Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

kemping w górach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#46 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skądłódzkie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:N127

Napisano 14 listopad 2016 - 10:29

W czasie wrześniowego wypadu w Sudety mieszkaliśmy na kilku kempingach i oto parę słów o nich.

Masyw Śnieżnika http://www.wichrowe-wzgorza.pl/oferta Kemping, a właściwie pole namiotowe w Międzygórzu (Czech, dzięki za inspiracje :thank: ). Bardzo tanio. Płaci się tylko 15zł/osoba + 3zł/doba prąd. Pole tarasowe, tarasy bardzo wąskie. Obok ustawionej przyczepy przejechać się nie da. Drzewa tylko na obrzeżach. Do dyspozycji mamy w pełni wyposażoną kuchnię, łazienki i toalety, jest też świetlica. U gospodarzy kupiliśmy pyszny, pachnący miód. Zdecydowanie nie polecam podjazdu wąską drogą w górę jak namawia nawigacja bez wcześniejszego rozeznania. Ławo przegapić wjazd na pole i wtedy jest problem, bo na drodze nie da się zawrócić (na szczęście na końcu drogi jest niewielki placyk). Lepiej podjechać pod dom gospodarzy i na piechotę sprawdzić jak wjechać i gdzie się zatrzymać. Do Międzygórza zdecydowane lepiej dojechać drogą przez Domaszków.

WP_20160907_16_42_00_Pro.jpg

Ciekawe, czy ktoś z was odwiedził pobliską ścieżkę w obłokach? My dowiedzieliśmy o jej istnieniu już po powrocie. :oslabiony: http://www.dolnimora...zka-w-oblokach/

http://www.osir.pola.../pl/camping.php Byliśmy również na kempingu OSIR w Polanicy Zdroju. Nie padało! Toalety nienajgorsze, natomiast pomysł na zlewy do zmywania z blachy ocynkowanej nietrafiony – nigdy nie będą wyglądały na czyste. Jest dobra wiadomość: właściciele przygotowują się do reaktywacji basenów, powstał już wstępny projekt.

Góry Stołowe http://camping.gorystolowe.info/ I nasz faworyt, kemping w Radkowie o którym już pisałam. Na kempingu jest staw. Dzisiaj można na nim pływać tylko kajakami.

101_4320.JPG

Karkonosze http://www.pod-lipami.pl/ Ostatni kemping to Pod lipami w Karpaczu. Niewielki kemping w mieście, w cieniu starych drzew. Niezłe toalety, trochę zabałaganiona kuchnia. W pobliżu Biedronka i Netto. Na szlaki trzeba podejść, lub lepiej podjechać. W dzień trochę przeszkadza hałas z ulicy.

Właśnie uświadomiłam sobie co różni nasze kempingi od np. włoskich: zielona trawa i kuchnie. Tam to raczej rzadkość. I jeszcze jedno, byliśmy w górach we wrześniu, gości na kempingach było niewielu, więc nie było problemu z dostępem do wc i łazienek. Jak jest, kiedy kemping jest pełen? Czasem się nad tym zastanawiałam. :hmm:

#47 ed

ed

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2415 postów
  • Telefon:Jak potrzebny podam na PW
  • SkądGliwice
  • Model:Beyerland 400-2
  • Holownik:Toyota Corolla 1,4

Napisano 16 styczeń 2017 - 20:32

W Radkowie warto wpaść na kemping.

Camping nr 26 "Stołowogórski"

Adres: Piastowska 49, 57-420 Radków
Telefon:519 697 568

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:    Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.

Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ed

#48 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skądłódzkie
  • Model:N127

Napisano 16 styczeń 2017 - 22:13

To ten sam kemping, chociaż nazwa strony myląca:)

#49 Port

Port

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2133 postów
  • SkądŁódź
  • Model:Caravelair Brasilia 416
  • Holownik:Vectra B 2,0 / 16V 136 KM

Napisano 20 marzec 2017 - 14:41

Wybieram się na do Miłkowa w tym roku, tylko nie wiem czy na początku, czy pod koniec lata. Mój problem dotyczy wody w basenie na kempingu. Czy basen "zasilany" jest wodą z pobliskiej górskiej rzeki, czy z wodociągu. Konkretnie chodzi mi o temperaturę wody w basenie. Może ktoś z Kolegów wyjaśni mi moje wątpliwości.

Użytkownik Port edytował ten post 20 marzec 2017 - 14:41

msg-14872-0-01719400-1397561916.jpg

#50 wally1978

wally1978

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 371 postów
  • Telefon:608278999
  • SkądOława
  • Model:Beyerland vitesse 400ct
  • Holownik:Astra II 1.7dti

Napisano 20 marzec 2017 - 22:38

Wybieram się na do Miłkowa w tym roku, tylko nie wiem czy na początku, czy pod koniec lata. Mój problem dotyczy wody w basenie na kempingu. Czy basen "zasilany" jest wodą z pobliskiej górskiej rzeki, czy z wodociągu. Konkretnie chodzi mi o temperaturę wody w basenie. Może ktoś z Kolegów wyjaśni mi moje wątpliwości.

