Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka w Skodzie Octavii


DOMINO7

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jest tak: Jak wiemy, cepke będę ciągnął Octavią. Jak też ogólnie wiadomo, większość aut z grupy VW ma trochę mniejsze prawe lustro. Jadąc po budkę pożyczyłem od kolegi jego "uniwersalne" typu: http://allegro.pl/lu...2260404596.html ale z prawej strony, na tym małym, ni w ząb nie chciało się trzymać:niewiem: . W związku z tym przyciągnąłem ją :drive: bez lusterek. I tu pytanie do kolegów którzy mają takie auta: Jaki macie patent na mocowanie tego lusterka, albo jakie lusterka kupić żeby było ok? Tylko nie odsyłajcie mnie do ASO bo tam trochę za drogo :oslabiony: (czytałem wątek do Opla Vectry). Jak zwykle z góry dziękuje za podpowiedzi.:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam Octavię i rzuć okiem http://forum.karawaning.pl/topic/10284-dodatkowe-lusterka-vs-szerokosc-pojazu/page__st__15 ( post # 30) trochę słabo widać ale zakłada się je na drzwi. Miałem tęż uniwersalne i (raz założyłem) ale i była tam taśma dwustronna itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest tak: Jak wiemy, cepke będę ciągnął Octavią. Jak też ogólnie wiadomo, większość aut z grupy VW ma trochę mniejsze prawe lustro. Jadąc po budkę pożyczyłem od kolegi jego "uniwersalne" typu: http://allegro.pl/lu...2260404596.html ale z prawej strony, na tym małym, ni w ząb nie chciało się trzymać:niewiem: . W związku z tym przyciągnąłem ją :drive: bez lusterek. I tu pytanie do kolegów którzy mają takie auta: Jaki macie patent na mocowanie tego lusterka, albo jakie lusterka kupić żeby było ok? Tylko nie odsyłajcie mnie do ASO bo tam trochę za drogo :oslabiony: (czytałem wątek do Opla Vectry). Jak zwykle z góry dziękuje za podpowiedzi.:dzieki:

 

W Oktavkach to są przynajmniejze 4 rodzaje lusterek :-] Ja mam akurat symetryczne. Niemniej dodatkowe tez nie trzymają się rewelacyjnie bo góra jest pochylona w dół. Założyłem sobie więc dodatkową gumkę, która podtrzymuje lusterko. Muszę zrobić fotkę to podrzucę może jutro :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam z prawej strony taki problem, mam lusterka Exccellent View i dodatkowo opasam je elastyczna gumą mocującą, jak lusterko nawet odpadnie to i tak gumka je przytrzyma i lusterka nie zgubisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, a gdzie nabyłeś te cuda :winner: ?!?! Jeszcze takich nie widziałem w moim domowym sklepie (allegro):niewiem: .

 

Beruang, więc właśnie o to chodzi, że one są krótsze i do tego obudowa idzie skosem w dół :sciana:. Jak dasz rade, to załatw tą fotkę, nie koniecznie na jutro, bo mam na to jeszcze trochę czasu.

 

Więc i tak wychodzi na to, że najlepiej kupić uniwersalne i spróbować dostosować? (przyspawać albo poxipol czy cuś?:niewiem: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te które masz kilka razy na żywo, ale wtedy nie interesowało mnie gdzie i za ile, bo jeszcze nie wiedziałem że będę miał taką cepke. Zwróciłem na nie uwagę, bo wydawało mi się to bardzo praktyczne rozwiązanie przy dużych rozmiarach zestawu. W większości były do nich przymocowane duże lustra zapewniające dobrą widoczność. I do tego stabilne! Teraz wiem, że trzeba będzie dobrze poszukać. A tak na marginesie: dużo sosu trzeba za nie nasypać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc zaprzęgiem (holownik Skoda Octavia) używałem lusterek uniwersalnych, takich jak na zdjęciu. Nie zsuwały mi się co prawda, ale widoczność w nich była kiepska. Przy większych szybkościach lusterka tak montowane drgają i obraz w nich się rozmazuje. Regułą jest, że im dłuższy wysięgnik tym większe wibracje. Dodatkowym minusem lusterek dodatkowych montowanych na oryginalnych jest to, że przy większych podmuchach powietrza np. przy wymijaniu się z TIR em mogą się samoczynnie złożyć. Kilka razy mi się to zdarzyło. Dlatego przed założeniem lusterek dodatkowych przyklejałem zawias lusterka mocną taśmą klejącą, ale i tak raz taśma pękła i lusterko się złożyło. Uważam, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać.Żeby mieć dobrą widoczność z tyłu, trzeba kupić lusterka dobrze mocowane i z dobrą widocznością. Może trzeba odżałować trochę grosza i kupić coś co będzie dobrze służyło przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, bo złożone razem do kupy :niewiem: . Ale czy to nie będzie coś w ten deseń?

http://allegro.pl/lu...2261059874.html?

Tylko tam widzę jakieś sprężyny?:niewiem:

 

Ja używam dokładnie takie same od 7 lat i nie zamienię je na żadne inne zlosnik.gif ( poprzednio w W124 a obecnie w A6)- żadne podmuchy z TIRA itp im nie szkodzą.

Sprężyny po prostu dociągają je do błotnika - a jak widać możliwości regulacji są dość duże ( ta mocno zakrzywiona końcówka idzie na dolną część błotnika zaś dwie końcówki zagięte pod kątem 90 stopni idą na górną część błotnika - tuż obok maski).

Ja sobie je chwalę i po wielu rozmowach na kempingach z różnymi kierowcami i obejrzeniu bardzo wielu patentów z lusterkami te mi bardzo odpowiadają - to jest moja subiektywna opinia zlosnik.gif.

Za 69zł z przesyłką - aż dziwnie tanio waytogo.gif

Edytowane przez gluszec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Ja mam lusterka ze strony 144 Hagus Huckepack 3 . Używałem ich w Fabii ( też małe lusterko z prawej strony i było OK ) .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.