Skocz do zawartości

kemping w górach


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie wrześniowego wypadu w Sudety mieszkaliśmy na kilku kempingach i oto parę słów o nich.

Masyw Śnieżnika http://www.wichrowe-wzgorza.pl/oferta Kemping, a właściwie pole namiotowe w Międzygórzu (Czech, dzięki za inspiracje :thank: ). Bardzo tanio. Płaci się tylko 15zł/osoba + 3zł/doba prąd. Pole tarasowe, tarasy bardzo wąskie. Obok ustawionej przyczepy przejechać się nie da. Drzewa tylko na obrzeżach. Do dyspozycji mamy w pełni wyposażoną kuchnię, łazienki i toalety, jest też świetlica. U gospodarzy kupiliśmy pyszny, pachnący miód. Zdecydowanie nie polecam podjazdu wąską drogą w górę jak namawia nawigacja bez wcześniejszego rozeznania. Ławo przegapić wjazd na pole i wtedy jest problem, bo na drodze nie da się zawrócić (na szczęście na końcu drogi jest niewielki placyk). Lepiej podjechać pod dom gospodarzy i na piechotę sprawdzić jak wjechać i gdzie się zatrzymać. Do Międzygórza zdecydowane lepiej dojechać drogą przez Domaszków.

post-12190-0-26544100-1479115632_thumb.jpg

Ciekawe, czy ktoś z was odwiedził pobliską ścieżkę w obłokach? My dowiedzieliśmy o jej istnieniu już po powrocie. :oslabiony:http://www.dolnimorava.cz/_pl/sciezka-w-oblokach/

http://www.osir.polanica.pl/pl/camping.php Byliśmy również na kempingu OSIR w Polanicy Zdroju. Nie padało! Toalety nienajgorsze, natomiast pomysł na zlewy do zmywania z blachy ocynkowanej nietrafiony – nigdy nie będą wyglądały na czyste. Jest dobra wiadomość: właściciele przygotowują się do reaktywacji basenów, powstał już wstępny projekt.

Góry Stołowe http://camping.gorystolowe.info/ I nasz faworyt, kemping w Radkowie o którym już pisałam. Na kempingu jest staw. Dzisiaj można na nim pływać tylko kajakami.

post-12190-0-52778600-1479115628_thumb.jpg

Karkonosze http://www.pod-lipami.pl/ Ostatni kemping to Pod lipami w Karpaczu. Niewielki kemping w mieście, w cieniu starych drzew. Niezłe toalety, trochę zabałaganiona kuchnia. W pobliżu Biedronka i Netto. Na szlaki trzeba podejść, lub lepiej podjechać. W dzień trochę przeszkadza hałas z ulicy.

Właśnie uświadomiłam sobie co różni nasze kempingi od np. włoskich: zielona trawa i kuchnie. Tam to raczej rzadkość. I jeszcze jedno, byliśmy w górach we wrześniu, gości na kempingach było niewielu, więc nie było problemu z dostępem do wc i łazienek. Jak jest, kiedy kemping jest pełen? Czasem się nad tym zastanawiałam. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Wybieram się na do Miłkowa w tym roku, tylko nie wiem czy na początku, czy pod koniec lata. Mój problem dotyczy wody w basenie na kempingu. Czy basen "zasilany" jest wodą z pobliskiej górskiej rzeki, czy z wodociągu. Konkretnie chodzi mi o temperaturę wody w basenie. Może ktoś z Kolegów wyjaśni mi moje wątpliwości.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na do Miłkowa w tym roku, tylko nie wiem czy na początku, czy pod koniec lata. Mój problem dotyczy wody w basenie na kempingu. Czy basen "zasilany" jest wodą z pobliskiej górskiej rzeki, czy z wodociągu. Konkretnie chodzi mi o temperaturę wody w basenie. Może ktoś z Kolegów wyjaśni mi moje wątpliwości.

Co do wody w basenie nie mam pojęcia nie korzystałem a tak szczerze bardziej polecam Ściegny Camp 66 ,basen wprawdzie rozkładany ale jest a widoki na Karkonosze nie zapomniane ja bardzo polecam a Miłków ciasno,zimno i jakoś tak słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wally1978 co masz na myśli, że w Miłkowie "zimno"? Ciasno, to znaczy mały kemping? A co z infastrukturą na kempingu w Miłkowie, co jest a czego nie ma? (woda, prąd, boiska, sklepik, bar,sanitariaty inne atrakcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oprócz wally1978 ostatnio nikt nie był w Miłkowie, żeby bliżej opisać ten camping ? Wątpię. Wiem tylko, że camping czynny od początku maja do końca września, a basen od początku lipca też do końca września i to wszystko. Proszę o jakieś subiektywne oceny tego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz o Miłkowie to masz na myśli Wiśniową Polanę? Byłem tam trzy lata temu we wrześniu.Było pusto. Basen bez wody. Oprócz mnie była jeszcze jedna załoga z przyczepą.

 

W zeszłym roku nocowałem na Camp . Polecam. O niebo lepsze warunki. Warto tam pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wally1978 co masz na myśli, że w Miłkowie "zimno"? Ciasno, to znaczy mały kemping? A co z infastrukturą na kempingu w Miłkowie, co jest a czego nie ma? (woda, prąd, boiska, sklepik, bar,sanitariaty inne atrakcje)

Byłam w Miłkowie w maju rok temu, czyli przed sezonem, stało kilka przyczep i kamperów. Wody w basenie nie było, bo pojawia się po 22 czerwca. Nie wiem, jak jest w sezonie przy pełnym obłożeniu, ale z tego co wiem, to ma stałych bywalców, w tym z zagranicy. Mam tu zdjęcia z tego kempingu i trochę wrażeń. https://campingowo.wordpress.com/2016/05/22/camping-wisniowa-polana/

Edytowane przez Magda Pawłowicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz o Miłkowie to masz na myśli Wiśniową Polanę? Byłem tam trzy lata temu we wrześniu.Było pusto. Basen bez wody. Oprócz mnie była jeszcze jedna załoga z przyczepą.

 

W zeszłym roku nocowałem na Camp . Polecam. O niebo lepsze warunki. Warto tam pojechać.

Jaki camping masz na myśli?

 Woda jest ze strumyka. Czysta,ale zimna :)

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Obawiam się, że może być tak zimna, że kąpiel będzie pod znakiem zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi o Camp66. Nie ma tam basenu ani jeziorka, Pisząc o lepszych warunkach mam na myśli sanitariaty, świetlico-bar i wygodne stanowiska postojowe z widokiem na góry.I święty spokój, który ja sobie cenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.