Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

WC Thetford typ C2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 17:32

Witam chciałem zapytac do górnego zbiorniczka lac tylko płyn, czy to jest szyjka wlewu do zbiornika spłuczki którego nie widac chodzi o WC Thetford typ C2, bo myśle że tu płyn a woda jest z bierzacego zasilania i idzie na bierzaco, a spłuczki nie ma , Jak to jest wlewać płyn z wodą czy sam płyn do górnego . Jeszcze jedno od czego jest cienki waz z rurką wpieta pionowo jakas miarka można ją wyciagnąć z zaczepu ale jest połączona z weżem do spuszczania wody o co chodzi? dzieki, pierwsza przyczepa campingowa

#2 RobiBona

RobiBona

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 846 postów
  • Telefon:607-612-465
  • SkądWieluń
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Był Burstner Lux 495 jest Beyerland Sprinter
  • Holownik:Bawarska myśl techniczna

Napisano 06 kwiecień 2012 - 18:00

Ten wąż z rurką to i wskaźnik pozimu płynu do spłukiwania i dodatkowe spuszczanie wody np. na zimę. A do zbiorniczka wlewasz koncentrat i mieszasz z wodą
Pozdrawiam i do zobaczenia Robert

#3 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 18:45

czyli to jest szyjka do zbiornika jakiegos wiekszego i to sam musisz zmieszać przed wlaniem ta miksturę np. do pełna , bo ja myslałem ze to jest taki mały zbiorniczek np.0.5litra wlewa sie sam płyn i jest to na zasadzie dozownika a woda jest brana z bierzacego źrudła wody?, sory ale nie zrozumiałem do końca , .?,

#4 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6951 postów
  • Telefon:888192516
  • SkądPOZNAŃ
  • Model:BIOD 400TD
  • Holownik:Opel Astra

Napisano 06 kwiecień 2012 - 19:07

Ten mały zbiorniczek jest poprostu wlewem do dużego zbiornika :ok: ja zawsze najpierw leje płyn a potem wode i nie musze nic mieszać bo wymiesza się podczas jazdy :-]

... przygoda zaczyna się od wyjścia z domu ... bo droga jest równie ważna jak sam cel ...

#5 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8828 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 07 kwiecień 2012 - 07:22

Zrobiłem Ci rysunek z opisem, który wszystko wyjaśnia:

:hej:

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Użytkownik Kristofer edytował ten post 07 kwiecień 2012 - 07:25

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#6 Kogut69

Kogut69

Maniak karawaningu

• Konto firmowe
  • 1736 postów
  • Telefon:509954777
  • SkądRumia
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Iveco czyli " Ivonka "

Napisano 07 kwiecień 2012 - 07:55

testowałem kiedyś pojemność tego zbiornika w systemie z dużą kasetą i weszło mi tam prawie 20 l wody :skromny: :skromny: :skromny:

#7 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8828 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 07 kwiecień 2012 - 08:31

testowałem kiedyś pojemność tego zbiornika w systemie z dużą kasetą i weszło mi tam prawie 20 l wody :skromny: :skromny: :skromny:

Dokładnie tak, masz rację - potrafi wejść blisko 20 litrów.
Skoro producent podaje aby lać tam 15, to ja leję tak mniej / więcej między tymi wartościami (ok. 18 l).

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#8 Kogut69

Kogut69

Maniak karawaningu

• Konto firmowe
  • 1736 postów
  • Telefon:509954777
  • SkądRumia
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Iveco czyli " Ivonka "

Napisano 07 kwiecień 2012 - 09:17

no tak....bo reszta to "dar natury " :banan: :banan: :banan:

#9 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 15:15

Wielkie dzięki teraz to już nawet ja zrozumiałem, chyba nie jest to takie złe , , teraz trzy problemy musze jeszcze załatwić dwa pękniecia po zimie , z transformatora wychodzi 10v, zamiast dwanaście i brodzik ma mikropekniecia oczywiście przecieka , trochę mi się odechciało , kupione trzy miesiące temu niby fajna cena ale coś za coś

