Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dach auta


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też stoję przed dylematem 4 roweru ,bo młodsza córka od tej wiosny będzie potrzebowała dużego roweru... O masę się aż tak nie martwię, bo mój rower waży 11kg, a starszej córki 13 , a i żonki dość lekki, więc te 3 na pewno nie przekroczą 40... Jedyne to czy zmieści się 4 uchwyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne :)

Ja już mam (inne - pisałem)... i nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze z moich skorzystam :D


kiepskawo widać ale są 4 rowery...

sMAG3017.jpgsMAG2645.jpg


Jutro poszukam lepszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@100igniew wszystkie cztery jadą przodem do kierunku czy te na 591 jadą tyłem?

Wszystkie cztery przodem. A co do marki bagażników, to ważne żeby dobrze trzymały. Kolega chciał zaoszczędzić kupił w supermarkecie coś taniego. Opowiadał że jak rower spadał z dachu na autostradzie we Włoszech to myślał że mu dach odrywa :hmm: Dobrze że jechał nocą, nikt nie ucierpiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że moje najtańsze przy 110-120 trzymają jak trza i mało co się ruszają. Chyba ten kolega miał co inne słabe

trzymają jak trza... A czasem nie...Mi na kempingu w Jantarze też gościu opowiadał historię o supermarketowym tanim bagażniku i pogiętym dachu . Od razu wtedy zainwestował w Thule'a...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje Thule ProRide 598 od kilku lat i złego słowa nie mogę powiedzieć - jakość wykonania, użytkowanie, montaż bez porównania do marketówek.

Lepiej zainwestować parę zł więcej i masz na lata spokój i bezpiecznie śmigasz.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróćcie uwagę że chcę tanie, ale nie markwtowe g... myśle nad thule albo barracudami. Druga sprawa że z dachowym będę jeździł z cepą, ok 90km/h, jak solo to mam platforme na hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymają jak trza... A czasem nie...Mi na kempingu w Jantarze też gościu opowiadał historię o supermarketowym tanim bagażniku i pogiętym dachu . Od razu wtedy zainwestował w Thule'a...

U mnie są belki przesuwne także inaczej montowane i nie zauważyłem niczego niepokojącego. Na starszym galaxym też woziłem i nic się nie działo. Tak jak już mówiłem samochód-samochodowi nie równy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik rowerowy to żadna kosmiczna technologia, jeśli jest prawidłowo zamontowany i obsługiwany to nawet marketówka obskoczy temat bez problemu, inną kwestią jest jej żywotność - rdza, płowienie plastików, kontrolowanie pasków itp.

Bezdyskusyjne jest że komfort użytkowania jest dużo większy przy porządnym sprzęcie, pytanie jak dużo jesteśmy w stanie za ten komfort zapłacić. Za 4 zestawy różnica spokojnie wyniesie 1.000 PLN. Każdy musi zdecydować sam.

Edytowane przez motylek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Może są tanie marketowce lepsze i gorsze...Z niemarkowym miałem do czynienia kilka razy...Z takim na hak. Mój teść dostał go wraz z autem od Niemca (miał wybity Tuv, więc powinien być ok.) Nie potrafiłem dojechać z rowerami na Mazury bez 2 przystanków na poprawienie mocowań. To zaważyło, że kupiłem markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za większość przypadków zgubienia rowerów jednak winę ponosi czynnik ludzki. (nieprawidłowe zamocowanie) i niestety w tym żadna naklejka ze znanym logo na bagażniku nie pomoże. Nie ważny jest też typ bagażnika. Źle zamocowany rower może spaść. Dobrze jest jak konstrukcja bagaznika ogranicza czynnik ludzki, czyli daje małe pole do popełnienia błędu.

Paski mocujące należy regularnie wymieniać, zarówno w markowych jak i zwykłych. Ich zmęczenie znacznie przyśpiesza zamakanie i ekspozycja na słońce, więc w miarę możliwości należy je trzymać w suchym i zacienionym miejscu.

Różnica między markowymi a nie markowymi uchwytami jest tylko i wyłącznie w komforcie użytkowania. (szybkość i wygoda montażu uchwytów do samochodu, szybkość i wygoda zakładania rowerów). Jeśłi ktoś używa bagażnika raz w roku, a jednocześnie nie chce wydać na niego całej wypłaty, to zwykły bagażnik może być całkowicie wystarczający. Nie zdąży poirytować w takim stopniu, jak irytuje używany co weekend, do tego z kilkoma załadunkami i rozładunkami rowerów. ;)

Ale ja i tak bym się nie pchał w dachowce. Jacku, w Twoim przypadku, jeśli tylko jest możliwość to raczej bym skłaniał się w kierunku bagażnika na tył/przód przyczepki. Być może nawet w jakiś sposób dało by się zakładać Twoją platformę na hak. To by było rozwiązanie idelane, moim zdaniem.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery rowery to już dwa bagażniki w przyczepie. Dwa rowery na dyszel i dwa na tył. Opcja dużo droższa niż 4 rowery na dach

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.