Skocz do zawartości

Przygotowania do wyjazdu


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że termin wyjazdu zbliża się dosyć sporymi krokami, a otrzymałem parę zapytań odnośnie tego co i jak zabrać to postaram się napisać to o czym każdy powinien pamiętać planując wyjazd. Z góry przepraszam ale ta lista jest pod pewnymi względami subiektywna, więc proszę traktować to jako jedynie moje luźne wskazówki czy uwagi. Jako,że z założenia Rajd ma pomóc osobo, które pierwszy raz wybierają się z budką za granicę, czy czują się niepewnie, chcemy aby pewne sprawy były wyjaśnione tak aby stały się jasne i zrozumiałe.

 

Miejscem I Rajdu jest kemping Amarin na półwyspie Istria w Chorwacji.

Adres:

ulica: Monsena,

miasto: HR - 52210 Rovinj

Teraz o czym trzeba pamiętać - przede wszystkim dokumenty:

- pamiętajmy o zabraniu wszystkich dokumentów czyli, paszportów lub dowodów, dokumentów auta i przyczepki. My zawsze po wejściu do auta sprawdzamy czy mamy, ale na zasadzie pokazania a nie powiedzenia, że mam. Uchroniło to już parę osób przed niepotrzebnym powrotem do domu z granicy. Parę dni przed wyjazdem sprawdźmy ważność przeglądów rejestracyjnych.

Dodatkowo warto w lokalnym oddziale NFZ wyrobić karty EKUZ.

My jadąc zagranicę wykupujemy jakieś rodzinne ubezpieczenie typu travel, koszty ewentualnych leczeń czy odwiedzin doktora mogą być spore.

 

Pieniądze - każdy ma swój sposób na posiadanie pieniędzy- gotówka albo karty.

Ale tak czy siak trzeba mieć niezbędną gotówkę przynajmniej na zakup potrzebnych winietek i ewentualnego tankowania gdyby karta akurat nie chodziła.

Sprawdźmy poziom gazu w butli - każdy kraj ma inne butle i za granicą może być duży kłopot jeśli zostaniemy bez gazu.

 

Zaplanujcie dokładnie trasę, Google maps jest waszym sprzymierzeńcem :)

 

Dodaję listę, którą możecie sobie dowolnie modyfikować pod kątem swoich potrzeb i zachcianek.

I najważniejsze - zabieramy dobry humor, nerwy i stresy zostawiamy w domu.

 

Proszę, jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, pytania lub czegoś nie wie o pytanie w tym temacie.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wprawdzie w Chorwacji byłem 3 lata temu, ale najbardziej utkwiły mi w pamięci "chore" ceny napojów gazowanych bezalkoholowych ( pepsi , coca cola itp) coś około 10 złotych za 1,5 litra, woda mineralna też do najtańszych nie należała. Jeśli nic się nie zmieniło, sugerowałbym zakup w Polsce.

 

Pozdrawiam i do spotkania w CRO.

Edytowane przez Cezare1972 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za listę. Przyda się jako ściąga. Najbardziej podoba mi się olejek do opalaniawaytogo.gif, dość ambitnie, ale to w końcu Chorwacja.

Jeżeli ktoś chce wchodzić do wody to warto kupić butki do kąpieli na gumowej podeszwie, to ze względu na kamieniste dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio Twoja LISTA wyposażeniowa jest praktyczna i bardzo sensowna . My zabieramy podobne rzeczy .

 

Uwaga - porada ; :czerwona: zabierzcie ze sobą koniecznie ZAPASOWE KLUCZYKI do AUTA , tak na wszelki wypadek. Kilka razy byłem świadkiem przypadkowego zatrzaśnięcia drzwi z kluczykami wewnątrz kabiny oraz w bagażniku. Zapasowy kluczyk lub kluczyki warto dać małżonce jako naszyjnik w czasie podróży. My tak robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.