Skocz do zawartości

pytanie o panel sterowania i alarm


cezarl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanko do Panów Hobbystów

na panelu sterowania oświetleniem (nad kuchenką i zlewozmywakiem) mam zegarek z napisem quartz alarm i trzema przyciskami oznaczonymi diagramami- lampka itp, co to jest i jak ewentualnie to uruchomić bo u mnie nie działa, czy ten zegarek jest na baterie i jak ewentualnie zdemontować cały panel z wyciągiem

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko do Panów Hobbystów

na panelu sterowania oświetleniem (nad kuchenką i zlewozmywakiem) mam zegarek z napisem quartz alarm i trzema przyciskami oznaczonymi diagramami- lampka itp, co to jest i jak ewentualnie to uruchomić bo u mnie nie działa, czy ten zegarek jest na baterie i jak ewentualnie zdemontować cały panel z wyciągiem

pozdr.

 

Też nie spotkałem ,czy to czasem nie wersja na anglię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, jest to zegarek na baterie, u mnie coś z nim jest nie tak ale poprzedni właściciel go użytkował i nawet wymieniał baterie, niestety nie wiem w jaki sposób. Jak uda mi się dowiedzieć dam znać.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Podola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się wkleić zdjęcie, u mnie trochę inaczej wygląda ten zegar, jedna podpowiedź że na baterie to juz dobrze, bo jest w takim razie jest sens demontować panel sterowania, tylko jak się do niego dobrać (przy okazji przeczyściłbym i nasmarował wywietrznik nad kuchnia)

p.s. mój hobby to europejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak jak koledzy piszą zasilanie jest przez baterie.

Zawsze warto to rozebrać i sprawdzić.

Jak będziesz miał zdjęcia to wstaw. Chyba, że wcześniej sobie poradzisz z tym to napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zegarkiem to banalna sprawa,

ale dla wszystkich na przyszłość -zwykły zegarek kwarcowy z podświetleniem i budzikiem na baterie 1xLR44,AG13 1,5V aby się do niego dostać wystarczy odkręcić panel sterowania nad kuchenką (z tylu za panelem 4 śruby od przodu mocowany w szczelinie w płyty meblowej) i zesunąć do dołu

co do czyszczenia silniczka od dmuchawy to już problem bo żeby go wymontować trzeba by było rozwierca nity (tak jest mocowany)

dotyczy mojej przyczepy a wiec rocznik 97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaktualizuję nieco bo sam musiałem się dostać do tego zegarka przy okazji poszukiwań bezpiecznika od transformatora. Sprawa banalna, patrząc od spodu panelu jest na wysokości zegarka plastikowa klapka przykręcona na jeden wkręt. Wystarczy go odkręcić, przesunąć w stronę wiatraka i otwiera nam się rewizja do wspomnianego wcześniej zegarka. Przykręcony on jest na dwie nakrętki radełkowane więc można go odkręcić palcami. Sam zegarek jest włożony do blaszanej rynienki i żeby wymienić baterię wystarczy go wyjąć i wysunąć klapkę znajdującą się na jego tylnej ściance. Bateria o symbolu SR41W.

 

 

Zobaczymy czy ruszy jak wymienię baterię :)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.