Skocz do zawartości

WŁOCHY w sierpniu


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze! Bardzo proszę o informację czy jest sens i potrzeba rezerwowania kempingów w okresie 3 tygodni wakacji, licząc od 10 sierpnia. Czy w obszarze pokazanym na wycinku mapy są jakieś miłe (tzn. nie molochy) kempingi bezpośrednio przy plaży? Jadę z 3-ką dzieciaków o dużej potrzebie leżenia w wodzie i z 7,5 metrową przyczepą.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez barwol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć.

Tego spokojniejszego kempingu szukałbym na południe od Wenecji. Mniejsze kempingi i względnie spokojniejsze widziałem w okolicach Casal Borsetti pod Ravenną. Są one przeważnie w lesie i przypomina to trochę wybrzeże Bałtyku, do plaży ok. 300m przez las sosnowy i ładne szerokie plaże.

Sierpień nie jest dobrym terminem na Włochy, bo miejscowi właśnie mają wakacje i robią tłok, ceny na kempingach są najwyższe w sierpniu. Co do rezerwacji nic nie doradzę bo nie byłem w sierpniu. Poniżej strona wyszukiwarki włoskich kempingów.

www.camping.it/

Udanego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej napisano. W sierpniu włosi mają urlopy i tłok jest ogromny a do tego ceny idą w górę.

 

Polecam lipiec lub wrzesień ale bardziej lipiec ;-)

Edytowane przez Zaradek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz jedyny termin wyjazdu to sierpień, więc Wasze informacje tylko potwierdziły moje przypuszczenia. I gdzie tu teraz jechać??? Znowu Chorwacja? Już nie ma na nią ochoty... Może podsuniecie jakiś pomysł? Warunek to ciepłe morze i piaszczysta plaża.

 

Z góry dziękujębow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojniej jest na południu Włoch i ceny bardziej ludzkie. Okolice moim zdaniem dużo ładniejsze. Można popłynąć np na Sycylię z Livorno lub innych portów. Za prom niestety trzeba zapłacić ale na kempingach oszczędzisz. A jak pisałem wybrzeże, plaże i widoki zdecydowanie są tego warte. W sierpniu możesz pomyśleć też o Korsyce (ja się tam wybieram w przyszłym roku). Moim zdaniem warto też rozpatrzyć południową część Albanii (szczególnie jeśli kasy ograniczona ilość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albanię mam zjechana na motocyklu enduro. Tu masz trochę zdjęć http://www.polkasteam.pl/xr650r/Wyjazdyxr/XR%20Albania%202009/index.html . Jak będziesz potrzebował pkt do GPS to mogę spr. je zorganizować od mojego przyjaciela i współtowarzysza podróży. Co do Sycylii - nie ma tam problemu z zbyt wąskimi drogami do kręcenia dużym zestawem? Z tego powodu zrezygnowałem z Korsyki i Sardynii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - są wąskie drogi, ale na wschodniej części Korsyki spokojnie i bez żadnych obaw możesz jechać dużym zestawem. W tej części możesz sobie znaleźć kemping i ewentualnie robić wypady samą osobówką w głąb wyspy. To samo odnosi się do Sycylii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Włochy zjechałem razem z dzieciakami, sycylię i wyspy raczej bym odradzał ( chyba ,że koszty paliwa i promu z przyczepką Cię nie przerażają). Pomijając bardzo prawdopodobne upały na sycylii w sierpniu. Z wszystkich kempingów , na których byliśmy , dzieciakom najbardziej podobał się Pra delle Torri koło Caorle, jest duży nawet bardzo ale obszarowo też jest wielki więc jakoś tłumów nie ma nawet w sierpniu. W tym terminie, o którym piszesz to jednak proponowałbym rezerwację, choć i bez niej jest szansa,że się wciśniesz ale pewności nie ma :skromny:.

