Skocz do zawartości

Plitvickie Jeziora i kemp. Perna Orebic


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Pierwszy raz wybieram się do Chorwacji na początku lipca. Po drodze chcemy zwiedzić Plitvickie Jeziora.

1/ Słyszałem mity o kolejkach do toalet i pryszniców na kempingach w Plitvicach - czy to prawda i czy nie lepiej wynająć kwaterkę pomimo własnej przyczepy?

2/ Kemping Perna w Orebic - czy jest względna czystość w toaletach, bo czytając opinie na różnych forach z przed kilku lat to lepiej tam się nie wybierać ?

 

Wybrałem Pielesac bo zabieram deskę winds. i Perna wydaje się optymalnym kempingiem.

 

Dziękuję z góry za uwagi i ew. porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie byłem w Plitvickich Jezerach.

 

Pod koniec czerwca nie było najmniejszych problemów na campingu. Pusto i bardzo czysto. Jedynie trochę zbyt drogo jak na moje możliwości.

 

W ub roku również odwiedziłem PlitVicke Jezera pod koniec sierpnia, ale tym razem staliśmy na campingu w Bośni i zrobiliśmy sobie jednodniową wycieczkę do Plitvickich Jezer.

 

Na marginesie dodam, że w czerwcu Plitvicke Jezera prezentowały się znacznie lepiej niż w sierpniu ze względu na poziom wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Potwierdzam problemy sanitarne na dużym kempingu w Plitwicach przed Parkiem (jadąc od strony Karlovaca). Było to jakieś dwa lata temu, w połowie lipca, może nie było kolejek ale ruch duży i absolutny brak ciepłej wody!!!! Wyobraź sobie mycie dwulatka w zimnej wodzie beksa.gif. I na dodatek piekielnie drogo, dyktują ceny, mają prawie monopol. No i długa jeździliśmy po terenie zanim znaleźliśmy plac.

Jeśli przejedziesz za Park, w kierunku morza to po drugiej stronie, w podobnej odległości, jest drugi, mniejszy kemping, prawdopodobnie mniej oblegany.

I przy okazji, jeśli ulegniesz pokusie wejścia na teren bez biletu, wink.gif (bez problemu, bo Park jest nieogrodzony), to licz się z tym, że mogą Cię sprawdzić i grzecznie poprosić o opuszczenie.policia.gif Przerobiłem na własnej skórze wiele lat wcześniej. Kary nie było ale obciach.... Ach te studenckie czasy....yay.gif

 

O Orebicu nic nie wiem, poza tym, że Peliesac jest piękny i dłuuuugi. Ale byłem tam bez przyczepy...

 

Pozdrawiam

Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dwa razy w Plitvickich staliśmy na camp. Korana (przed Parkiem jadąc od Kralovaca). Raz był to lipiec drugi raz czerwiec. Nie było problemu z miejscem, ciepłą wodą, ogólnie wszystko OK. Jedynie to co piszą poprzednicy sporo kosztuje -28 euro za 2 osoby doba. Jadąc dalej na południe za Plitvickie jet też na pewno camp. Wstęp do Plitvickich 110 kun/osob. Z Korany jeździ autobus do Parku

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu Korana byłem dawno, bo jeszcze w czasach namiotowych w 2004 r. Był to poczatek sezonu, czerwiec chyba. Kemping nie wydawał się strasznie zatłoczony, do momentu wieczornej kąpieli. Kolejki do prysznica już wtedy były na porzadku dziennym. Myślę, że teraz jest tam więcej ludzi i jeśli nic nie zmodernizowano wieczorami może być ciężko z kąpielą. Na szczęście dla większości jest to kemping przelotowy na 1-2 noce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plitvickie trzeba zobaczyć koniecznie, ale nie koniecznie być w pobliżu na kempingu. Jest na prawdę drogo!

Byliśmy tam dwa razy z czego raz z noclegiem na kempingu. To był koniec czerwca i pusto (prawie) . Sanitariaty czyściutkie i obszerne. Cena jednak wysoka. Byliśmy też na poczatku sierpnia po drodze do domu. Tłok nieziemski na ścieżkach w parku.

Lepiej potraktować Plitvickie jako całodniową wycieczkę. Nie polecam zatrzymywać się na kempingu w pobliżu parku.

 

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plitvickie trzeba zobaczyć koniecznie, ale nie koniecznie być w pobliżu na kempingu. Jest na prawdę drogo!

Byliśmy tam dwa razy z czego raz z noclegiem na kempingu. To był koniec czerwca i pusto (prawie) . Sanitariaty czyściutkie i obszerne. Cena jednak wysoka. Byliśmy też na poczatku sierpnia po drodze do domu. Tłok nieziemski na ścieżkach w parku.

Lepiej potraktować Plitvickie jako całodniową wycieczkę. Nie polecam zatrzymywać się na kempingu w pobliżu parku.

 

Edyta

 

 

 

Popieram Edytę,

Byłem tam dwa razy i za każdym razem przelotowo, chodziliśmy sobie spacerkiem, pływaliśmy statkami, jak chcieliśmy to odpoczywaliśmy w cieniu, wszystko na spokojnie. Baza gastronomiczna jest dobrze rozwinięta, jest gdzie odpocząć, ja nie zostawałbym na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W zeszłym roku za jedną noc na Korana płaciliśmy za zestaw + dwie osoby - 111 zł płacąc kartą. Na paragonie 205 kun. Kolejek nigdzie nie było. Byliśmy na początku sierpnia. Doba liczona do 12:00. Czysto, nie było też problemu z podłączeniem do prądu.. Nie wiedzieliśmy tylko, że z rana zdecydowana większość opuszcza camp. w pośpiechu. Parkować można tylko na strzeżonych. My korzytaliśmy z wejścia nr 2. W tym roku musimy tam wrócić i dokończyć trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.