Skocz do zawartości

Mała Fatra jest 50 km od Zwardonia


Kajman

Rekomendowane odpowiedzi

Często szukamy nowych miejsc gdzie można by wybrać się na weekend. 50 km od Zwardonia w miejscowości Ni┼żné Kamence znajduje camping, który w rankingu słowackich campingów zajął w roku 2009 i 2011 pierwsze miejsce.

 

http://camping.bela.sk/index.php?page=camping&lang=sk

 

Położenie jest fantastyczne, to brama do Małej Fatry, jednego z piękniejszych miejsc w Europie. Są tu szlaki piesze i rowerowe, można popływac w okolicy tratwami jak w Pieninach, są zamki, skanseny i baseny termalne. Wszystko nie daleko.

 

Camping nas zauroczył. Na miejscu jest wszystko, podłączenie prądu na ponad sto cepek. Ujęcia wody co kawałek, można lać z węża. Knajpka z przyzwoitymi cenami. Place zabaw dla dzieci, nawet konie mają. Jest też mini basen. Toalety świetne, prysznice niestety ekstra płatne :oslabiony:

 

Ponieważ mamy z domu raptem 110 km to będziemy tam częstymi gośćmi. Może w następnych wypadach ktoś do nas dołączy? Jest co zwiedzać, można pochodzić i pojeździć na rowerach, zobaczcie sami: http://kajman.bikest...Mala-Fatra.html

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Terhova i Stefanowa odwiedziłem dwukrotnie, w 96 roku z kumplem i w 2002 roku z żonką (zaraz po slubie) zona niespecjalnie góry lubi, ale w tym roku zapytała czy mozna na mała fatre nie pojedziemy z dziećmi, jako że blisko mamy od domku.

Planuję Nysę odwiedzić, ale i ta oferta mnie zainteresowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terhova i Stefanowa odwiedziłem dwukrotnie, w 96 roku z kumplem i w 2002 roku z żonką (zaraz po slubie) zona niespecjalnie góry lubi, ale w tym roku zapytała czy mozna na mała fatre nie pojedziemy z dziećmi, jako że blisko mamy od domku.

Planuję Nysę odwiedzić, ale i ta oferta mnie zainteresowała.

 

Faktycznie tak jest, że większość osób zahaczając o Małą Fatrę wpada do doliny Vratnej i czasami odwiedza Stefanową, My też tak robiliśmy. Tym razem zaopatrzyliśmy się w sporą ilość dokładnych map i po bliższym zapoznaniu z nimi stwierdziliśmy, że to jedynie szczyt góry lodowej. Ilość tras rowerowych i pieszych jest w okolicy niesamowita.

 

Będę wstawiał kolejne wycieczki. Niedzielna była niesamowita. Jak zrobię opis wstawię linka :skromny:

 

Sam camping jest bardzo przyjazny dla dzieciaków. Jest kilka świetnych placów zabaw, mini basen, place do różnych gier a i konikami po campingu można pojeździć:skromny:

 

Darku:- Jeżeli dopisze pogoda to jedziemy też na przyszły weekend. Ela już planuje trasy a jest co oglądać. :gitara: by się wieczorem przydała:)

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe miejsce, Kajman a powiedz mi od Cadcy kierowałeś się w lewo na Terechovą czy jechałeś przez Zylinę?

I drugie pytanko, powiedz mi, bo ze zdjęć widzę że raczej do jeżdżenia na rowerach to była zwykła ulica, są tam może jakieś takie typowe ścieżki rowerowe albo szutrowe przez jakieś pola? Jeżdżę z małym na rowerze i jakoś nie przepadam za jazdą po drodze jak co chwile mijają mnie jakieś auta.

 

Muszę przetestować skrzynie biegów po serwisie przed wyjazdem do CRO i może w nadchodzący weekend byśmy się wybrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz, na słowacji ruch jest do 15 godziny, potem niewielki ruch lokalny, a w weekendy to juz tylko turysci jezdzą, sami słowacy to na ogórdkach albo w domach siedzą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ale nie ma się co obawiać ruchu drogowego, nie jest to taki ruch jak w Polsce. słowacy z natury leniwi są a w weekend to juz wogóle niewiele się ruszają, Niedziela zatem jest dla nich święta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe miejsce, Kajman a powiedz mi od Cadcy kierowałeś się w lewo na Terechovą czy jechałeś przez Zylinę?

I drugie pytanko, powiedz mi, bo ze zdjęć widzę że raczej do jeżdżenia na rowerach to była zwykła ulica, są tam może jakieś takie typowe ścieżki rowerowe albo szutrowe przez jakieś pola? Jeżdżę z małym na rowerze i jakoś nie przepadam za jazdą po drodze jak co chwile mijają mnie jakieś auta.

 

Muszę przetestować skrzynie biegów po serwisie przed wyjazdem do CRO i może w nadchodzący weekend byśmy się wybrali.

 

W Czadcy jest jedna droga, która prowadzi na Żylinę. Skręca się w lewo. Nie trzeba jechać do Żyliny tylko po około 30 kilometrach skręca się w lewo na Starą Bańską a tam na rondzie w prawo na Terchovą. Camping jest przy drodze po lewej stronie . Jak wklepiesz w Gipsa to Cię poprowadzi.

 

Są różne ścieżki. Tak czy owak do Terchovej z campingu jedzie się po głównej, ale nie ma się czego obawiać. Rowerzystów jest sporo. Do doliny Vratnej czy Stefanowej droga jest asfaltowa, ale jak widać na fotach jest spoko.

 

Są też inne trasy i jest ich sporo. W większości wypadków prowadzą bocznymi drogami. Można wybrać łatwiejsze i trudniejsze warianty. Może dzisiaj wieczorem lub jutro rano wstawię linka do kolejnej wycieczki :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku:- Jeżeli dopisze pogoda to jedziemy też na przyszły weekend. Ela już planuje trasy a jest co oglądać. :gitara: by się wieczorem przydała:)

 

Niestety w ten weekend mamy gości i sie nie uda może innym razem, dajcie znać jak tam jeszcze pojedziecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ten weekend mamy gości i sie nie uda może innym razem, dajcie znać jak tam jeszcze pojedziecie

 

Wybieramy się tam przynajmniej kilka razy w tym roku. Jest na tyle blisko, że można wyjechać w sobotę skoro świt i wrócić w niedziele wieczorem. Płaci się za jeden dzień a siedzi dwa :skromny: (mam nadzieję, że tego nie czyta właściciel campingu bo dałem mu namiar na stronkę:oslabiony:)

 

Jeżeli tylko pogoda będzie to można się nas tam spodziewać. Mamy jeszcze sporo do zwiedzenia. Tymczasem kolejne relacje można poczytać tu:

 

http://kajman.bikestats.pl/714526,Janosikowa-cyklotrasa.html

 

i tu: http://niradhara.bikestats.pl/715084,znow-po-zbojnicku.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.