Skocz do zawartości

Jak ominąć centrum Budapesztu?


blacktag

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jadąc na Chorwację jadę przez Budapeszt. W czasie podróży korzystam z nawigacji Auto Mapa. Problem w tym że owa nawigacja zawsze prowadzi mnie przez ścisłe centrum tego pięknego miasta łącznie z przejazdem przez plac bohaterów. Czy zna ktoś sposób jak przejechać to miasto po północnej lub południowej obwodnicy? Próbowaliśmy wypatrywać zjazdów na owe obwodnice ale niczego takiego nie zauważyliśmy. Jazda z przyczepką po wąskich, zakorkowanych i niejednokrotnie rozkopanych ulicach jest jednym z bardziej stresujących punktów wyprawy na południe. Z tego co wiem to nie tylko ja mam ten problem. Jeżeli ktoś wie jak jechać żeby ominąć centrum proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

 

wschodnią i południową stronę miasta można spokojnie śmignąć cały czas autostradami M3, M31, M0 (malutki łącznik ekspresówką), ale północno-zachodnia część - to nie wiem

http://mapy.google.pl/maps?saddr=E77%2FM2&daddr=47.38962,19.17285+to:E-75&hl=pl&sll=47.565407,19.215088&sspn=0.969235,2.705383&geocode=FXLS1gIdFIAkAQ%3BFbQb0wId8o0kASmRhEPXK-pBRzFgXxLrKMQAEw%3BFbTd1AIdeGgeAQ&t=h&mra=dpe&mrsp=1&sz=9&via=1&z=9

 

 

taka trasa omija miasto południową obwodnicą, ale nakłada 40km, może tak?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

 

wschodnią i południową stronę miasta można spokojnie śmignąć cały czas autostradami M3, M31, M0 (malutki łącznik ekspresówką), ale północno-zachodnia część - to nie wiem

http://mapy.google.p...&sz=9&via=1&z=9

 

 

taka trasa omija miasto południową obwodnicą, ale nakłada 40km, może tak?

 

pozdr

 

mniej więcej tak jak podałeś, faktycznie ok 40km się nadkłada ... czy warto, chyba tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Mapa zawsze prowadzi mnie do końca M3, centrum i M1. Nigdy nie udało mi się wypatrzyć tego zjazdu na M0. Może trzeba szukać zjazdu na M31 a potem na M0. Ja zawsze jadąc M3 szukałem zjazdu bezpośrednio na M0. Muszę sprawdzić w papierowym atlasie który mam w aucie ale tego M31 chyba tam nie ma.

Pierwszy raz jechałem w niedzielę ok godziny 14tej i nawet mi się to podobało. Zaliczyłem wszystkie zabytki w pigułce a przejazd przez miasto zajął ok 30min. Trzy następne razy nie było już tak różowo. Traciłem w Budapeszcie ok 2h i wiadro nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jeżeli jedziesz od północy to wjedź na Węgry przez przejście graniczne w Esztergomiu, kieruj się na prawo i objedź Budapeszt z prawej strony (patrząc z kierunku jazdy) przez podmiejskie miejscowości i włącz się do ruchu do autostrady z Bradysławy a potem to już tylko zajzd na Balaton. Obejrzyj mapę i będziesz wiedział o co chodzi. Jedzisz wolniej ale jedziesz a nie błądzisz po budapeasztańskich"utcach" :sciana: Ja też to zawsze przerabiałem aż w końcu spróbowałem i teraz już tylko tak.

 

Jak jedziesz w ostatni weekend czerwca to możemy się zgrać - poprowdzę.

 

Jak będą pytania - pisz.

 

Pozdrawiam.

Kajtek

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Budapesztu dojeżdżam drogą M3. Moja trasa to Barwinek, Koszyce, Miskolc, Budapeszt, Zagrzeb ... To dla mnie najkrótsza i najbardziej komfortowa droga. Wybieram się dopiero w lipcu, zakładając że mi w pracy nie pokrzyżują planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Mapa zawsze prowadzi mnie do końca M3, centrum i M1. Nigdy nie udało mi się wypatrzyć tego zjazdu na M0. Może trzeba szukać zjazdu na M31 a potem na M0. Ja zawsze jadąc M3 szukałem zjazdu bezpośrednio na M0. Muszę sprawdzić w papierowym atlasie który mam w aucie ale tego M31 chyba tam nie ma.

Pierwszy raz jechałem w niedzielę ok godziny 14tej i nawet mi się to podobało. Zaliczyłem wszystkie zabytki w pigułce a przejazd przez miasto zajął ok 30min. Trzy następne razy nie było już tak różowo. Traciłem w Budapeszcie ok 2h i wiadro nerwów.

 

widzisz mnie AM kazała zjechać z M5 (jechałem od Serbii), ale na znakach nie dopatrzyłem się M0 i olałem jej wskazania - był chyba właśnie kierunek na M3 :hmm:

w każdym razie przejechałem zjazd i musiałem zawracać, więc może faktycznie coś tam jest pomieszane z oznakowaniem

 

całkiem możliwe że jadąc od M3 masz oznakowania na M5, a nie ma na M0, może tez być faktycznie na M31 :bzik:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jadąc na Chorwację znowu poległem ale już wiem gdzie popełniłem błąd :sciana:. Za to w drodze powrotnej udało się:yay:. Czasu wprawdzie nie zaoszczędziłem na M0 od strony balatonu trwa remont i przejezdna była tylko jedna nitka co zaowocowało postojem w korku ok 1,5h ale najważniejsze że lody przełamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Troszku po czasie ale według mnie to przejazd przez Budapeszt jest szybszy (w stronę Chorwacji) niż obwodnicą, o ile trzymasz się dobrej drogi. Musisz tylko bardzo uważnie pilnować nr. drogi która pomykasz ....My 3 razy jechaliśmy i było bardzo dobrze. Tylko pilnować znaków z nr. drogi!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tym razem, jadąc na Chorwację właśnie specjalnie wpakowałem się w sam środek miasta tongue.gif

wyszło to mniej więcej między ok. północy, więc ruch był zdecydowanie niewielki, a Budapeszt nocą, hmmm.. po prostu bajka, rolleyes.gif

krążyliśmy po mieście chyba z godzinę i nie mogliśmy się napatrzeć, zdecydowanie trzeba tam zajrzeć na dłużej,

drogę powrotną robiłem w ciągu dnia, więc skorzystałem z południowej obwodnicy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.