więc mówiąc krótko: ten kto mi teraz powie , że Rumunia to dziki kraj to nie wie co mówi

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.