Skocz do zawartości
nowy8

WC Thetford typ C2

Rekomendowane odpowiedzi

waldy

Mam objawy padniętej pompki, buczy ale nie obraca się ale w nowszym typie C- 200 i kompletnie nie wiem jak dobrać się do pompki. Może ktoś mógłby mnie szybko oświecić bo wybieram się jutro po południu w trasę i będę musiał polewać z butelki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Mam objawy padniętej pompki, buczy ale nie obraca się ale w nowszym typie C- 200 i kompletnie nie wiem jak dobrać się do pompki. Może ktoś mógłby mnie szybko oświecić bo wybieram się jutro po południu w trasę i będę musiał polewać z butelki.

Witaj Kolego !

Mam nadzieję, że rysunek Ci wszystko wyjaśni.

Do pompki dostaniesz się, jak zdejmiesz pokrywkę przycisku włączającego (chyba jest na zatrzask), a następnie to, co jest pod nią (według rysunku).

:banan:

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kristofer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldy

Witaj Kolego !

Mam nadzieję, że rysunek Ci wszystko wyjaśni.

Do pompki dostaniesz się, jak zdejmiesz pokrywkę przycisku włączającego (chyba jest na zatrzask), a następnie to, co jest pod nią (według rysunku).

:banan:

Miałem podejrzenia co do tej pokrywy że jest zdejmowalna ale wstępne oględziny wykazały że mocno jest przyklejona do obudowy. Jutro uzbrojony w wiedzę z twojego rysunku będę bardziej przekonujący i spróbuję go rozebrać. Dziękuję za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Odświeżę trochę temat. Po wlaniu wody do spłuczki, gdy chcę spłukać to wylatuje jakiś syf razem z wodą. Jak to można przeczyścić/usunąć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BIGL

Tabletka do basenu, domestos, trochę chloru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

dokładnie.

Ja zrobiłem mieszankę Domestos (1/2 butli) + woda do "3/4" pojemności spłuczki (tylko dałem ciepłą - szybciej domestos się rozpuszcza).

Zabrałem przyczepę na przejażdżkę po drodze gdzie ją pobujało. Po powrocie, dolałem do pełna i wymieszałem ręką wodę (przez otwór na papier).

Odstawiłem na 3 dni i znów na przejażdżkę i znów na 3 dni stania.

Potem spust mieszanki, przepłukanie 3x pełna pojemność ciepłą wodą i wszystko w środku spłuczki wygląda jak nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi