Skocz do zawartości

Turawa - parę watpliwości


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wybieram się jutro nad turawę i w związku, ze tam nie byłem a strona www jest skąpa mam następujące pytania:

 

1. gdzie lepiej? Jezioro Średnie czy Turawskie - z tego co widzę są 2 pola w dwóch różnych miejscach ?

2. jak sprawa wygląda jeśli chodzi o standard sanitariaty, etc?

3. czy jest na którymś WI-FI ?

 

zależy mi na spokoju, w miarę ogólnym standardzie, bliskości wody

 

ktoś także poradzi, co w okolicy można ciekawego zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam

wybieram się jutro nad turawę i w związku, ze tam nie byłem a strona www jest skąpa mam następujące pytania:

 

1. gdzie lepiej? Jezioro Średnie czy Turawskie - z tego co widzę są 2 pola w dwóch różnych miejscach ?

2. jak sprawa wygląda jeśli chodzi o standard sanitariaty, etc?

3. czy jest na którymś WI-FI ?

 

zależy mi na spokoju, w miarę ogólnym standardzie, bliskości wody

 

ktoś także poradzi, co w okolicy można ciekawego zobaczyć?

 

Powiem krótko:

nie jedź teraz: w Opolu są Piastonalia ( takie juwenalia ) i okolice opanowali studenci. Niektóre z imprez mają się odbyć właśnie na Turawie ( i na którymś z tych kempingów). Chyba, że już się odbyły, ale lepiej się dowiedz. Chyba, że lubisz naprawdę ostro poszaleć na wczasach.

:gitara: :gitara: :gitara:

Napisz w jakim składzie chcesz jechać ( czy macie dziecko na pokładzie ), to wtedy dobierzemy atrakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

:mikolaj:Witam.Bylismy rok temu w,, Turawiku,,na wekendzie majowym.Generalnie zajebiście pod wieloma sprawami,przedewszystkim tanio,wlaściciele mili,pomagają co do wyboru zanęt,przynęt,pomogli przy awarii samochodu,gorąca woda przez 24 godziny,miejsce na ognisko,wiata,lecz dla wymagających karawaningowców co do jakości wszyskiego to troszeczke marnie.Czas sie tam zatrzymał w PRL-u,mnie pasowało.:mikolaj::gitara::biwak:

post-5117-0-96855200-1356873554_thumb.jpg

post-5117-0-46933000-1356873611_thumb.jpg

post-5117-0-39119100-1356873671_thumb.jpg

post-5117-0-94053300-1356873700_thumb.jpg

post-5117-0-32523700-1356873715_thumb.jpg

post-5117-0-93509000-1356873733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

To i ja dorzucę opinię. Byłem tam w weekend 15-18.08.2013. Na hasło karawaning.pl dostaliśmy rabat,  którego bym się w życiu nie spodziewał! Za 3 osoby dorosłe z psem, podłączenie do prądu, przyczepa z przedsionkiem - 35 PLN/dobę. Kemping mocno zadrzewiony, więc sporo cienia. My właśnie takiego miejsca potrzebowaliśmy. Do jeziora ok 150m. Niestety w tym czasie jezioro zakwitło, ale na to właściciele wpływu nie mają. Na kempingu sklep, naszym zdaniem, bardzo dobrze zaopatrzony. Zarówno spożywczy jak i wędkarski (choć na tym ostatnim się nie znam). W nocy cisza przestrzegana, wyznaczone miejsca na ogniska, grilla można przy przyczepie sobie rozpalić. Dla dzieci bezpieczne place zabaw, cały kemping ogrodzony. Wszystko byłoby idealne, gdyby nie sanitariaty. Te były ostatni raz remontowane chyba w latach 70-tych ubiegłego wieku. Więc woda nie zawsze docierała do odbiorników. Ciepła była tylko, jak się komuś udało załapać. To znowu spowodowane było bardzo dużym obłożeniem w tym czasie. W toaletach niestety często brakowało papieru. To w dużej mierze było wynikiem tego, że nie ma tam pojemników, więc jak już papier był, to spadał na mokrą podłogę... Trudności z dopływem wody do pisuaru (jedynego w budynku) spowodowały, że nie był spłukiwany. W upał można się domyśleć, jaki był skutek "aromatyczny". Brak miejsca do zlania nieczystości.

 

Podsumowując - kemping bardzo przyjazny, bardzo fajny, ale wymaga nakładów na sanitariaty. My tam jeszcze przyjedziemy, mam nadzieję, że pomimo szczerej opinii otrzymamy podobny rabat :) Przy okazji wyjazdu poinformowano nas, że drugi budynek sanitarny - na przeciwległym krańcu pola, podobno jest w lepszym stanie - nie zweryfikowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tylko dodam skromnie...

 

Dziwię się, że nie znacie albo nie chwalicie innych pól karawaningowych przy tym jeziorze. Wystarczy się rowerem przejechać i widać, że są jeszcze inne.

W tym roku byłem w MarinaLOK a obok była Rybaczówka i wszędzie przyczepy. Więc jak komuś nie pasuje Turawik, to jest sie gdzie zatrzymać, tylko trzeba się rozejrzeć Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że nie wszędzie możesz się zatrzymać. Byłem zaraz obok na kempingu. Ceny podobne, a sanitariaty w gorszym stanie. Na kempingu brak sklepu. W innych miejscach są kempingi zabudowane i nie przewidują ustawiania przyczepek. Są też kempingi, gdzie przyczepkę postawił tylko jakiś kolega, dla innych nie pozwolą wjechać. Co do zaś samego omawianego - ogólnie oceniam go pozytywnie, ale uważam że należy jeszcze trochę zainwestować w sanitariaty. A przyjęcie na kempingu tak pozytywne - również jest nie do przecenienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

z tego co wiem, to oba prowadzi ten sam sympatyczny właściciel.

 

my jeździmy zawsze nad jezioro średnie i powiem tak, że co roku widać inwestycje zarówno właściciela jak i gminy.

 

jest nowa plaża, piękne place zabaw dla dzieci i promenada spacerowa wybrukowana długości pewnie ponad kilometr.

 

zdecydowanie polecam

 

http://www.turawik.pl/index/index.html

 

P.S - jak coś to więcej info na moim blogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to oba prowadzi ten sam sympatyczny właściciel.

 

my jeździmy zawsze nad jezioro średnie i powiem tak, że co roku widać inwestycje zarówno właściciela jak i gminy.

 

jest nowa plaża, piękne place zabaw dla dzieci i promenada spacerowa wybrukowana długości pewnie ponad kilometr.

 

zdecydowanie polecam

 

http://www.turawik.pl/index/index.html

 

P.S - jak coś to więcej info na moim blogu

Dzięki za odpowiedź. Na kempingu nad Średnim można przycumować blisko wody (z możliwością podpięcia się do 230 V), czy jak wygooglałem z kempingu do plaży jest około 300 m przez drogę i las ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przez rok cały (#1) nikt nie odpowiedział na pytanie Rosołka który "Turawik" lepszy, nad jeziorem Turawskim, czy Średnim ? Może teraz ktoś podzieli się swoją opinią. Gdzie można rozbić się bliżej plaży (z podpięciem do 230 V) tu czy tu  :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.