#10 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8828 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 07 kwiecień 2012 - 17:20

no tak....bo reszta to "dar natury " :banan: :banan: :banan:

:brawo:
Z tego powodu trzeba bacznie zwracać uwagę na wskaźnik zapełnienia kasety, zwłaszcza, jeśli w spłuczce było 18 l roztworu lub więcej, bo po którymś razie, możemy mieć klęskę urodzaju :lol:

#11 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 18:04

a tak swoją drogą jak naleje samej wody to wskaznik powinien pokazać poziom , tak na próbę można go tak sprawdzić zielono czerwone pole?

#12 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8828 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 07 kwiecień 2012 - 18:19

a tak swoją drogą jak naleje samej wody to wskaznik powinien pokazać poziom , tak na próbę można go tak sprawdzić zielono czerwone pole?

Myślisz zapewne o wskaźniku wewnątrz przyczepy, czyli tym pokazującym zapełnienie kasety.
Tak, możesz zalać kasetę samą wodą na próbę i zorientujesz się w działaniu i ilości płynu jaka będzie w kasecie, gdy wskaźnik pokaże "Pełny".
Tolerancja jest bardzo mała i przy takim wskazaniu, lepiej nie ryzykować przekroczenia pojemności, mimo że wydaje się, że jeszcze coś tam "upchniemy" :jump:
Konsekwencje mogą mieć przykry zapach :lol:

Jeśli chodzi o zbiornik spłuczki, to wlej do niego na próbę czystej wody np. ok. 15 do 18 litrów i jeśli na szklanej rurce nie masz kreseczki, to naklej na nią kawałek taśmy. W ten sposób będziesz miał zaznaczony na przyszłość poziom max w zbiorniku spłuczki.

Użytkownik Kristofer edytował ten post 07 kwiecień 2012 - 18:22

#13 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 14:24

ok dzięki tak zrobię , muszę jeszcze z tą klapką w kasecie zobaczyć bo jak spłukasz i przekrecasz to ta klapka powinna się całkowicie odsunąć a jej zostaje jeszcze centymetr do całkowitego otwarcia , jak kaseta jest na zewnątrz to przekręcasz i wtedy odsuwa się do konca tz. otwiera sie do konca, tylko ta koncówka coś ciężej,

#14 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8828 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 08 kwiecień 2012 - 15:41

ok dzięki tak zrobię , muszę jeszcze z tą klapką w kasecie zobaczyć bo jak spłukasz i przekrecasz to ta klapka powinna się całkowicie odsunąć a jej zostaje jeszcze centymetr do całkowitego otwarcia , jak kaseta jest na zewnątrz to przekręcasz i wtedy odsuwa się do konca tz. otwiera sie do konca, tylko ta koncówka coś ciężej,

Powinna się otwierać cała (pełny otwór). Może kaseta w tym miejscu ma zanieczyszczenie, jest zakamieniona.
Można to rozebrać i oczyścić (nie mechanicznie, aby nie uszkodzić powierzchni, uważaj też na uszczelkę - nowa ok. 60zł.). Jeśli jest kamień, to można kupić w sklepie AGD jakiś środek odkamieniający np. taki do czajników. Przy składaniu nasmaruj części środkiem, który nie jest agresywny dla gumy. Najlepiej: "GUMMI PFELEGESPRAY THETFORD"

Sprawdź też jak działa cała dźwignia na połączeniu: pokrętło - zabierak na kasecie.

#15 nowy8

nowy8

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 17:35

Tak zrobię w poniedziałek to rozbiorę , i dam znać , (a tak nie w temacie mierzyłeś może ile masz volt na kablach które idą do akumulatora, nie podłączone do aku , ), a ta klapka to u góry przekręcam ale patrze i tak jak wczesniej pisałem nie odsuwa się zostaje np.cm i pokrętłem nie da rady dopiero jak pomogę ręką popchnąć klapkę to się chowa cała , , wychodzi na to że wina leży po stronie klapki , .Sprawdżę ,dzięki za wszystko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych