Skocz do zawartości

Turawa - parę watpliwości


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

Na pytanie Rosołka nikt nie odpowiedział bo Rosołek sam organoleptycznie sprawdził :D

 

Jeżeli chcesz wodę do pływania to wybór jest tylko jeden: jezioro Średnie.

Woda w dużym jeziorze w lecie nie nadaje się do niczego. Do samego jeziora też jest z kempingu dużo dalej.

Natomiast na jesienne spotkania w gronie znajomych nadaje się równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Jeżeli chcesz wodę do pływania to wybór jest tylko jeden: jezioro Średnie.

 

Jeśli chodzi o wodę do kąpieli to zdecydowanie lepszą opcją jest położone nieopodal J. Srebrne zwane też Kryształkowym. Jest to zagospodarowana poniemiecka żwirownia z czasów budowy zapory J. Turawskiego. Jak sama nazwa wskazuje woda jest tam kryształowa ! Dodatkową zaletą jest możliwość rozbicia się na brzegu.

post-6371-0-40036800-1400905576_thumb.jpg

post-6371-0-91806200-1400905595_thumb.jpg

post-6371-0-47363500-1400905617_thumb.jpg

post-6371-0-52395400-1400905725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wodę do kąpieli to zdecydowanie lepszą opcją jest położone nieopodal J. Srebrne zwane też Kryształkowym. Jest to zagospodarowana poniemiecka żwirownia z czasów budowy zapory J. Turawskiego. Jak sama nazwa wskazuje woda jest tam kryształowa ! Dodatkową zaletą jest możliwość rozbicia się na brzegu.

Nad tym Kryształowym to jest camping z przyłączem 230 V czy tylko na dziko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciach, byliśmy tam w sierpniu 2012r. Wówczas możliwość podłączenia się do prądu była tylko w okolicy głównej plaży. Tam też byliśmy rozbici i podłączeni do 220V. Z tego co mówił właściciel był w trakcie załatwiania większego zasilania tak aby móc zrobić podpięcia dookoła jeziorka. Co z tych planów wyszło i jak jest obecnie nie wiem.  :niewiem:       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciach, byliśmy tam w sierpniu 2012r. Wówczas możliwość podłączenia się do prądu była tylko w okolicy głównej plaży. Tam też byliśmy rozbici i podłączeni do 220V. Z tego co mówił właściciel był w trakcie załatwiania większego zasilania tak aby móc zrobić podpięcia dookoła jeziorka. Co z tych planów wyszło i jak jest obecnie nie wiem.  :niewiem:       

Piszesz o Jeziorze Srebrnym koło Turawy. ? Bo jest jeszcze Jezioro Srebrne koło Kędzierzyna Koźle. Tam też jest camping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wodę do kąpieli to zdecydowanie lepszą opcją jest położone nieopodal J. Srebrne zwane też Kryształkowym. 

 

A o czym jest temat ? Kędzierzyn Koźle leży "nieopodal" Turawy ? 

 

http://jeziorosrebrnewosowcu.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Koledzy. :rolleyes::)

Właśnie wróciłem dzisiaj z Turawy.Wzorem poprzednich wyjazdów zakoticzyliśmy nad jeziorem średnim na Turawiku i muszę powiedzieć szczerze że na tym kampingu czas sie zatrzymał dawno dawno być może gmina coć tam robi  bo rzeczywiście jes-t wykostykowany dość sporu kawałek chodnika prowadzący do jeziora wielkiego na plaży z ratownikiem jest zrobiony plac zabaw bla dzieciaków zarówno na plaży z ratownikiem jak i przy kampingu jest świezy piasek jest gdzie co zjeść w sobote w jednym barze przy plaży było nawet gdzie potańczyć......i to by było na tyle plusów tego kampingu :(

Reszta ....no cóż pozotawia wiele ale to wiele do życzenia :czerwona:

Zaczynając od wjazdu przywitało nas dwóch młody chłopaczków którzy jak sądzę dorabiali sobie na wakacje  kazali stanąć z boku i podejść z dokumentem więc podewszłem i jak mnie podliczyli 45 zł za 2 osoby auto i przyczepe bez prądu bo mam swój to zapytałem nieśmiało czy dla karawaning.pl jest jeszcze zniżka ????

chłopaczek był zdziwiony moim pytaniem i swierdził że  zadzwoni do szefa bo nie słyszał o takiej znizce ???

Po krótkiej rozmowie telefonicznej usłyszałem że tych zniżek już nie ma ale szef będzie okm 20- tej więc mam podejść i pogadać.

Akurat siedząc p[rzy wieczornym grilu idzie szef wię pytam czy jest jakaś znizka ??? usłyszałem że daje zniżki ale tylko jak przyjeżdżają karawaningowcy z portalu Połuidniowcy .pl,  i tylko jak przyjeżdżają na zloty wtedy jest cena 25 zł ( jak byłem tam ostatnio 2 lata temu na żadnym 0zlocie poprosu weekhend to na hasło karawaning .pl płaciłem z prądem i 5 osób 20 zł ) a tu taka podwyżka?/ :czerwona:

pogadaliśmy jeszcze na temat inwestycji w tem kamping i wogóle standardu łazienek i otoczenia i właściciel stwierdził że czeka na pieniądze z uni i wtedy może coś ruszy tylko  że 2 lata temu słyszałem to samo :D :D :D  i nic sie nie zmieniłło.

Fakt faktem żed teren jest spory i podatek z pewnością duży jednak nic o ten teren nie dba nawet  problemem jaak zauważyłem jest skosić trawe i już by to inaczej wyglądało, ale po  co jak już klient zapłaci to niech sie marwi zo miejsce sam :czerwona: :czerwona: :czerwona:

Jeżeli zaś chodzi o jezioro srebrne czy kryształkowe bo pojechaliśmy tam na rowerach to zarządzający tym terenem zaiwestował w prąd i w  większości wkoło jeziorka jest dostępny samo jeziorko nie za duże ale woda wyjątkowo czysta jedynym problemem może być głośna muzyka którą słychać w każdym miejscu jeziora no i tłumy młodzeży bawiących  sie w każdym lub prawie w każdym wolnym zakątku jeziorka a co za tym idzie lejący się stumieniami alkohol.

Także jeżeli ktoś szuka ciszy i spokoju to tam go raczej nie znajdzie :) :) :)

To jest tylko moje zdanie na ten temat więc niech się nie gniewają osoby które myślą inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszły czwartek/piątek zawitaliśmy po dwóch latach nad j. Srebrne w Turawie. O ile poprzednio byliśmy tym miejscem zauroczeni, teraz czar prysł. Przy samym jeziorku leśnicy wycieli kawał lasu i miejsce nie jest już takie kameralne. Są nowe nasadzenia i za 30 lat znowu będzie fajnie  :] . Ze zmian jakie zauważyliśmy to :

- nawieziony piach na główną plażę

- kilka nowych ławek

- kilka nowych skrzynek prądowych, ale tylko w jednym miejscu, a miały być dookoła jeziorka

- kilka TOY-TOYi wokół.

- automatyczna brama wjazdowa (w budowie)

- trzy rowery wodne do wypożyczenia.

I to byłoby tyle w dziedzinie inwestycji. Trochę mało jak na dwa lata.

Sanitariaty to te same obskurne baraki, których stan niestety jeszcze się pogorszył. Wewnątrz syf, kiła i mogiła ! Brry !

Potwierdzam opinię kol. wiluś. Miejsce zdominowane przez hałaśliwą i pijaną młodzież.W weekendowe noce organizowane są głośne koncerty przed czym właściciel lojalnie nas ostrzegł.  Praktycznie przy każdym namiocie jak na wysypisku śmieci ! Choć trzeba przyznać, że teren wokół namiotowych "posesji" jest sprzątany przez obsługę.

Bar to powyżej standardów  europejskich ! Nie pod względem jakości, ale cenowo. Piwo Tyskie lane do plastiku 7zł, gałka lodów 3zł... Kategoria lokalu - taras bez zadaszenia.

Jedyny atut jaki pozostał to woda. Krystalicznie czysta o czym świadczą występujące w dużej ilości raki.

Szkoda takiej fajnej miejscówki.  :oslabiony:

 

 

post-6371-0-91468900-1405320758_thumb.jpg

post-6371-0-78834400-1405320810_thumb.jpg

post-6371-0-51506100-1405320869_thumb.jpg

post-6371-0-09332300-1405320918_thumb.jpg

post-6371-0-34190500-1405320956_thumb.jpg

post-6371-0-77908800-1405320985_thumb.jpg

post-6371-0-68834000-1405321018_thumb.jpg

post-6371-0-50996200-1405321071_thumb.jpg

post-6371-0-73271700-1405321100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja uważam, że turawik na średnim jest ok, jestesmy tam co weekend i czujemy się tam jak u siebie, może faktycznie sanitariaty nie powalają ale minimum sanitarne jest poza tym za te pieniądze nie wymagajmy boxów/parceli ze słupkami z mediami. Oczywiście to też jest tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Na srednim mniej drzew jasniej i przyjemniej bardzo blisko dojeziora.prad dostepny od kazdej latarni ale amperki spadly do 10 czy nawet 5 wiec korki wywala.sanitariaty gorzej niz prl zwoda ciepłą jak trafisz. Bylem tam 2 lata z rzedu od marca do konca czerwca.od czerwca nieda sie juz wypoczac wrzaski krzyki imprezy i zero reakcji wlasciciela. Teren otwarty wiec kazdy moze wejsc i robic co chce, zero kontroli. W MARCU I KWIETNIU ORAZ MAJU POZA 1-3 cisza i spokój zero ludzi oraz pelen relaks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kochani jak wygląda teraz na Turawie i na srebrnym jeziorku ? Chcielibyśmy pojechać na wekkend od 1do3 lipca . Jakie ceny? Był ktoś ostatnio?

Pozdrowienia :)

Edytowane przez kasiak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.