Skocz do zawartości

Zewnetrzna polerka przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ostatnio usunąłem nadmiar usczelnienia jaki wyłynął spod łaczenia ścian z dachem - odciąłem i oderwałem. Pozostał jednak "cień" po nadmiarze uszczelnienia.Czym to usunąć nie robiąć krzywdy budce?

 

Delikatnie i z wyczuciem (niezbyt długo w jednym miejscu) spróbuj czystą benzyną ekstrakcyjną.

Tylko benzyna, żaden rozpuszczalnik na jej bazie.

Po odczyszczeniu, umyj te miejsca wodą z małą ilością szamponu samochodowego, spłucz, a po wyschnięciu przetrzyj środkiem / pastą woskową lub w/w mleczkiem "Certiman".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zastanawiam się jeszcz nad takim środkiem do czyszczenia rąk. Jest rewelacyjny jeżeli chodzi o ręce ( nie niszczy i na prawdę zmywa wszystko). Niby zawiera pumex...ale moze by tak delikatnie.

Osobiście bym nawet nie próbował.

Spróbuj wcześniej benzyną, powinna być skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodaje go do wody w niewielkiej ilośći

bo jako koncentrat jest bardzo ostry i może być szkodliwy dla przyczepki.

 

O, widzisz - dobrze, że to napisałeś.

Mimo wszystko i tak bym go nie stosował.

Jak już pisałem w poprzednich postach, nawet przeznaczony przez producenta do zmywania brudnych miejsc z przyczep "Tornado" nie jest całkiem obojętny dla wszystkiego, co na przyczepie jest, w tym na pewno i ścian, dlatego proponowałem umiar w jego stosowaniu.

Takie jest moje zdanie.  Zaproponowany przez Ciebie płyn, działa w zasadzie podobnie, jak Tornado, tylko jeszcze bardziej agresywnie i nie jest przeznaczony do mycia przyczep. Jego skład jest bardzo podobny do składu "Tornada".

Jest jednak jeden bardzo istotny szczegół. Tornado nie zawiera np. estrów kwasu fosforowego, a "Brudpur" je ma.

 

post-8228-0-95511600-1365359821_thumb.jpg

 

Myślę, że to wszystko wyjaśnia, również doskonałe usuwanie różnych zanieczyszczeń.

Nie jest to nawiasem mówiąc jedyny składnik tego preparatu, który powstrzymuje mnie przed ewentualnym stosowaniem go do mycia przyczepy.

Sam producent uprzedza, że niektóre materiały mogą tracić kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku spróbuje kupić płyn tornado, chociaż jak do tej pory nie miałem problemu z jakimiś zaciekami trudnymi do usunięcia.

 

Tomek, nie odbieraj tego, co napisałem, jakbym chciał Ciebie na siłę przekonywać do zmiany upodobań w stosowaniu tego płynu.

Uważam jedynie, że Tornado jest bezpieczniejszy dla przyczepy.

Sam staram się korzystać w jak najmniejszym stopniu z takich preparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie odbieraj tego, co napisałem, jakbym chciał Ciebie na siłę przekonywać do zmiany upodobań w stosowaniu tego płynu.

Uważam jedynie, że Tornado jest bezpieczniejszy dla przyczepy.

Sam staram się korzystać w jak najmniejszym stopniu z takich preparatów.

Nie spoko :ok:  ale nigdy nie używałem płynu tornado a więc czas go wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo!

 

Pozwólcie, że i ja dołożę swoje 3 grosze.

Z Waszych relacji wynika, że powłoki naszych cepek są delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniom a traktowanie ich "poważną chemią" przez dłuższy okres nie wychodzi im "na zdrowie". Każdy ma swoje poczucie estetyki i czystości. Jak to mówią - każdy swoją miarą mierzy i właśnie tutaj zaczyna się cały problem. Jedni chcą by się świeciła, inni mają mieć ją czystą a jeszcze inni pomykają z zielonkawymi nalotami i też żyją...

Ktoś kto szanuje środowisko nie używa mocnych środków chemicznych, inny ma to w  :pupa: i truje chemią wszędzie, nawet na kempingach czy stojąc gdzieś na dziko... bo musi mieć budę super czystą  :mlot: ale czy warto? 

Ja swoją myję tylko delikatnie miękką szczotką i wodą z niewielką ilością wspominanego ludwika czy mydła. Tłuszcz rozpuści, brud poważniejszy też zejdzie a czy będzie się lakier świecił czy plastik zrobi się z białego beżowy...normalna kolej rzeczy. Ostatecznie cóż, to przecież nie podłoga w pałacu Potockich w Łańcucie  :dzieki: to ma służyć NAM a nie odwrotnie.

- Pozdrawiam i przemyślenia problemu życzę :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.