Skocz do zawartości

Warto jechać oglądać?


amee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy, sezon zbliża się wielkimi krokami - przymierzamy się więc do zakupu pierwszej przyczepy. Budżet bardzo ograniczony, od zawsze celowałam w Hobby - najbardziej mi się podobają, na allegro wymacaliśmy coś na nasze możliwości finansowe:

http://otomoto.pl/ho...0-T3065392.html

zna ktoś tą przyczepkę? Warto jechać oglądać?

znalazłam w okolicy jeszcze taką

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-prestige-545-4-6-osob-i2373700592.html

 

 

pozdrawiam, ania

Edytowane przez amee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam po raz pierwszy, sezon zbliża się wielkimi krokami - przymierzamy się więc do zakupu pierwszej przyczepy. Budżet bardzo ograniczony, od zawsze celowałam w Hobby - najbardziej mi się podobają, na allegro wymacaliśmy coś na nasze możliwości finansowe:

http://otomoto.pl/ho...0-T3065392.html

zna ktoś tą przyczepkę? Warto jechać oglądać?

znalazłam w okolicy jeszcze taką

http://allegro.pl/pr...2373700592.html

 

 

pozdrawiam, ania

 

 

 

pierwsza ściana nie oryginalna, luft do schowka czarny - też dorabiany - jakoś mi nie pasuje

druga - nic złego chyba nie widać, ale zdjęcia straszne - mało zdjęć z zewnątrz, w sumie tylko jedno a na połowie ze środka nic nie widać, ale jak na takiego kolosa nie ma toalety kasetowej - to bym nie brał, w takiej dużej cepie przenośna to dla mnie lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka wymiana przedniej ściany dyskwalifikuje przyczepę? I po czym to poznaliście na zdjęciu? Inny kolor ściany?

W drugiej nie ma najprawdopodobniej kuchni a u nas 2 maluchów więc jest niezbędna. I nie wiem co z tą toaletą, innej niż kasetowa sobie nie wyobrażam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwszą to sobie odpuść. W druga wg mnie wygląda obiecująco, choć ja bym wybrał z wc kasetowym. Napisz coś więcej: ilu osobowa rodzinka, jaki holownik itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka wymiana przedniej ściany dyskwalifikuje przyczepę? I po czym to poznaliście na zdjęciu? Inny kolor ściany?

W drugiej nie ma najprawdopodobniej kuchni a u nas 2 maluchów więc jest niezbędna. I nie wiem co z tą toaletą, innej niż kasetowa sobie nie wyobrażam :)

 

nie dyskwalifikuje, ale wzbudza ostrożność i czujność - nie wiadomo co jej było, czy ktoś to naprawił dobrze, czy źle, czy cieknie, czy ciekło, co jest pod blachą, czy miała jakiś wypadek, etc. itd.

naprawa moze być kosztowna - a nikt nie lubi kupowac czegoś co musi od razu naprawić - chyba że kupuje to za 10 % ceny rynkowej

 

po czym to poznajemy? po tym że oryginalnie jest tam okno...:)

 

z kuchnią nie wiem? raczej jest na 100%

 

no widzisz z ta toaletą może źle się wysłowiłem (przepraszam)

w drugiej cepie masz przenośną/wynoszoną a ja mówie, że ważna jest na stałe wbudowana w przyczepę i opróżniana z zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym to poznajemy? po tym że oryginalnie jest tam okno...:)

:D :D uśmiałam się, dziękuję

 

no widzisz z ta toaletą może źle się wysłowiłem (przepraszam)

w drugiej cepie masz przenośną/wynoszoną a ja mówie, że ważna jest na stałe wbudowana w przyczepę i opróżniana z zewnatrz

ja zrozumiałam o co chodzi z tą toaletą i właśnie zależy mi na tym, żeby była opróżniana z zewnątrz :)

 

Jesteśmy 4 osobową rodziną w sile wieku :D 2 dorosłych + 2 dzieci - syn 9 i córka 4

Przyczepę będzie ciągnęła BMW 530 - silnik mocny więc niech wreszcie pokaże na co ją stać :)

No i rowery - 3.

Dlatego przyczepa im większa tym lepsza - to moje pragnienie oczywiście bo mąż ma jeszcze jakieś obawy jak to z nią będzie manewrował i tego typu "pierdoły". Ale ja wierzę bardzo w mężczyzn i w głębi serca wiem, że problemów z tym nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jak ważna toaleta opróżniana z zewnątrz, ale wygodniejsza na pewno....A co do kuchni w tej drugiej .,to chyba faktycznie nie ma....lipa...A tak wogóle, ta znakiem tego może wcale nia ma instalacji gazowej i ogrzewania gazem, a wtedy to już lipa przez duże L

 

Ale ja wierzę bardzo w mężczyzn i w głębi serca wiem, że problemów z tym nie będzie ;)

 

 

Jak mąż się boi, to licz na siebie. Nie gadaj, że nie dasz rady?cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje pierwsza przyczepa mogła zaciekać i dla tego okno zostało nieudolnie usunięte. Widziałem jak Andrewa zrobił coś takiego,

wyglądało to dużo lepiej. W przypadku drugiej mam wrażenie, że środek przyczepy jest jakiś dziwny. Tak jakby był robiony na nowo.

