Skocz do zawartości

rozłożenie przedsionka masakra


michalgm

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Męczę się z rozłożeniem przedsionka, jak kupowałem cepke gość dał mi przedsionek i 2 komplety stelaża a ja nie mogę się połapać. Najlepiej jak by był ktoś z forum z okolic Torunia, a jak nie to może podacie jakieś wskazówki od czego zacząć. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak szczerze to nic mi nie wychodzi. Za kazdym razem zaczynam od naciągniecia przedsionka w te ślizgi na przyczepie, a potem próbuję składać stelaż ale nie wiem od czego zacząć:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem podobny problem bo rozkładałem swój przedsionek po raz pierwszy :) i przyznam się że strasznie się namęczyłem zeszło mi chyba około 1,5 godz.

Ja zrobiłem to w ten sposób że wsunąłem poszycie namiotu w listwę a następnie rozłożyłem trzy rurki od przyczepy i podstawiłem trzy nogi.

A reszta rurek poleciała już sama.

Nie wiem czy taka jest kolejność rozkładania namiotu ale w końcu mi się udało.

Muszę jeszcze poćwiczyć przed następnym wyjazdem żeby nie było obciachu.

Trzymam za ciebie kciuki i życzę powodzenia.

 

tak szczerze to nic mi nie wychodzi. Za kazdym razem zaczynam od naciągniecia przedsionka w te ślizgi na przyczepie, a potem próbuję składać stelaż ale nie wiem od czego zacząć:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie są schematy jak wygląda rozłożony stelaż do przedsionka.

Tu na forum już też parę razy było o rozkładaniu przedsionka.

Jeżeli nie znajdziesz, to faktycznie dobrze by było aby ktoś z okolicy Ci pomógł, bo za pierwszym razem jak się nie wie co do czego , to może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj szmaty, tylko rozłóż stelaż "na sucho" na ziemi, przypasuj rurki. Potem zamontuj już stelaż do budy, ale bez materiału.

A trzecie podejście już w całości.

Potem pooznaczaj rurki, aby na następny raz było już wszystko wiadomo.

Pierwszy raz też rozkładaliśmy około 1,5 godziny.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj szmaty, tylko rozłóż stelaż "na sucho" na ziemi, przypasuj rurki. Potem zamontuj już stelaż do budy, ale bez materiału.

A trzecie podejście już w całości.

Potem pooznaczaj rurki, aby na następny raz było już wszystko wiadomo.

Pierwszy raz też rozkładaliśmy około 1,5 godziny.

 

Dokładnie tak.

Prościej się nie da.

Pamiętaj tylko kup sobie jakąś izolację tak ze 3 kolory aby sobie dokładnie i zrozumiale stelaż obkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a może macie zdjęcia swoich przyczep z rozłożonym przedsionkiem, chodzi mi o to że bym zobaczył mniej więcej jak to powinno wyglądać

mi z pierwszym przedsionkiem pomógł kolega z forum i teraz żaden problem. miałem nadmiar rurek i też nie wiedziałem jak to ugryźć.

może jednak jest ktoś z okolicy i pomoże? powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglada w taki sposób. mam nadzieje, że jakos pomoże.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra :mlot: .... ostatnio w Sławie sobie siedziałem i śledziłem rozkładanie przedsionka ....Tata, mama i synek .... prawie dwie godziny , jak ja się zmęczyłem tym obserwowaniem :bzik: :bzik: :bzik: i... noc nastała , rano poprawiali ..... aż się bałem by następnego dnia nie zechciało im się jechać dalej :lol:

popaprane te przedsionki , jak by cepy nie mogły mieć NORMALNYCH markiz ze ścianami bocznymi jak już trzeba .... o ile życie byłoby piękniejsze .:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozłożyłem w życiu setki namiotów, rozłożenie dla mnie jednoosobowo 12 czy dziesiątki harcerskiej nie jest problemem, ale przy przyczepie się poddałem, dla mnie takie namiot nie jest potrzebny, zatem wykozystałem ze stalażu 3 pionowe rurki i dwie poziome do tego kupiłem plandekę 3x2m i w jeden bok wszyłem kabel koncentryczny i markiza jak znalazł. W moim przypadku namiot nie jest potrzebny, a ten mój wynalazek spełnia moje oczekiwania, choć niektórym może się ten pomysł niepodobać to jednak zostane przy swoim.

 

a jakie tanie rozwiązanie :swiety:

 

a tak na poważnie to chętnie bym zakupił daszek z bokami np taki

http://allegro.pl/daszek-como-7-uniwersalny-do-przyczepy-600x240-cm-i2324577242.html

ale jak widać cena jest średnio przyjemna, dlatego szukam materiału, który bedzie lekki, tani, odpowiedni i nie będzie przypominał folii budowlanej, ale to nie jest takie łatwe, ale mi się nie spieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.