Skocz do zawartości

Mała towarówka


misiek_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Droga koleżeństwa, po znajomości nabyłem małą towarówkę, maleństwo jest nie pozorne ale ma sporą ładowność o czym świadczą potrójne pióra w zawieszeniu.

Wymaga troszkę pracy ale damy rade ;). i kosztowała tylko 50 funtów.

 

W dniu kupna.

 

DSC_0421.jpg

 

 

DSC_0422.jpg

 

 

DSC_0423.jpg

 

 

Dzień 2. Jako że miałem zmienić linkę zabezpieczającą w kempingu, a jeszcze tego nie zrobiłem to trafiła do towarówki. No i założyłem plandekę.

 

DSC_0429.jpg

 

DSC_0430.jpg

 

 

Dzień następny. Zmieniłem koło najazdowe w Adrii wiec stare założyłem do towarówki, mała duperela w sumie mało obyło by się bez, ale skoro jest, to życie trzeba sobie ułatwiać.

No i cepka dołączyła na parking do kempingu.

 

DSC_0443.jpg

 

 

DSC_0444.jpg

 

 

DSC_0445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manewrowanie przyczepą towarową , znakomicie ułatwiają, montowane przy tylnych narożnikach "czułki".

Można użyć takich tyczek rowerowych z odblaskiem, ewentualnie z grubego drutu.

Cofanie takim maleństwem wcale nie jest łatwiejsze, niż przyczepą campingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda w ogóle jazda z nią to zabawa, jak jechaliśmy zostawić ją na parking, to w pewnym momencie była noga na hamulcu, gdzie jest przyczepa? widzisz ja w swoim lusterku bo ja nie :D a auto w ogóle nie widzi różnicy z czy bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z takim maleństwem jest taki, że przy cofaniu jak sie pojawi z lusterku to już jest za późno na reakcję, nawet soczewka fresnera nie załatwi sprawy tylko jest pomocna..

Taka towarówka to było moje marzenie, i w końcu tez taka mam, no może troche większą, bo 217/107cm, oś z N250 ale wzmiocniona, potrafiłem na nią załadować nieco ponad tonę, do tego burtu aluminiowe z fiata ducato, teraz musżę ją tylko zarejestrować, choc przynam się, że prościej i taniej jest kupić coś do remontu i .........., Jesli nie dostanę dobrej oferty to zarejestruje ją jako "sam", ale to juz trzeba zrobić rysunek techniczny, ekspertyzę diagnosty opłacic 230zł, no i zgłosić w WK rejestrację "sama", mi9lo jest do tego dołączyć ekpertyzę rzeczonzawcy, ale nie jest to warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja parę lat temu kupiłem za 150 zł N250 i na pewno jej nie sprzedam .

Nawet ciągając Polonezem wielokrotnie zastanawiałem się czy ja ciągnę czy nie niewiem.gif

ale jeżdżąc pod namiot w samochodzie było pusto bo wszystkie materace, namiot i reszta wyposażenia była w przyczepce banan.gif

fajna spraw waytogo.gif

nawet jak byliśmy pod namiotem to wszystkie nasze rzecz były w przyczepce suche i bezpieczne bo pod zamknięciem na kłódkę policia.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubie takich małych towarówek bo jazda z tym to męczarnia, nie widać w lusterkach w powietrzu lecą itd :oslabiony: Mam towarówke Wiola ale słusznych rozmiarów (jak kemping) i z taką dobrze się jedzie ale takie małe taczki to nie dla mnie :smirk:

 

 

Ta "listwa ze światłami" jest świetna :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam 120 na pusto dala rade, zapomnielismy ze ja mamy, po za tym miesci sie z karawanem na jednym miejscu parkingowym ;-) ps. Nie jest az taka lekka to stalowa rama ale i tak fruwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam 120 na pusto dala rade, zapomnielismy ze ja mamy, po za tym miesci sie z karawanem na jednym miejscu parkingowym ;-) ps. Nie jest az taka lekka to stalowa rama ale i tak fruwa :-)

 

mam to samo: ale jak fruwa to widzę ją chociaż we wstecznym lusterku, bo jak leci dobrze to nie widzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latanie 120 to lekka przesada, ja bym tego nie robił, swoja droga widziałem jak N250 wypieła się z haka, dobrze lub nie że miał popiętą linkę zabezpieczającą, dobrze bo innemu krzywdy nie zrobiła, a żle bo bo gośc ma tylną klapę do poprawek blacharsko malarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mały update, potrzebna mi w pracy więc przy okazji kilka poprawek.

 

2013/03/13

DSC_0430.jpg

DSC_0431.jpg

DSC_0432.jpg

DSC_0433.jpg

DSC_0434.jpg

DSC_0435.jpg

 

DSC_0436.jpg

DSC_0437.jpg

DSC_0438.jpg

 

 

2013/03/20

 

DSC_0440.jpg

DSC_0441.jpg

DSC_0442.jpg

DSC_0443.jpg

DSC_0444.jpg

DSC_0445.jpg

 

Światła led, co by oszczędzić na żarówkach, bo czesto padają od tego podskakiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prace nadal trwaja.

 

DSC_0440.jpg

 

Przeciwmgielny LED

 

DSC_0441.jpg

 

Nowe odblaski co by listwy nie rozkompletowywać

 

DSC_0442.jpg

 

Podświetlenie rejestracji też LED

 

DSC_0443.jpg

 

DSC_0444.jpg

 

DSC_0445.jpg

Edytowane przez misiek_uk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam ...podobała mi się ta poprzednia listwo/zderzak/coś tam ze światłami....edycja "Robinsońska" - bo wyglądała jakby ją robił Robinson Cruzoe, po ciemku, w pospiechu i jednym kamieniem;)

 

Mistrzostwo jazdy z małą towarówką to widziałem kiedyś w okolicach Gorzowa Wlkp. Jechałem dość szybko,ale i tak doganiała mnie S-klasa, a tą S-klasę jeszcze coś tam próbowało "łyknąć". Dojeżdżamy do przejazdu kolejowego. Ja się zatrzymuję i w tym momencie wpyrzedza mnie S-ka ciągnącą taką przyczepkę "od malucha". Jak się to maleństwo podbiło na torach, to gość S-ką jeszcze chyba jedno auto wyprzedził zanim koła cepki znów dotknęły ziemi..

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.