Co do wody w basenie nie mam pojęcia nie korzystałem a tak szczerze bardziej polecam Ściegny Camp 66 ,basen wprawdzie rozkładany ale jest a widoki na Karkonosze nie zapomniane ja bardzo polecam a Miłków ciasno,zimno i jakoś tak słabo

#51 Port

Port

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 marzec 2017 - 11:36

wally1978 co masz na myśli, że w Miłkowie "zimno"? Ciasno, to znaczy mały kemping? A co z infastrukturą na kempingu w Miłkowie, co jest a czego nie ma? (woda, prąd, boiska, sklepik, bar,sanitariaty inne atrakcje)

#52 Port

Port

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 marzec 2017 - 13:08

Czyli oprócz wally1978 ostatnio nikt nie był w Miłkowie, żeby bliżej opisać ten camping ? Wątpię. Wiem tylko, że camping czynny od początku maja do końca września, a basen od początku lipca też do końca września i to wszystko. Proszę o jakieś subiektywne oceny tego pola.

#53 kocur

kocur

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:KNAUS 465 TF

Napisano 24 marzec 2017 - 21:01

Jak piszesz o Miłkowie to masz na myśli Wiśniową Polanę? Byłem tam trzy lata temu we wrześniu.Było pusto. Basen bez wody. Oprócz mnie była jeszcze jedna załoga z przyczepą.

W zeszłym roku nocowałem na Camp . Polecam. O niebo lepsze warunki. Warto tam pojechać.

Lepiej budować mosty porozumienia niż mury niezgody. Po moście można przejść, zza muru nic nie widać...

#54 Magda Pawłowicz

Magda Pawłowicz

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów
  • SkądLwówek Śląski
  • Model:Przyczepa namiotowa

Napisano 24 marzec 2017 - 21:47

wally1978 co masz na myśli, że w Miłkowie "zimno"? Ciasno, to znaczy mały kemping? A co z infastrukturą na kempingu w Miłkowie, co jest a czego nie ma? (woda, prąd, boiska, sklepik, bar,sanitariaty inne atrakcje)

Byłam w Miłkowie w maju rok temu, czyli przed sezonem, stało kilka przyczep i kamperów. Wody w basenie nie było, bo pojawia się po 22 czerwca. Nie wiem, jak jest w sezonie przy pełnym obłożeniu, ale z tego co wiem, to ma stałych bywalców, w tym z zagranicy. Mam tu zdjęcia z tego kempingu i trochę wrażeń. https://campingowo.w...isniowa-polana/

Użytkownik Magda Pawłowicz edytował ten post 24 marzec 2017 - 21:49

#55 swrx

swrx

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów
  • Telefon:samsung ;-)
  • SkądJelenia Góra
  • Model:Eifelland 560 TK
  • Holownik:Legacy 2.5 M/T 2007,Kia Sorento 3.3 PB 2008 A/T

Napisano 24 marzec 2017 - 21:49

Woda jest ze strumyka. Czysta,ale zimna :)

#56 Port

Port

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 marzec 2017 - 10:23

Jak piszesz o Miłkowie to masz na myśli Wiśniową Polanę? Byłem tam trzy lata temu we wrześniu.Było pusto. Basen bez wody. Oprócz mnie była jeszcze jedna załoga z przyczepą.

W zeszłym roku nocowałem na Camp . Polecam. O niebo lepsze warunki. Warto tam pojechać.

Jaki camping masz na myśli?

Woda jest ze strumyka. Czysta,ale zimna :)

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Obawiam się, że może być tak zimna, że kąpiel będzie pod znakiem zapytania.

#57 piaskowy

piaskowy

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 368 postów
  • Telefon:791631752
  • SkądJawor
  • Holownik:RENAULT KOLEOS

Napisano 25 marzec 2017 - 14:40

Jaki camping masz na myśli?

Zapewne miał na myśli kemp 66 http://camp66.pl/

logo-tec.jpg

#58 Port

Port

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 marzec 2017 - 15:34

A na tym campingu 66 jest jakaś woda do kąpieli?

#59 kocur

kocur

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:KNAUS 465 TF

Napisano 28 marzec 2017 - 23:05

Dokładnie, chodzi o Camp66. Nie ma tam basenu ani jeziorka, Pisząc o lepszych warunkach mam na myśli sanitariaty, świetlico-bar i wygodne stanowiska postojowe z widokiem na góry.I święty spokój, który ja sobie cenię.

Lepiej budować mosty porozumienia niż mury niezgody. Po moście można przejść, zza muru nic nie widać...

#60 Podróżnik32

Podróżnik32

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 1 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 02 kwiecień 2017 - 11:26

Ja bym się obawiał kempingować w górach z rodzinką :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych