Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ten reduktor to nie kamperfit chyba...

nie to jest zwykły 37 mbar na szybkozłączu więc raczej w przyczepie nie zda egzaminu, ale ja np mam kuchenkę gazową taką do przedsionka, więc może się kiedyś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale ten reduktor to nie kamperfit chyba...

 

dają zwykły do kuchenek  :oslabiony:

 

ja w sumie pozbywam sie tego wynalazku - nie mieści mi się w miejsce 5kg i czas sie jej pozbyć, tylko cieżko znaleźć punkt do zwrotu (w sensie nie mam czasu poszukać kwita i poszukać punktu  :skromny: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie możecie mi prosto wyjaśnić w czym ten niebieski reduktor jest gorszy od innych i dlaczego niby nie nadaje się do przyczepy?? Z jednej strony ma gniazdo do szybkiego podłączenia butli, z drugiej wystaje kikut do podpięcia węża na opasce, plus jest jeszcze pokrętło do zamykania dopływu gazu i ściągania tego wynalazku z butli. Co w nim jest nie tak, że go dyskwalifikuje do przyczepy. ??

post-3032-1470339005,07_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w karawaningu nie można stosować połączeń na opaski skręcane - tylko elementy zakuwane na elementach giętych - a połączenia tylko na gwinty...

 

Ponad to większość urządzeń w karawaningu jest na 30 lub 50barów...a te 37 jest takie ni z gruszki ni z pietruszki...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w karawaningu nie można stosować połączeń na opaski skręcane - tylko elementy zakuwane na elementach giętych - a połączenia tylko na gwinty...

Misio, fabrycznie przez kilkadziesiąt lat stosowano takie połączenia w przyczepach Niewiadów więc jak widać można w karawaningu... Nawet więcej przy fabrycznej instalacji po drodze od butli do kuchenki masz 4 opaski jedną na reduktorze, drugą w kufrze/bakiście-jak kto woli między wężem od reduktora a przewodem miedzianym, później między przewodem miedzianym w szafce kuchennej a wężem i ostatni między tymże wężem a kuchenką. :) także takie stwierdzenie które podajesz jest hmm nieprawdziwe. Owszem, czasy się zmieniły i rodzaje instalacji ale takie rozwiązanie było fabryczne i do dnia dzisiejszego jest obecne w przyczepach. Także poproszę inne argumenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w karawaningu nie można stosować połączeń na opaski skręcane - tylko elementy zakuwane na elementach giętych - a połączenia tylko na gwinty...

 

Ponad to większość urządzeń w karawaningu jest na 30 lub 50barów...a te 37 jest takie ni z gruszki ni z pietruszki...

 

bardzie dlatego, że ma 37mBara zamiast 30 mBara ciśniena na wyjściu 

bo węża można zacisnąć gilzą jak w fabryce i będzie git 

 

poza tym nie do końca bym się zgodził, że nie można - widziałem kilka przyczep ze skręcanymi węzami i ważnym przeglądem 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo widziałem auta które jeździły grubo powyżej 100km/h w terenie zabudowanym... można, można...ale czy legalne i bezpiecznie...przecież przejechali sami przeżyli i nikogo nie zabili...


Przez wiele lat auta jeździły bez pasów bezpieczeństwa czy też 126p ciągnął przyczepę kempingową, często cięższą niż on sam - ale teraz jest to nie legalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, czasy się zmieniły i rodzaje instalacji ale takie rozwiązanie było fabryczne i do dnia dzisiejszego jest obecne w przyczepach.

 

Owszem - było (czas przeszły)

Jeśli ktokolwiek nie zmienił nic w instalacji przez kilkadziesiąt lat, to może jednak warto dostosować ją przynajmniej w części wysokociśnieniowej do dzisiejszych standardów  :hmm: 

Reduktor zamontowany w instalacji przyczepy, powinien mieć odpowiednie ciśnienie wyjściowe (30 lub 50 mbar) i przepływ do zamontowanych w przyczepie urządzeń, a przede wszystkim, powinien być typu "karawaningowego".

Kiedyś były szeroko stosowane przewody aluminiowe w domowych instalacjach elektrycznych :blagac:

Czy ktokolwiek słyszał, aby były montowane obecnie? Teraz nie przeszły by żadnego odbioru!

Co do reduktorów dla karawaningu, różnic od tych "innych" oraz, "jak i dlaczego", to napisano już na forum tomy informacji i można przecież o tym poczytać, nawet w tym temacie ;)

 

http://forum.karawaning.pl/topic/11211-gas-light-bp-wybijcie-to-sobie-z-głowy/?p=272178

http://forum.karawaning.pl/topic/10142-wymiana-reduktora-gazowego/?p=471874

http://forum.karawaning.pl/topic/748-kompozytowe-butle-gazowe/?p=425187

http://forum.karawaning.pl/topic/11453-reduktor-gazu-jaki-musi-być/?p=471264

http://forum.karawaning.pl/topic/5697-wyposażenie-obowiązkowe-przyczepy/?p=307874

 

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, wielki szacun za Twój niestrudzony wysiłek w krzewieniu standardów i dobrych praktyk. :yes:

Wszystkie te tematy były poruszane już z 1000 razy a i tak cały czas to wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Posiadam butle kompozytową amerigas nano, czy ktoś może podpowiedzieć jak postępować z tą butlą za granicą?

Czy gdzieś wymienię? Czy można z nią zagranice?

 

z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez sylviaolamichal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.

 

 

Owszem, czasy się zmieniły i rodzaje instalacji ale takie rozwiązanie było fabryczne i do dnia dzisiejszego jest obecne w przyczepach. Także poproszę inne argumenty.

Azbest też kiedyś stosowano na potęgę, również fabrycznie. I do dnia dzisiejszego azbest jest jeszcze obecny w wielu budynkach na świecie. Ale to nie zmienia faktu, że azbest był i jest niebezpieczny.

 

Od dawna w fabrycznie nowych przyczepach stosuje się połączenia tylko na gwint. Opieranie się na tym, że kiedyś ktoś coś stosował i było dobrze jest krótkowzroczne i tyle.

 

 

Witam,

Posiadam butle kompozytową amerigas nano, czy ktoś może podpowiedzieć jak postępować z tą butlą za granicą?

Czy gdzieś wymienię? Czy można z nią zagranice?

 

z góry dzięki za pomoc

A czemu ma nie być można? Z wymianą może być problem, dlatego wymień ją w Polsce i już. Pełna butla powinna Ci wystarczyć spokojnie na cały wyjazd i jeszcze pewnie sporo zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem końcówkę gazu w butli i wziąłem ze sobą drugą pełną. To jak wyjechałem tak wróciłem po 3 tyg z pełną nie otwartą bo jeszcze jest w starej gaz. A gotowania było codziennie nie mało

Generalnie na lodówkę i kuchenkę butla starcza na cały sezon. Truma wpieprza dużo więcej gazu. Starczyło na tydzień przy idącej na gazie lodówce gotowaniu na kuchence i praktycznie cały czas piecyk szedł z małymi przerwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem końcówkę gazu w butli i wziąłem ze sobą drugą pełną. To jak wyjechałem tak wróciłem po 3 tyg z pełną nie otwartą bo jeszcze jest w starej gaz. A gotowania było codziennie nie mało

Generalnie na lodówkę i kuchenkę butla starcza na cały sezon. Truma wpieprza dużo więcej gazu. Starczyło na tydzień przy idącej na gazie lodówce gotowaniu na kuchence i praktycznie cały czas piecyk szedł z małymi przerwami

Fajnie, dzięki za pomoc. Przed samym wyjazdem podjadę wymienić musi starczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.