Faktycznie im dalej na południe tym taniej, ale i paliwa w baku ubywa, skalkuluj czy nie lepiej leżeć 2 dni na plaży niż jechać na południe i przepalać tam i z powrotem paliwko ( po podobno 1.8 E )Czy może nie łudzić się i zapłacić choćby z 5 E za dobę więcej od rodzinki.Co by nie doradzać to tak tanio jak w Cro. nie będzie ale za to na Adriatyku plaże piaszczyste gwarantowane.

 

Miłego wypoczynku !!!:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku byliśmy we Włoszech wyjazd około 6 sierpnia miejsc bylo sporo ale do 15 sierpnia camp sie zapełnił

więc może w okolicach 10 jeszcze coś złapiesz bez rezerwacji

Tam jest cała masa campów i wszystkie raczej z dobra infrastrukturą i bezposrednim dostepem do morza

od Jesolo po Punta Sabioni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwol tak jak koledzy napisali pakujesz się w najwyższy sezon włoskich urlopów.

Ale - miejsce na pewno znajdziesz, gorsze lub lepsze w zależności od szczęścia na pewno coś upolujesz.

My byliśmy w tamtym rejonie na dwóch kempingach:

Lignano Sabiadoro i

Mare Pineta

Na obydwu byliśmy w drugiej połowie sierpnia rok i dwa lata temu. Na Mare Pinecie mieliśmy rezerwację ale zależało nam na dwóch parcelach obok siebie.

Na plaży po 100-150 metrach w bok od głównych zejść nie ma już takiego strasznego tłoku.

Na pewno opłaca się mieć kartę CCI.

Mnie do tego odcinka wybrzeża przekonuje piaszczysta plaża, porównywalna z polskim, co dla dzieci jest nieocenione.

Co do południa Włoch - taniej jest, ale trzeba dojechać dużo dalej (paliwo i autostrady) a i trochę cieplej też jest, co w sierpniu może mieć dosyć duże znaczenie.

 

Co do CRO czyli Chorwacji - byłem w tym roku w Chorwacji i we Włoszech i według mnie Włochy wychodzą taniej.Epoka taniej Chorwacji chyba się bezpowrotnie skończyła.

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 19 sierpnia we Włoszech i w południowej Francji jest tanio i pusto. Wcześniej najwyższe ceny i całkowity brak miejsc.

 

Przy ewentualnej rezerwacji pamietaj ,że ona jest płatna i nie odliczana od pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Misiek - ja raz robiłem rezerwację na dwie parcele - wpłaciliśmy po 150 Euro i odjęto nam to ceny końcowej.

Rzeczywiście po 3 tygodniu sierpnia kempingi zaczynają pustoszeć i czasami ma to odzwierciedlenie w cenach parceli i pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że mam dzieciaki w wieku szkolnym, a żona może mieć urlop tylko w sierpniu. Wiem też, że to najgorszy okres (karawaning uprawiam od lat) i dlatego tak się motam. W zeszłym roku byłem 1 tydzień tu http://www.campingsolaris.com/ i to był HORRORsciana.gif W żadnym wypadku nie chcę trafić na coś choć trochę podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camping o wysokim standardzie, gdzie bywaliśmy corocznie (w sumie chyba z 5 razy :-) ) póki dzieci nie urosły o bardzo wysokim standardzie - http://www.tremoschettieri.com/ w Lido di Pomposa, około 100 km na południe od Wenecji.

 

Camping super bezpieczny z doskonałym zapleczem, animacjami dla dzieci - rewelacja. Zdecydowanie należy zarezerwować miejsce bo może być różnie. Nieopodal piękne miasteczko Comacchio nazywane małą Wenecją.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dwa ostatnie sezony spędziliśmy urlopy na tych kampingach:

http://www.campingvillaggiodelsole.it/pl/ --- fajny kamping z animacjami imprezami i polką w recepcji, w zeszłym roku na stadionie plażowym grała reprezentacja polski.

http://www.campingsabbiadoro.it/home.htm ---- tak jak wyżej tylko tu widzieliśmy szczyt sierpniowy, szok auta stały dwa dni na wjazd.

A w tym roku planujemy jechać tu: http://www.spinacampingvillage.com/index.php/en/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.