Dotyczy to nie tylko aneksu kuchennego, który został usunięty wraz z lodówką, ale całego układu. Zdjęć jest dużo, ale mało pokazują.

Kupić przyczepę bez lodówki :niewiem:, bez ogrzewania :niewiem:, bez wody :niewiem:, to zostaje tylko sztywny namiot :sciana:

Zacznij oglądanie przyczep od jakiejś bardziej normalnej, nawet za większe pieniądze,

a wtedy będzie skala porównawcza.

Edytowane przez przemek70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trzeba by było to wszystko zobaczyć na żywo i dopiero ocenić jak

zostały wykonane ewentualne naprawy.

 

W tej drugiej wyciągnięcie wszystkiego z przyczepy, to raczej nie jest naprawa :niewiem:

Całe szczęście, że koła zostały. Może miała za duże DMC i ktoś ją odchudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej drugiej wyciągnięcie wszystkiego z przyczepy, to raczej nie jest naprawa :niewiem:

Całe szczęście, że koła zostały. Może miała za duże DMC i ktoś ją odchudził.

 

Przemek masz rację ale nie zawszę na podstawię zdjęć można wszystko wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza w takim razie odpada, nie umielibyśmy będąc na miejscu ocenić czy naprawy wykonano jak należy - sądząc po Waszych opiniach - nie wykonano:)

Druga odpada z powodu braku wszystkiego w środku - rzeczywiście nie ma nawet wody. Cieszę się bardzo, że dołączyłam do Waszego forum, bardzo pomagacie.

Znalazłam jeszcze taką:

http://allegro.pl/sh...item=2361185318

po gradobiciu chyba ale Pani napisała mi w mailu, że jest suchutka i nigdzie nie pozaciekana, dostałam też na maila więcej zdjęć. Jakie mankamenty ma ta Waszym zdaniem? ;)

 

 

I jeszcze ta:

http://allegro.pl/su...2361187752.html

 

nie ma wc - jaki jest koszt zakupu?

Więcej zdjęć też nie będzie bo własciciel w niemczech a przyczepa w pl.

 

Acha no i dodam, że nie ma opcji, żeby podnieść próg finansowy, nie wytrzepiemy więcej choćbyśmy chcieli:)

Edytowane przez amee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza w takim razie odpada, nie umielibyśmy będąc na miejscu ocenić czy naprawy wykonano jak należy - sądząc po Waszych opiniach - nie wykonano:)

Druga odpada z powodu braku wszystkiego w środku - rzeczywiście nie ma nawet wody. Cieszę się bardzo, że dołączyłam do Waszego forum, bardzo pomagacie.

Znalazłam jeszcze taką:

http://allegro.pl/sh...item=2361185318

po gradobiciu chyba ale Pani napisała mi w mailu, że jest suchutka i nigdzie nie pozaciekana, dostałam też na maila więcej zdjęć. Jakie mankamenty ma ta Waszym zdaniem? ;)

 

 

I jeszcze ta:

http://allegro.pl/su...2361187752.html

 

nie ma wc - jaki jest koszt zakupu?

Więcej zdjęć też nie będzie bo własciciel w niemczech a przyczepa w pl.

 

Acha no i dodam, że nie ma opcji, żeby podnieść próg finansowy, nie wytrzepiemy więcej choćbyśmy chcieli:)

 

Gradobicie to tylko wada kosmetyczna, ale w pierwszej jest jakaś dziwna łazienka. Deska za toaletą i przerwa do ściany.

Poproś o więcej zdjęć właśnie łazienki. Może się okazać, że ktoś dostawił kasetę. W starszych przyczepach kaseta to był wypas,

z tego powodu nie wszystkie przyczepy je miały. Jeśli jest to dobrze zrobione to OK.

Druga przyczepa ma coś dołożone na ścianie od strony drzwi, ciekawe co.

Przyczepę dyskwalifikuje głównie wilgoć i uszkodzenie stelaża w środku ścian i podłogi.

Niedociągnięcia wynikające z kilkudziesięcioletniego używania mebli, są do naprawienia.

Sama zauważysz, że o rysę na meblach nie jest trudno. Jest to tylko kosmetyka, ale wilgoci bez rozbierania ścian nie usuniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.