Skocz do zawartości

WC Thetford typ C2


nowy8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytac do górnego zbiorniczka lac tylko płyn, czy to jest szyjka wlewu do zbiornika spłuczki którego nie widac chodzi o WC Thetford typ C2, bo myśle że tu płyn a woda jest z bierzacego zasilania i idzie na bierzaco, a spłuczki nie ma , Jak to jest wlewać płyn z wodą czy sam płyn do górnego . Jeszcze jedno od czego jest cienki waz z rurką wpieta pionowo jakas miarka można ją wyciagnąć z zaczepu ale jest połączona z weżem do spuszczania wody o co chodzi? dzieki, pierwsza przyczepa campingowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli to jest szyjka do zbiornika jakiegos wiekszego i to sam musisz zmieszać przed wlaniem ta miksturę np. do pełna , bo ja myslałem ze to jest taki mały zbiorniczek np.0.5litra wlewa sie sam płyn i jest to na zasadzie dozownika a woda jest brana z bierzacego źrudła wody?, sory ale nie zrozumiałem do końca , .?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Ci rysunek z opisem, który wszystko wyjaśnia:

 

 

:hej:

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem kiedyś pojemność tego zbiornika w systemie z dużą kasetą i weszło mi tam prawie 20 l wody :skromny: :skromny: :skromny:

 

Dokładnie tak, masz rację - potrafi wejść blisko 20 litrów.

Skoro producent podaje aby lać tam 15, to ja leję tak mniej / więcej między tymi wartościami (ok. 18 l).

 

 

:hej:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki teraz to już nawet ja zrozumiałem, chyba nie jest to takie złe , , teraz trzy problemy musze jeszcze załatwić dwa pękniecia po zimie , z transformatora wychodzi 10v, zamiast dwanaście i brodzik ma mikropekniecia oczywiście przecieka , trochę mi się odechciało , kupione trzy miesiące temu niby fajna cena ale coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak....bo reszta to "dar natury " :banan: :banan: :banan:

 

:brawo:

Z tego powodu trzeba bacznie zwracać uwagę na wskaźnik zapełnienia kasety, zwłaszcza, jeśli w spłuczce było 18 l roztworu lub więcej, bo po którymś razie, możemy mieć klęskę urodzaju :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją drogą jak naleje samej wody to wskaznik powinien pokazać poziom , tak na próbę można go tak sprawdzić zielono czerwone pole?

 

Myślisz zapewne o wskaźniku wewnątrz przyczepy, czyli tym pokazującym zapełnienie kasety.

Tak, możesz zalać kasetę samą wodą na próbę i zorientujesz się w działaniu i ilości płynu jaka będzie w kasecie, gdy wskaźnik pokaże "Pełny".

Tolerancja jest bardzo mała i przy takim wskazaniu, lepiej nie ryzykować przekroczenia pojemności, mimo że wydaje się, że jeszcze coś tam "upchniemy" :jump:

Konsekwencje mogą mieć przykry zapach :lol:

 

Jeśli chodzi o zbiornik spłuczki, to wlej do niego na próbę czystej wody np. ok. 15 do 18 litrów i jeśli na szklanej rurce nie masz kreseczki, to naklej na nią kawałek taśmy. W ten sposób będziesz miał zaznaczony na przyszłość poziom max w zbiorniku spłuczki.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki tak zrobię , muszę jeszcze z tą klapką w kasecie zobaczyć bo jak spłukasz i przekrecasz to ta klapka powinna się całkowicie odsunąć a jej zostaje jeszcze centymetr do całkowitego otwarcia , jak kaseta jest na zewnątrz to przekręcasz i wtedy odsuwa się do konca tz. otwiera sie do konca, tylko ta koncówka coś ciężej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki tak zrobię , muszę jeszcze z tą klapką w kasecie zobaczyć bo jak spłukasz i przekrecasz to ta klapka powinna się całkowicie odsunąć a jej zostaje jeszcze centymetr do całkowitego otwarcia , jak kaseta jest na zewnątrz to przekręcasz i wtedy odsuwa się do konca tz. otwiera sie do konca, tylko ta koncówka coś ciężej,

 

Powinna się otwierać cała (pełny otwór). Może kaseta w tym miejscu ma zanieczyszczenie, jest zakamieniona.

Można to rozebrać i oczyścić (nie mechanicznie, aby nie uszkodzić powierzchni, uważaj też na uszczelkę - nowa ok. 60zł.). Jeśli jest kamień, to można kupić w sklepie AGD jakiś środek odkamieniający np. taki do czajników. Przy składaniu nasmaruj części środkiem, który nie jest agresywny dla gumy. Najlepiej: "GUMMI PFELEGESPRAY THETFORD"

 

 

Sprawdź też jak działa cała dźwignia na połączeniu: pokrętło - zabierak na kasecie.

 

:hej:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię w poniedziałek to rozbiorę , i dam znać , (a tak nie w temacie mierzyłeś może ile masz volt na kablach które idą do akumulatora, nie podłączone do aku , ), a ta klapka to u góry przekręcam ale patrze i tak jak wczesniej pisałem nie odsuwa się zostaje np.cm i pokrętłem nie da rady dopiero jak pomogę ręką popchnąć klapkę to się chowa cała , , wychodzi na to że wina leży po stronie klapki , .Sprawdżę ,dzięki za wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.