Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

WC Thetford typ C2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8727 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 09 kwiecień 2012 - 19:40

Tak zrobię w poniedziałek to rozbiorę , i dam znać , (a tak nie w temacie mierzyłeś może ile masz volt na kablach które idą do akumulatora, nie podłączone do aku , ), a ta klapka to u góry przekręcam ale patrze i tak jak wczesniej pisałem nie odsuwa się zostaje np.cm i pokrętłem nie da rady dopiero jak pomogę ręką popchnąć klapkę to się chowa cała , , wychodzi na to że wina leży po stronie klapki , .Sprawdżę ,dzięki za wszystko

Sprawdź najpierw czy przekręcając energicznie samym pokrętłem na kasecie, zawór otwiera się do pełnego otworu.
Jeśli nie, to wina po stronie mechanizmu w kasecie.

... a tak nie w temacie mierzyłeś może ile masz volt na kablach które idą do akumulatora, nie podłączone do aku

U mnie jest układ buforowy i nie miałem potrzeby sprawdzania.
Opisałem Ci to w temacie.
;)

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#17 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 10 kwiecień 2012 - 09:51

wina pokrętła na kasecie przy ostatnim centymetrze chowania się klapki jest większy opór , czyli wina klapki w kasecie, dzięki wielkie

#18 Przemo.D

Przemo.D

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 699 postów
  • Telefon:PW
  • SkądPL
  • Sprzęt:Kamper

Napisano 10 kwiecień 2012 - 13:12

wina pokrętła na kasecie przy ostatnim centymetrze chowania się klapki jest większy opór , czyli wina klapki w kasecie, dzięki wielkie

To jest wina uszczelki ( tej okrągłej na rysunku złożeni-owym) w kasecie -> wymienisz i po sprawie.
Pozdro.
Łódzko - Mazowiecka

#19 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 13:37

Kristofer Ty to musisz mieć opanowane na wszystkie moje pytania , od razu schemat, rysunek, super. Kolego Przemo po wyciągnięciu tej uszczelki ten sam problem cos w kasecie ,coś przy końcu delikatnie blokuje, kaseta na zewnątrz.

#20 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8727 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 14 kwiecień 2012 - 00:51

Kristofer Ty to musisz mieć opanowane na wszystkie moje pytania , od razu schemat, rysunek, super. Kolego Przemo po wyciągnięciu tej uszczelki ten sam problem cos w kasecie ,coś przy końcu delikatnie blokuje, kaseta na zewnątrz.

;)
I jak ?
Doszedłeś do jakiegoś rozwiązania problemu z kasetą ? Rozebrałeś te elementy ?

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#21 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 07:30

nie , mały młynek w robocie i w związku z tym brak czasu . Ja to już raz rozbierałem i po ściągnięciu gumy tam był dalej przy koncu taki mały opór, Da się to rozebrać tak aby mieć tą klapkę w ręku?

#22 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8727 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 14 kwiecień 2012 - 14:02

nie , mały młynek w robocie i w związku z tym brak czasu . Ja to już raz rozbierałem i po ściągnięciu gumy tam był dalej przy koncu taki mały opór, Da się to rozebrać tak aby mieć tą klapkę w ręku?

Jestem ciekawy, co się okaże, jak to rozbierzesz. Sam nigdy kasety nie rozbierałem, ale skoro większość tych elementów można kupić jako części zamienne, to jest niemal pewne, że to wszystko się rozbiera. Trzeba to tylko robić z głową, aby czegoś nie uszkodzić.
Wydaje mi się, że (tak, jak Ci już kiedyś pisałem) przeszkadza Ci jakiś stary osad kamienny w okolicy tych elementów wewnątrz, ew. jest coś zatarte. Sprawdź i daj znać.
:hej:

#23 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 08:56

czesc , miałem to przed soba i nic wymyłem to tak jak trzeba , i jest lepiej , ale z wyciągnięciem tej klapki dałem sobie spokój

#24 carbonara

carbonara

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 11:15

Witajcie
mam problem po zimie przestała działać mi spłuczka w takiej toalecie, o której wcześniej pisaliście. Płyn jest wlany i widoczny w szklanej rurce. Przy naciśnięciu spłuczki słychać działanie pompki, ale woda nie płynie. Próbowałem nakłówać szpilką sam wylew i nic nie pomogło. Zastanawiałem się jak dotrzeć do tych wszystkich przewodów, ale patrząc na toaletę nie mam pomysłu jak ją rozebrać (i później dobrze złożyć:)). Jestem w tej chwili na kampingu także szybkie odpowiedzi będą mile widziane:)

#25 Miodzio

Miodzio

Maniak karawaningu

• Moderatorzy
  • 2978 postów
  • SkądGliwice
  • Model:Knaus Südwind 440 HT
  • Holownik:biały lub czerwony ;)

Napisano 01 lipiec 2012 - 22:33

Carbonara do pompki i wężyków od niej do spustu dostajesz się poprzez wyjęcie pojemnika na papier toaletowy.
Jak to wyjmiesz to masz dostęp do pompki. Spróbuj czy tam gdzieś wężyk nie spadł, bo jeżeli pompka pracuje to nie wiem co by to jeszcze mogło być innego.

#26 Kogut69

Kogut69

Maniak karawaningu

• Konto firmowe
  • 1736 postów
  • Telefon:509954777
  • SkądRumia
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Iveco czyli " Ivonka "

Napisano 02 lipiec 2012 - 06:39

Jeśli pompka szumi a woda nie leci to najprawdopodobniej urwała się ośka przed samym wirnikiem ... korozja .... nowa pompka kosztuje max 70 zł .... pozdrawiam

#27 carbonara

carbonara

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 10:22

wielkie dzięki za szybką reakcję, jak tylko skończę to dam znać czy się udało

#28 makac

makac

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 114 postów
  • SkądWołów dolnosląskie DWL
  • Model:Adria 5204 PXA rocznik 1999
  • Holownik:Hyundai Tucson 2.0 LPG

Napisano 02 lipiec 2012 - 16:29

Witam to i ja zaapeluję o pomoc toaleta - kaseta jak na rysunkach na poprzedniej stronie, nie elektryczna tylko ręczna taka pompka wyglądająca jak akordeon. Trzy dni do wyjazdu postanowiłem dzisiaj sprawdzic i nie mogę z nia dojść do łądu zalałęm z 15 l wody aby sprawdzić działanie ato klops przy otwartej klapce sedesu ledwie siorbie troszkę wody i to przy bardzo energicznym przekręcaniu. Toaleta z wyglądu nigdy nie używana. Pomocy za trzy dni wyjazd oświećcie mnie troszke Maciek
Pozdrawiamy Maciej i Lila z Wołowa

#29 kmtaxi

kmtaxi

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 891 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:nie za duża i nie za mała
  • Holownik:z hakiem

Napisano 02 lipiec 2012 - 22:43

Może to coś pomoże.

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.
Pozdrawia Krzysztof

#30 carbonara

carbonara

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 09:28

dziękuję za pomoc, okazało się, że wystarczyło trochę pogrzebać ręką przy pompce i tamujący korzuch przepchnęła woda, Wszystko działa jak należy i wraz z rodziną mogę cieszyć się tylko atmosferą wakacji:) pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych