Skocz do zawartości

szukam kempingu STAWY MILICKIE


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!

mam zamiar gdzieś wyskoczyć nad jeziorko - blisko mi do Stawów Milickich

obczaiłem, że jest tam naprawdę pięknie

 

tylko żadnego kempingu nie mogę znaleźć ani nic

 

może ktoś był, zna te tereny coś poradzi poleci?

 

idzie tam wypocząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jezdzilem tam kiedys i szukalem jakiegos campingu, pytalem nawet tamtejszych.

Generalnie ciezko, az dziwne, bo jak piszesz tereny piekne, ale przenocowac nie ma gdzie.

Cos jest podobno w Sulowie, ale jak tubylcy powiedzieli, czesto tam, mlodziesz ze sztachetami sie ganiala, zwlaszcza na weekendy, wiec odradzali....

Edytowane przez Andrew_80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawy Milickie są hodowlami ryb.

Woda nie jest kryształowa.

Dostępu do brzegu bronią szuwary i z tego, co pamiętam, to marnie to wygląda pod kątem biwakowania.

 

tak właśnie myślałem...

a poleci ktoś gdzieś może był jakieś fajne miejsce aby woda - jeziorko najlepiej było na terenie Dolnego Śląska lub blisko jego granic

poza Nysą, Głębinowem, etc. ?

 

sprawdzonego coś, zależy mi na dostępie do wody:)

Edytowane przez rosolez (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

zdecydowaliśmy się na Turawę - bo to od nas stosunkowo blisko...

teraz pytanie, na które pole lepiej jechać, nad które jezioro

Średnie czy Turawskie ?

 

i kolejna sprawa, bardzo mi zależy i muszę znaleźć gdzieś blisko w okolicy stadninę koni - możliwość pojeżdżenia jest tu kluczowa

 

więc liczę na pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Chcemy w tym sezonie /czerwiec/ zwiedzić Stawy Milickie i okolice. Niestety, wydaje mi się, ze nie bardzo jest się gdzie zatrzymać z przyczepką. Może ktoś już tam był i ma jakieś namiary?  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Milicza i postaram się coś dowiedzieć na ten temat. W Rudzie Sułowskiej bardzo się poprawiło, ale nie wiem jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o cepki. Postaram się jak najszybciej dać znać co do miejsca na kemping. Jeśli chodzi o kąpiele w stawach milickich to może być problem. Są to stawy komercyjne i łowiska. W samym Miliczu powstał zalew do kąpieli i myślę że z cepką można zajechać. Dowiem się szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o postój z przyczepą to na pewno w Miliczu w "OSTOJA MILICZ" http://www.ostojamilicz.com.pl/mapa-dojazdu/, może jeszcze w Rudzie Sułowskiej "hotel NATURUM" lub Grabownica Milicka "ZAGRODA GRABOWNICA", te dwie miejscowości nie są pewne co do przyczep. Czekam za informacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W ubiegły weekend wraz z grupą przyjaciół stacjonowaliśmy w Ostoi Milicz.

 

 Nie jest to pole kempingowe a raczej miejsce biesiadno - biwakowe. Brak infrastruktury kempingowej, czyli sanitariatów, prysznicy, czy zmywalni naczyń - jedynie "sławojka"   :oslabiony: . Domki letniskowe wyposażone są w pełen węzeł sanitarny z którego (ponoć) można korzystać, oczywiście gdy któryś nie jest wynajęty.Jest skrzynka prądowa i kran z wodą. Na terenie znajdują się wiaty z ławami i stołami, miejsce na ognisko, oraz zamykana sala z paleniskiem.

W bezpośredniej bliskości znajduje się miejsce przystankowe spływów kajakowych po rzece Barycz. Zatem pobyt można uatrakcyjnić o spływ kajakowy. Po okolicy przechadzają się oswojone koniki polskie, do których można podejść i pogłaskać- z zachowaniem ostrożności. W sezonie jest możliwość wynajęcia bryczki, czy wykupienia jazdy konnej. Wokół gęsta siec tras rowerowych. Jest też ciekawostka ornitologiczna: na jednym z potężnych dębów, jakie rosną na terenie ostoi, każdego ranka, przesiaduje orzeł bielik pilnując swego terytorium. 

 

Sezon w Ostoi Milicz zaczyna się pod koniec kwietnia.  Za pobyt ustaliliśmy cenę 20zł./doba/załoga  + prąd wg. licznika. Ostatecznie wyszło 50 zł. za pobyt weekendowy. W tej cenie  zawierało się również drewno na całonocne ognisko.

 

Jeżeli ktoś lubi ciszę, spokój i nie ma wygórowanych wymagań to polecam to miejsce na krótki pobyt.

 

 

post-6371-0-54306200-1457330950_thumb.jpg   post-6371-0-70427900-1457330969_thumb.jpg

 

post-6371-0-05024700-1457330980_thumb.jpg   post-6371-0-82017200-1457330995_thumb.jpg

 

post-6371-0-46997300-1457331020_thumb.jpg   post-6371-0-59508000-1457331043_thumb.jpg

 

post-6371-0-53647600-1457331107_thumb.jpg   post-6371-0-88708400-1457331129_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.