Skocz do zawartości

WC Thetford typ C2


nowy8

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobię w poniedziałek to rozbiorę , i dam znać , (a tak nie w temacie mierzyłeś może ile masz volt na kablach które idą do akumulatora, nie podłączone do aku , ), a ta klapka to u góry przekręcam ale patrze i tak jak wczesniej pisałem nie odsuwa się zostaje np.cm i pokrętłem nie da rady dopiero jak pomogę ręką popchnąć klapkę to się chowa cała , , wychodzi na to że wina leży po stronie klapki , .Sprawdżę ,dzięki za wszystko

 

Sprawdź najpierw czy przekręcając energicznie samym pokrętłem na kasecie, zawór otwiera się do pełnego otworu.

Jeśli nie, to wina po stronie mechanizmu w kasecie.

 

 

... a tak nie w temacie mierzyłeś może ile masz volt na kablach które idą do akumulatora, nie podłączone do aku

 

U mnie jest układ buforowy i nie miałem potrzeby sprawdzania.

Opisałem Ci to w temacie.

;)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kristofer Ty to musisz mieć opanowane na wszystkie moje pytania , od razu schemat, rysunek, super. Kolego Przemo po wyciągnięciu tej uszczelki ten sam problem cos w kasecie ,coś przy końcu delikatnie blokuje, kaseta na zewnątrz.

 

;)

I jak ?

Doszedłeś do jakiegoś rozwiązania problemu z kasetą ? Rozebrałeś te elementy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , mały młynek w robocie i w związku z tym brak czasu . Ja to już raz rozbierałem i po ściągnięciu gumy tam był dalej przy koncu taki mały opór, Da się to rozebrać tak aby mieć tą klapkę w ręku?

 

Jestem ciekawy, co się okaże, jak to rozbierzesz. Sam nigdy kasety nie rozbierałem, ale skoro większość tych elementów można kupić jako części zamienne, to jest niemal pewne, że to wszystko się rozbiera. Trzeba to tylko robić z głową, aby czegoś nie uszkodzić.

Wydaje mi się, że (tak, jak Ci już kiedyś pisałem) przeszkadza Ci jakiś stary osad kamienny w okolicy tych elementów wewnątrz, ew. jest coś zatarte. Sprawdź i daj znać.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie

mam problem po zimie przestała działać mi spłuczka w takiej toalecie, o której wcześniej pisaliście. Płyn jest wlany i widoczny w szklanej rurce. Przy naciśnięciu spłuczki słychać działanie pompki, ale woda nie płynie. Próbowałem nakłówać szpilką sam wylew i nic nie pomogło. Zastanawiałem się jak dotrzeć do tych wszystkich przewodów, ale patrząc na toaletę nie mam pomysłu jak ją rozebrać (i później dobrze złożyć:)). Jestem w tej chwili na kampingu także szybkie odpowiedzi będą mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbonara do pompki i wężyków od niej do spustu dostajesz się poprzez wyjęcie pojemnika na papier toaletowy.

Jak to wyjmiesz to masz dostęp do pompki. Spróbuj czy tam gdzieś wężyk nie spadł, bo jeżeli pompka pracuje to nie wiem co by to jeszcze mogło być innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to i ja zaapeluję o pomoc toaleta - kaseta jak na rysunkach na poprzedniej stronie, nie elektryczna tylko ręczna taka pompka wyglądająca jak akordeon. Trzy dni do wyjazdu postanowiłem dzisiaj sprawdzic i nie mogę z nia dojść do łądu zalałęm z 15 l wody aby sprawdzić działanie ato klops przy otwartej klapce sedesu ledwie siorbie troszkę wody i to przy bardzo energicznym przekręcaniu. Toaleta z wyglądu nigdy nie używana. Pomocy za trzy dni wyjazd oświećcie mnie troszke Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.